Navigace: Úvod » Aplikace » Podezíráte souseda, že vám krade Wi-Fi? Proklepněti si ho s WiFi Router Master!

Podezíráte souseda, že vám krade Wi-Fi? Proklepněti si ho s WiFi Router Master!

Podezíráte souseda, že vám krade Wi-Fi? Proklepněti si ho s WiFi Router Master!

Soused mi krade Wi-Fi! I tak může v tom nejhorším případě vypadat vaše reakce po použití aplikace WiFi Router Master. Není to ale jen o tomhle. Souseda zloděje můžete rovnou zablokovat než si to s ním vyřídíte osobně a aplikace vám poskytne taky nástroje pro správu nastavení routeru. Pokud navíc potřebujete i další funkce jako ověření rychlosti připojení nebo podrobnější analýzu vaší Wi-Fi, můžete si stáhnout další aplikace od stejných vývojářů.

Aplikace nepatří zrovna mezi nejvíce skromné, co se týče využívání operační paměti telefonu. Na novějším telefonu Samsung Galaxy J5 aplikace sice fungovala bez problémů, starší Samsung Trend Plus měl ale s aplikací obrovské problémy a aplikace se buď hned po spuštění zastavila a nebo celý mobil dostala do takového stavu, že bylo nutné vyndat baterii, aby se mobil vůbec resustitoval a i další pokusy dopadly obdobně bídně.

Zablokuj cizopasníka

Zablokuj cizopasníka

Hlavní nabídka

Hlavní nabídka

Databáze přístupovách informací

Databáze přístupových informací

Jeden vzorek neříká nic o celku a tak je možné, že i pokud máte starší smartphone, budete mít více štěstí. Berte to ale jako varování pro možné ušetření nervů. Pokud tedy štěstí mít budete a nebo máte moderní zařízení, uvidíte úvodní graf stáhování a uploadu na vaší Wi-Fi, hned pod tím můžete přejít do sekce česky nazvané Kdo používá moji Wi-Fi a zde můžete provádět tu nejlákavější činnost — blokování souseda, resp. připojených zařízení.

Až se bude někdo v hospodě smát a vám nepůjde místní Wi-Fi, možná budete znát to tajemství

Napadá mě ještě jedna činnost. Činnost škodolibá. Vezměme si příklad. Sedíte v přeplněné hospodě, třetina lidí je připojená na Wi-Fi a když zrovna konverzace vázne, lidi hledí do svých displejů. Tak nějak to často vypadá, že ano? Řekněme, že v té hospodě nemají zrovna moc dobře zabezpečenou Wi-Fi (častý případ). Nyní začíná ta legrace. Na špatně zabezpečené Wi-Fi si totiž můžete dělat s těmi správnými nástroji prakticky, co vás napdane a tak s touhle aplikací můžete začít v hospodě všechny blokovat a sledovat ty naštvané výrazy ve tvářích.

Po nějaké době můžete všechny zase odblokovat a sledovat jak se naopak jejich výrazy rozjasní, načež je můžete zase zablokovat. Zkrátka takové sociopatické hrátky, u kterých se můžete bavit s kamarády podobně postiženými, když začne být v hospodě okolo jedenácté už nuda.

Dobrý sluha u dobrého pána

Jedním ťuknutím se můžete v aplikaci taky dostat na administraci routerů. I s tímto se dají dělat na bídně zabezpečených veřejných Wi-Fi zajímavé kousky, zvláště když máte po ruce hned pod tím ležící položku hlavního screenu s názvem Směrovací hesla, která obsahuje databázi stovek různých routerů a jejich výchozí přihlašovací údaje do administrátorské sekce. Použijte svou představivost. Věřím, že uživatelé mají dost rozumu, aby funkce, které jim aplikace nabízí, dokázali využít dostatečně rozumně a ne ke svým škodolibým účelům.

Inu, problémy roku 2018. Nové technologie jsou založeny na otevřenosti a volnosti. I tak bych byl ale radši, aby se aplikace dostala pouze do těch rukou, do kterých se dostat má.

Závadu připojení si můžete odzkoušet oblíbeným základním trikem učitelů informatiky — v aplikace vestavěné ping funkci. Můžete si též zahrát na detektivy a zkoušet zadávat adresy hostitelů a nebo IP adresy. Některé adresy velkých webů vám hodí i přesnou skutečnou adresu, telefonní kontakt, datum registrace domény atd… Zkrátka ve schopných (a snad i správných) rukou tahle aplikace dokáže mnoho.

Pro:

  • Široké možnosti aplikace
  • Blokování Wi-Fi parazitů

Proti:

  • Možné zneužití aplikace

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru