Navigace: Úvod » Aplikace » Odpočítávání dnů s widgetem od Švýcarů Gira má několik malých chyb a v minulosti už se aplikace dopustila i jedné větší. Většina uživatelů je ale spokojená

Odpočítávání dnů s widgetem od Švýcarů Gira má několik malých chyb a v minulosti už se aplikace dopustila i jedné větší. Většina uživatelů je ale spokojená

Odpočítávání dnů s widgetem od Švýcarů Gira má několik malých chyb a v minulosti už se aplikace dopustila i jedné větší. Většina uživatelů je ale spokojená

Nemusíte být zrovna zaneprázdněný vysoce postavený manažer nebo hned ředitel velké nadnárodní korporace, aby se vám stalo, že zapomenete na nějakou důležitou událost, která se týká buď vás nebo (a to možná ještě hůře) někoho z vašeho okolí. Aplikace česky pojmenována Odpočítávání Dnů App & Widget je další z řady aplikací, která má zabránit vaší zapomnětlivosti. A odkud jinde by měla podobná aplikace pocházet, než ze samotného srdce přesnosti — ze Švýcarska, konkrétně od vývojářů ze společnosti Gira.

Většina úspěšných aplikací má určitý standard vzhledu a přehlednosti svého grafického rozhraní, který ostatně ve velké míře zaručuje úspěch aplikace u lidí. Tato aplikace představuje samotnou definici tohoto standardu. Nijak zvlášť svými povrchními vlastnostmi nevybočuje z řady ostatních aplikací, zato naprosto přesně splňuje požadavky, které si od ní člověk slibuje.

Hlavní stránka aplikace

Hlavní stránka aplikace

Přizpůsobení widgetu

Přizpůsobení widgetu

Widget

Widget

Myslím si, že tak většina uživatelů ani nebude potřebovat výukový kurz, který aplikace nabízí. Tlačítkem plus můžete přidat nové odpočítávání. Nikoliv překvapivě si vyberete datum a název události, o které potřebujete být informování. Pak si můžete zvolit (a to docela detailně) vzhled widgetu, který se bude zobrazovat vždy ve tvaru kruhu a s velkou číslicí uprostřed, vy si ale můžete zvolit zabarvení tohoto kruhu, resp. si můžete zvolit nejen z určitých předem připravených barev, ale dokonce si můžete volit i sytost, jas a průhlednost těchto barev.

Nepříliš žádaná hra na nejlepší ideální barevnou kombinaci

Osobně bych uvítal, kdyby byla možnost zvolit si v aplikaci i z nějakých předpřipravených vzhledů widgetu. Přece jen pokud tuhle aplikaci používáte, chcete mít to zaznamenání důležitého data co nejrychleji z krku. To pak má za důsledek poněkud otravnou situaci, kdy si potřebujete co nejrychleji zaznamenat datum, které vám někdo sdělil a zároveň potřebuje rychle odlišit barvy widgetů (protože jich asi budete mít většinou více) od sebe. To znamená, že narychlo musíte zvolit nějakou barevnou kombinaci widgetu, která může skončit v nejhorším případě až hrůzostrašnou noční můrou pro oko i mozek — kombinací sytě modré barvy se sytě červenou barvou.

Nezbude pak nic jiného, než v klidu doma při dlouhých zimních večerech zasednout k vašemu mobilnímu zařízení a hledat ideální barevné kombinace vašich odpočítávacích widgetů. Zní to jako prkotina, ale pokud nejste grafik a nevyžíváte se zrovna v barevných kombinacích, způsobí to, že pak widgety nebudou vypadat ani zdaleka tak pěkně jako v promo obrázcích, které jsou samozřejmě graficky vyladěny.

Prkotiny i seknutí se o jeden den

V případě, že budete vyžadovat ještě lepší grafické vymoženosti, můžete si zakoupit jiný font a nebo efekt stínu. Asi osobně neznám nikoho, kdo by utrácel peníze za takové hlouposti jako je stín widgetu (to možná jen vážně nějaký profesí zdeformovaný grafik). Na druhou stranu za peníze můžete odstranit i reklamy, což už by někteří jistě mohli uvítat.

I když jsem v úvodu psal, že aplikace má přesný standard vizuální i standard grafického rozhraní, mě z pozice člověka, který prošel už velkým počtem aplikací zaskočilo, že po stisknutí na ikony jednotlivých odpočtů se nic nestane. Opět — tentokrát top snad platí ještě více — prkotina, ale tahle aplikace je minimalistická a na těchto miniaturních věcech dle mého záleží. Stejně jako když není možnost datum napsat, ale je nutné pohybovat se po posuvníku, což má za následek v případě zadávání hodně vzdáleného data “uježdění” se prstem ke smrti.

Kromě těchto maličkostí je tady i větší problém. Po jedné z aktualizací letos v létě se čas aplikace posunul o jeden den. O celý jeden den! Aplikace od Švýcarů! Věřili byste tomu?! Teď ale vážně. Snad už se nic podobného nestane, přece jen jde o klíčovou vlastnost aplikace.

Ačkoliv byly v průběhu této recenze popisovány téměř neustále nevýhody aplikace, kromě všech výše uvedených snad žádné jiné nemá a většina uživatelů na Google Play je s touto aplikací spokojená a není důvod si myslet, že by nesplnila svůj účel i pro vás.

Pro:

  • Splní svůj účel

Proti:

  • Mnoho malých chybiček (viz recenze)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru