Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace Sketch od Sony je kompromisem mezi jednoduchostí a pokročilostí kreslících aplikací

Aplikace Sketch od Sony je kompromisem mezi jednoduchostí a pokročilostí kreslících aplikací

Aplikace Sketch od Sony je kompromisem mezi jednoduchostí a pokročilostí kreslících aplikací

Na konci října zde vyšla recenze na kreslící aplikaci MediBang Paint. Pro ty, kterým by se zdálo MediBang příliš a zbytečně složitou aplikací, je tady východisko jménem Sketch (česky Náčrt) od Sony. Sketch je aplikace, která je jakýmsi kompromisem mezi jednoduchými “čmáracími” aplikacemi a těmi složitějšími, které připomínají některý pokročilejší grafický počítačový software.

Tohle je právě asi největší síla této aplikace. Kdo chce, může využívat pravítka, vrstev nebo měřítek, ale zároveň se může spolehnout na uživatelské rozhraní, které jej nebude zatěžovat plno funkcemi, jakmile si bude chtít jen tak čmárat na displej, když se zrovna bude nudit. Kromě různých druhů štětců, fixu, značkovače, tužky, pera, dvou typů gum, plechovky nebo stínování, můžete zadávat do aplikace text. Zde by se hodilo jistě více fontů. K dispozici jich je totiž jen třináct, k dobru lze aplikaci alespoň přičíst, že jsou to všechno fonty velice pěkné.

Kreslící nástroje

Kreslící nástroje

Vrstvy

Vrstvy

Výtvory ostatních

Výtvory ostatních

Při kreslení a využívání různých nástrojů je potřeba ještě jednou vyzvednout uživatelské rozhraní, které je perfektně promyšlené, grafický design je čistý a ovládání intuitivní. Když například označíte text, můžete jej rovnou horními ikonkami posunovat nahoru a dolů ve vrstvách, velice rychle lze taky upravit jas a odstín.

Tématické nálepky

To, že se aplikace zaměřuje hodně na zábavná účely připomíná další položka horní nabídky při kreslení, kde jsou různé legrační nálepky jako prasečí rypák, cylindr, zaječí uši, jsou zde též různé paruky a řasy.

Nálepek je tu ale skutečně mnoho a na různá témata a druhy věcí. Jídla, významné dny, témata podle zemí, filmů. Jsou zde taky nálepky pro různé sporty. Ostatně aktuálně zde vyčnívají třeba nálepky k olympijským hrám v Pchjongčchangu. Většina nálepek, resp. jejich tématických sad je zdarma, za některé si ale musíte připlatit. Ty, kdo touží po serióznějším kreslení, jistě zamrzí, že si vývojáři nedali stejnou práci i s ostatními funkcemi a není tady třeba stejně vysoký počet fontů nebo třeba více zajímavých vzorů pozadí. Co se dá ale dělat…

Kreslení do obrázku, fotografie a sdílení

Kromě vlastního kreslení můžete rovněž kreslit do již pořízeného obrázku nebo fotografie a to je něco, kdy si jistě vyhrajete se všemi těmi tématickými sadami. Můžete zde pak totiž naplno využít třeba všechny ty legrační samolepky.

Jakmile vás omrzí kreslení vlastních obrázků, můžete přistoupit k prohlížení prací jiných uživatelů. Některé výtvory uživatelů jsou skutečně moc pěkné a ukazuje to rovněž velkou flexibilitu této relativně jednoduše a stroze vypadající aplikace. Aplikace má vlastně takovou svou vlastní sociální síť, do které můžete přidávat obrázky, dávat srdíčka a komentovat obrázky jiných. Navíc můžete taky posílat zprávy jiným uživatelům, kteří zde mají založený profil. Asi samozřejmostí je pak možnost sdílení obrázků do známých sociálních sítí jako Facebook nebo Google+. Je zde rovněž možnost zálohy na Google Drive nebo Dropbox.

Pro:

  • Snadné, jednoduché a příjemné používání
  • Pro zábavu i propracovanější výtvory

Proti:

  • Málo fontů a pozadí na úkor mnoha samolepek

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru