Navigace: Úvod » Hry pro Android » MARVEL Contest of Champions není ta nejlepší hra pro fanoušky bojových her, ale fanouškům superhrdinů udělá radost

MARVEL Contest of Champions není ta nejlepší hra pro fanoušky bojových her, ale fanouškům superhrdinů udělá radost

MARVEL Contest of Champions není ta nejlepší hra pro fanoušky bojových her, ale fanouškům superhrdinů udělá radost

Marvel je legenda a obrovská značka. Stejně jako k rozvoji amerického kapitalismu neodmyslitelně patří značky jako Coca Cola, Nike nebo Apple, i Marvel se postupně stal legendou nejen v Americe, ale hlavně díky filmům, které vznikaly na motivy legendárních komiksů, i po celém světě. Dokonce i pokud se zeptáte v nějaké odlehlé a chudé části Afriky, kdo je to Spider Man nebo Hulk, je docela pravděpodobné, že vám děti odpoví. Marvel Contest of Champion je hra, kterou by si neměli nechat ujít — ať už malí nebo dospělí — příznivci superhrdinů.

Jako snad všechno, co Marvel v poslední době produkuje (a netýká se to ani zdaleka jen videoher) je i hra Marvel Contest of Champion svým způsobem korporátním protiúderem konkurenčnímu DC Comics. Tyto dvě firmy mezi sebou neustále soupeří. Je to však vcelku gentlemenská bitva, kde se podrazy tolik nevidí a obě firmy se dokážou domluvit jako třeba v roce 1996, kdy vydaly společný komiks DC vs. Marvel. Každá ze společností se chce ale ukázat, že je lepší. Každá z nich totiž má fanouškovské základny a posedlost těmito původně komiksovými hrdiny je hlavně v domovské USA natolik velká, že se dva fanouškovské tábory často dokonce navzájem nesnáší.

Souboj

Souboj

Výběr hrdiny

Výběr hrdiny

Je to skoro jako u fotbalových klubů. Vedení chápe, že jde nakonec stejně hlavně o obchod a dokážou se dohodnout, pokud je to výhodné pro oba subjekty, ve fanoušcích ale zvítězí pravěké zvyklosti a část z nich se nechá pohltit tribalismem a sounáležitostí s nějakou skupinou lidí. Nesnáší ty otravné “marveláky”, protože jejich Superman a Batman jsou legendy, které mají lepší příběh a na které ty tlusté ubrečené děti adorující svého Iron Mana a Kapitána Ameriku prostě nemůžou mít… A právě proto se každá ze dvou společností snaží být lepší v tom co dělá, aby některé tyto skalní fandy třeba přetáhla někam doprostřed a přesvědčila je alespoň k oblíbení si výtvorů obou společností.

Další protiúder v souboji DC vs. Marvel

Co se týče videoher, lze v nich taky krásně najít tuto věčnou soutěž, kterou DC a Marvel hrají. Zatímco DC připravilo velký konzolový projekt Mortal Kombat Vs. DC Universe, Marvel na to odpověděl oživením hry Marvel vs. Capcom 3 a po dlouhých devíti letech vydal pokračování s názvem: Fate of Two Worlds. Není tak těžké přijít na to, že i Marvel Contest of Champion je protiúder. Marvel na to však jde tentokráte jiným způsobem. Injustice: God Among Us od DC z roku 2013 byla vyšlo opět pro konzole, ale snažili se i oslovit zájemce na úplně nové a daleko lépe dostupnější mobilních zařízeních. Marvel se tentokrát rozhodl pouze pro soustředění na mobilní verzi.

Má to samozřejmě i své nevýhody. Mobilní hry nebudou mít ještě v brzké době takové grafické a animační propracování jako hry pro konzole. Je tady ale taky třeba (možná z kapacitních, možná z finančních důvodů) oželet profesionální dabing postav herci, který Injustice oproti Marvelu má i ve své mobilní verzi. Injustice je celkově co se týče grafické úrovně trochu jinde, na druhou stranu zase zabírá přes 1,1 GB a Marvel postupně sice nabobtná i k 600 MB, pořád je to ale skoro polovina místa Injustice.

Pojďme ale hezky od začátku. Po přihlášení Google účtem se vám zobrazí (jak jinak) komiks. To hlavní, co si z něj odnesete je, že vám pořadatel The Collector oznámí, že jste byli vybráni reprezentovat planetu Zemi v kosmickém šampionátu v boji proti dobyvateli Kangovi. Nejdříve ovládáte Kapitána Ameriku a hra vás provede ovládáním. Menší, ale rychlý úder se dává ťuknutím na pravou stranu. Velký útok uděláte přejetím prstu na pravé straně. Blokace je úderů soupeře je možná podržením prstu na levé straně. Největší útok je naopak možný držením pravé strany obrazovky. V prvním ostrém souboji navíc zjistíte, že zde existují také speciální útoky, jejichž ikonka se zobrazí u ukazatele životů.

Krystaly, healing a speciální úhybný pohyb Spider Mana

Ostrá hra je pak velmi napínavá. Jestliže jsem zmínil výše nějaké nevýhody, které má přirozeně tato mobilní hra oproti velice podobné hře pro konzole konkurenční společnosti, Marvelu nelze upřít, že na mobilní poměry animace vypadají naprosto skvěle a dabing postav by sice hře velice prospěl a oživil jí, ale alespoň se může konejšit hráč na mobilní poměry mimořádně zdařilou hudbou.

Za vyhrané souboje získáváte krystaly, za které si pak můžete nakupovat nové postavy. Hra dokáže (možná i díky té podmanivé hudbě) udělat napínavou i takovou maličkost, jakým je aktivace onoho krystalu. Až budete vést více soubojů, poznáte, že si odnese ze souboje rány a vy mu je pomocí tlačítka Heal musíte vyléčit.

Pokud budete ovládat například Spider Mana, dozvíte se, že můžete využívat přejetím prstu vlevo rychlého úhybného manévru. Je jen škoda, že ze začátku v samotných soubojích můžete vyhrát i pokud jen dostatečně rychle pořád dokola mačkáte pravou část. To pak není vůbec zábava. Nezbývá než počkat do těžších kol. V těm vám ale bude zase trochu chybět, že se nedá s postavou i více pohybovat. Kdo by chtěl bojovou hru, jistě najde lepší tituly jako Shadow Fight nebo třeba wrestlingovou WWE Immortals. Jsou tu takové malé chybičky, které hráči trochu otráví jinak velice slušnou hru, kterou by měli zkusit všichni nejen přímo skalní fanoušci, ale i sympatizanti těchto postav. Úplně nejvíc se pak hodí hra pro příznivce bojových her, kteří jsou zároveň příznivci Marvelu.

Pro:

  • Souboje jsou zábavné
  • Zabírá o dost méně místa než Injustice
  • Napínavá hudba

Proti:

  • Po grafickéa animační stránce horší než Injustice
  • Dabing by hru oživil, be z něj je to trochu prázdné

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru