Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace Pinterestu je skoro totožná s mobilní verzí webových stránek. Pro ty, co Pinterest často používají, se ale může vyplatit

Aplikace Pinterestu je skoro totožná s mobilní verzí webových stránek. Pro ty, co Pinterest často používají, se ale může vyplatit

Aplikace Pinterestu je skoro totožná s mobilní verzí webových stránek. Pro ty, co Pinterest často používají, se ale může vyplatit

Pinterest je velice známou webovou stránkou, kde jsou miliony obrázků. Kromě toho, že jej můžete využívat jako uložiště a místo pro shromážďování obrázků jiných (tvoření vlastních nástěnek), je to i sociální síť, kde můžete komunikovat s jinými uživateli. Pinterest je ale hlavně inspirujícím místem, kde hledají inspiraci spisovatelé, fotografové, grafičtí a pokojoví designéři, cestovatelé a nebo prostě ti, kteří si chtějí odpočinout tím, že se budou dívat na obrázky. Nyní má Pinterest i svou aplikaci, ve které se dočkáte lepšího zobrazování a snadnějšího přístupu k obrázkům.

Být součástí světa krásných obrázků a vydat se ve své hlavě někam jinam je nejen inspirující, ale i relaxující. Pinterest umí navíc automaticky určovat to, co vás zajímá a tak, když budete mít na Pinterestu účet, pokaždé, když přijdete na hlavní stránku, překvapí vás algoritmus s nějakými nějakými obrázky vybranými podle toho, co jste si prohlíželi v minulosti.

Vyhledávání

Vyhledávání

Profil

Profil

Feed doporučených obrázků

Feed doporučených obrázků

Mobilní verze webu Pinterestu je vlastně podobná této aplikaci a pokud jste na ní byli, budete dobře obeznámeni s tímto uživatelským rozhraním. Tedy až na to, že podstatnou nevýhodu a zároveň vlastně jediný podstatný rozdíl vytváří webová verze sama, když vás občas otravuje s aplikací.

Proč vlastně aplikace, když máme web?

Ještě před dvěma lety byl marketing Pinterestu dokonce tak agresivní, že pokud jste na mobilu navštívili Pinterest, všechno co jste mohli udělat bylo kliknout na odkaz ke stáhnutí aplikace a nebo odejít.

Vedoucí rozvoje Pinterestu Casey Winters sám přiznal v rozhovoru pro technické stránky Vulture Beat: “Ano, já jsem ten kretén, který tohle udělal” a vysvětlil, že pro Pinterest tohle bylo nezbytné rozhodnutí, protože díky aplikaci zde uživatelé (i když jich byl jen zlomek z toho, jakého počtu mohli dosáhnout) trávili více času, firma taky mohla lépe zjišťovat, co uživatele zajímá a díky tomu lépe vyvíjet prostředí. Jako vždycky jsou nakonec za tím peníze.

Má to tedy cenu?

Nyní mobilní web občas taky otravuje s aplikací jen někdy a je tedy otázkou, zda je vůbec nezbytné aplikaci stahovat. Pořád je tu ale navíc trochu lepší a pohodlnější ovládání. Aplikace je možná o něco rychlejší a nezobrazuje se zde zbytečně horní lišta prohlížeče pro zadávání URL adresy.  V aplikaci je stejně tak neustále zobrazen dolní panel s profilem nebo oznámeními. v mobilním webu dokáže člověka tento panel přivést k vzteku, protože při scrollování dolů zmizí a při scrollování nahoru se občas zobrazí se zpožděním a nebo nechce zobrazit vůbec.

Ačkoliv tedy rozdíly jsou velice malé, nějakou jsou a pokud využíváte Pinterest na webu skutečně často, asi se vám stáhnout tuhle málo rozměrnou aplikaci vyplatí. Pokud jste však jen příležitostnými návštěvníky Pinterestu, asi by stálo za zvážení, jestli ta chvilka vašeho života strávená čekáním na stáhnutí aplikace nebyla využita úplně zbytečným způsobem a taky jestli ty notifikace, která vám budou občas chodit nejsou zbytečné.

Pro:

  • Maličké výhody oproti webu, které se vyplatí častým uživatelům
  • Samotný Pinterest je samozřejmě skvělým místem pro hledání inspirace i oddech

Proti:

  • Pro ty, co nejsou na Pinterestu hodně často, je aplikace naprosto zbytečná

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru