Navigace: Úvod » Hry pro Android » Sníte o tom, že hodíte tři sta na bowlingu? Třeba alespoň ve 3D Bowling se to podaří

Sníte o tom, že hodíte tři sta na bowlingu? Třeba alespoň ve 3D Bowling se to podaří

Sníte o tom, že hodíte tři sta na bowlingu? Třeba alespoň ve 3D Bowling se to podaří

Když Homer Simpson hodil 300 na bowlingu, byla to obrovská sláva. Springfieldská kabelová televize dokonce přerušila běžné vysílání, aby ukázala živý vstup z místního Bowlingové centra, kde měl Homer před sebou poslední hod. Ačkoliv pak Homerova sláva vyprchala, po nějaké době, kdy se zúčastnil snad všech televizních soutěží a společenských akcí ve městě a ačkoliv by vás zase taková slávan nečekala, asi každého napadlo, jaké by to bylo odházet životní hru a v každém pokuse v rámci jedné hry shodit všechny kuželky.

Bowling je přece jen hra, kterou někdy hrál skoro každý, protože se jedná o oblíbenou společenskou aktivitu různých kolektivů. Bohužel ale hodit 300 není tak jednoduché, jak to možná vypadá a i mezi profíky je třístovka vzácností. Můžete ale zkusit, zda se nepodaří hodit 300 alespoň v tom bowlingu mobilním.

Hra

Hra

Menu

Menu

Je libo házet koulí před kapličkou

Je libo házet koulí před kapličkou?

Když 3D Bowling spustíte, zvolíte si svou kouli. Samozřejmě nemusíte řešit jako v reálu váhu koule, ale pouze její barvu. Pak už můžete začít hrát. Vizuálně to sice žádná kdoví jak velká krása není, on i bowling se dá jistě udělat vizuálně zajímavějším způsobem a například koule asi není v této hře tak kulatá, jak by být měla, ale vzhledem k tomu, že aplikace nezabírá příliš prostoru v uložišti (asi 17 MB celkem; v zařízení 3,57 MB), je to vcelku pochopitelné. Nutno ale podotknout, že hodnotím prostředí bowlingového centra, nikoliv ty různé jiné cirkusové a obskurní prostředí (třeba to království s poníky nebo hraní bowlingu na cestičce ke kapličce a jiné úlety).

Hra vs. realita

Kdo někdo hrál bowling, ví že to ani zdaleka není o tom hodit kouli nějakou silou směrem ke kuželkám. To by pak házel 300 každý druhý. Kdo pak viděl hrát bowling někoho, kdo ho skutečně hrát umí, ví, že ohromně důležité jsou v bowlingu různé “spiny” koule a práce zápěstím. Nejlepší světová hráči bowlingu házejí obvykle koule velice blízko žlábků, protože je roztočí, aby chytily potřebný “spin” (nebo chcete-li) faleš potřebný pro nejjistější shození všech kuželek.

Škoda, že tuhle asi nejzábavnější část bowlingu hra nedokáže simulovat lépe. Vy si totiž vyberete prstem kam chcete kouli hodit a určíte sílu hodu, pokud nakreslíte prstem křivku, koule se občas do spinu nedostane vůbec a nebo je spin občas neúměrný různorodému většímu či menšímu zakřivení naznačení hodu prstem kvůli tomu, že váš tah po displeji hra přepočítává ne úplně šikovně. Vývojáři ale mají plus, že tuto podstatnou část tohoto oblíbeného — snad by se dalo říct i společenského sportu — zapracovali.

Koule, ale spíše vystřelená z kanónu než hozená rukou

Naopak, co hře podstatně chybí je přesnější pohyb koule, který je moc rychlý a neodpovídá skutečným fyzikální zákonům. Míra hození koule se dá pak tahem ovlivnit jen velice těžko. Ať už načrtnete jen miniaturní tah nebo obrovský tah rychlým švihem, bowlingová koule se pohybuje po dráze neustále téměř stejnou rychlostí jakoby vyletěla z kanónu a ne z ruky. Škoda je taky, že zde nejsou třeba nějaké turnaje, které by dokázaly učinit hru více zajímavou. Hra alespoň nabízí i možnost PvP (hráč vs. hráč) hry.

Pro:

  • Zábava při pokoušení se hodit 300 (nedám s tím pokoj, dokud se mi to nepodaří, haha)
  • Existuje spin koule
  • Docela dobrý poměr velikosti na uložišti a grafiky

Proti:

  • Malý rozsah rychlosti (síly) hodu
  • Stejně tak rozsah zatočení není nic moc
  • Já vím, že to není simulátor, stejně by ale jistě pohyb koule odpovídající realitě a fyzikálním zákonům ocenilo více lidí
  • Pokud vám nevadí přijít o více místa na uložišti, ocenili byste naopak o něco lepší grafiku

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru