Navigace: Úvod » Aplikace » Odborníci na bezpečnostni software McAfee přichází po AVG také se svým spořičem baterií

Odborníci na bezpečnostni software McAfee přichází po AVG také se svým spořičem baterií

Odborníci na bezpečnostni software McAfee přichází po AVG také se svým spořičem baterií

Výdrž baterie patří mezi ty nejcitlivější části používání telefonu. Jistě znáte ten pocit, kdy se těšíte, až si cestou zpátky z práce nebo školy autobusem přehrajete nějakou hudbu a trochu se uvolníte po náročném dni, už v polovině dne ale zjistíte, že z toho možná ani nic nebude, protože vzhledem k tomu, že váš smartphone neustále během pracovního dne používáte, vaše výdrž baterie letí dolů takovým způsobem, že s takovou do pozdního odpoledne, kdy jedete domů, nevydrží.

Spořičů baterií je na Google Play mnoho, do tohoto oboru začalo zasahovat taky mnoho softwarových firem , které se specializují na bezpečnostní software a ochranu dat jako AVG. Pojďme se podívat na zástupce od další známé firmy, která se primárně zabývá bezpečnostním softwarem — McAfee. Aplikace by měla poskytnout statistický přehled o výkonu telefonu, samozřejmě umí ukončit aplikace, o kterých si myslí, že jsou nepotřebné a zbytečně berou energii. Je zde také čistič uložiště, který odstraní skryté souborymezipaměťové soubory. Jelikož mnoho uživatelů se přirozeně moc nezajímá o to, které fotografie vlastně potřebuje ve svém telefonu mít, McAfee pomůže taky vybrat, které fotografie jsou nepovedené nebo nepotřebné.

Spořič baterie

Spořič baterie

Manažer uložiště

Hlavní nabídka

Hlavní nabídka

Vzhledem k tomu, že aplikace od McAfee ukončí některé běžící aplikace, má samozřejmě pozitivní vliv i na rychlost běhu celého systému. Uživatelům, kteří využívají mobilní data jistě přijde vhod také služba, která sleduje spotřebu mobilních dat, čímž umožňuje kontrolu nad poplatky za překročení limitu.

Že by nakonec byla jednoduchost a grafický design největší zbraní McAfee?

Při prvním spuštění McAfee Mobile Booster zahájí krátký tutorial, který uživatele seznámí se základními funkcemi aplikace. Anglicky nemluvící uživatele potěší čeština, která vypadá solidně a nevypadá jako splácaná pouze z Google překladače. Po pokročení dále zaujme bílo — světle modrý a velice čistý grafický design. Po klepnutí na prostřední tlačítko s ikonkou blesku aplikace spustí službu Zvýšení výkonu, která uvolní operační paměť a měla by tak zvýšit výkon a rychlost telefonu. Sekce paměť pak zobrazí využití operační paměti.

Jak již bylo uvedeno v úvodu — na Google Play je velké množství podobných aplikací. Běžnému uživateli budou však upřímně řečeno ty titěrné rozdíly mezi nimi — myšleno kolik každá z nich ušetří paměti a podobně — pravděpodobně vcelku ukradené.

Žádný reklamní smog oproti Clean Masteru

McAfee odvádí srovnatelnou práci jako někteří další zástupci stejné kategorie. Pro uživatele by tak nakonec mohl být pro výběr zrovna této aplikace rozhodující poměrně překvapivý aspekt — a to sice, že McAfee se s jeho čistým vzhledem ovládá velice rychle a jednoduše. Ne, že by měl třeba Clean Master oproti němu nějaké složité ovládání, přece jen je ale obdařen mnoha reklamami a celkový dojem z aplikace je pak takový, že aplikace není — vzhledem k ovládání pomocí pár tlačítek, které by měla mít — tolik čistá a uživatel musí v aplikaci snést určitý reklamní smog. McAfee se taky jakožto poměrně velká společnost snaží s uživateli komunikovat a snaží se poskytnout i k této aplikaci nějakou uživatelskou podporu.

Aplikace pro šetření baterie a zrychlení telefonu patří k jedněm z vůbec nejčastějších aplikací a patří mezi ten druh aplikace, kterou má v telefonu nainstalovanou snad i větší polovina uživatelů chytrých telefonů. Pokud se rozhodnete zrovna pro tu od McAfee, rozhodně ze sebe hlupáka před ostatními uživateli neuděláte. Mezi hlavní přednosti této aplikace patří především její spolehlivost a snadné ovládání, které nezdržuje. Ne všechny aplikace podobného typu taky nabízejí přehled využití mobilních dat.

Pro:

  • Spolehlivost
  • Snadné ovládání
  • Přehled využívání dat

Proti:

  • Nepřináší vlastně nic moc jiného než aplikace stejného typu

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru