Navigace: Úvod » Hry pro Android » Občas to prezident jedné malé středoevropské země nemá lehké. Jen si to zkuste, je tady Pussy Walk 2

Občas to prezident jedné malé středoevropské země nemá lehké. Jen si to zkuste, je tady Pussy Walk 2

Občas to prezident jedné malé středoevropské země nemá lehké. Jen si to zkuste, je tady Pussy Walk 2

Václav Klaus a Miloš Zeman přišli do pekla. Na trůně sedí ďábel. Jako první přeď ďábla předstupuje Václav Klaus. Vedle ďábla se zjeví ošklivá, tlustá, stará, bradavičnatá babice a ďábel říká: „Václave Klausi, máš mnoho, mnoho hříchů. Za svoje hříchy jsi odsouzen navěky ke kopulování s touto babicí.“ Babice popadne Klause a zmizí s ním. Jako druhý předstupuje Miloš Zeman. Vedle ďábla se zjeví Claudia Schiffer a ďábel říká: „Claudia Schiffer, máš mnoho, mnoho hříchů….“

Ať už dopadne druhé kolo prezidentských voleb jakkoliv, Miloš Zeman bude prezidentem ještě do 8. března 2018  (datum inaugurace nového a nebo staronového prezidenta), i pokud by ale druhé kolo prohrál a tím pádem zřejmě zároveň i nastal konec jeho politické kariéry (jak se všeobecně předpokládá vzhledem k jeho zdravotnímu stavu), všichni musí uznat, že ať ta politická část byla jakákoliv, alespoň s ním byla — a rozhodně ne jen těch 5 let, co byl prezidentem — legrace a posloužil jako inspirace už od dob revoluce mnoha vtipálkům.

I Peroutkův článek se našel

I Peroutkův článek se našel

Nastavení

Nastavení

Ani prezident to občas nemá lehké

Být prezidentem není lehké

Češi milují politickou satiru a jsme jako národ v tomto ohledu velice vynalézaví, a tak od tisíců různých vtipných obrázků a fotomontáží, došlo i třeba na snad jednu z největších recesistických akcí v dějinách naší republiky, kdy se tisíce lidí vydali na Zemanův transparentní účet pro volební kampaň a udělali si z něj pomocí halířových částek volný chat/inzerci/seznamku se vzkazy typu: “Ahoj mami, posilam pozdrav z dovolene, nemuzu najit postu, tak pisu takto. Pocasi mame hezke, jen uz mamtreti den prujem. S laskou Peta,” nebo “PLATÍM PRVNÍ SPLÁTKU ZA PREZIDENTSKOU MILOST. KÁJÍNEK.”

Rudé trenky, Pražský hrad s čínskou vlajkou a Andrej Babiš

Součástí těch všech vtípků okolo současného prezidenta byl však i jeden, který dal asi ze všech nejvíce práce. Byla to hra Pussy Walk, která sklidila velký úspěch u mladé generace. A protože inspirací pro další prvky hry se objevilo od vydání původní hry v roce 2015 (resp. 21. prosince 2014) mnoho, vývojáři se rozhodli v prosinci minulého roku přijít s druhým vydáním. Mobilní verze se příliš neliší od té desktopové-webové. Máte tady ale navíc posuvník, se kterým můžete snížit grafickou kvali , pokud by běh aplikace nebyl dostatečně hladký.

Snad jen škoda, že nemohli tvůrci ještě implementovat novou událost s nahou aktivistkou z prvního kola voleb, bylo by postaráno o další překážku. O tom totiž jde ve dvojce především.Vrávorání je nejen opět těžké ukočírovat a postavu prezidenta na nohou, musíme se ale přenést i přes všechny překážky a schody, aby se mátonožná postava dostala k volební urně, do které jde vhodit svůj hlas. Vizuálním změnám velice povedené grafiky poskytly inspiraci právě ty různé události, které se udály od doby, kdy byly vydána první hra. Vidíme tak zde např. rudé trenky, Pražský hrad s čínskou vlajkou, Peroutkův článek nebo portrét Andreje Babiše na stěně.

Přibyla též jedna ovce…

Hlavní postava (hra samozřejmě kvůli právním záležitostem na oko tvrdí, že se nejedná o reálnou osobu) nám poněkud zestárla, kromě toho má jednu nohu umělou (ono se o tom hodně diskutovalo na sociálních sítích). Velkou novinkou taky je, že mu přispěchá zhruba v polovině cesty k urně jeho věrný mluvčí Jiří Ovčáček ve své zvířecí podobě. Samotné vrávorání je opět velice chytlavé vzhledem k tomu, že není lehké vůbec dojít k cíli, vydržet s životy, které postava sice v průběhu sbírá, takže si můžete nastřádat třeba i pět životů, pak ale přijde nejtěžší část — poslední schůdek z řady schůdků značící „pokles popularity“, který zajíždí do země a poté ještě musíte překročit pořádný kus na zem. Balanc je tak velmi těžké udžet. Ty nastřádáné životy přijdou rozhodně vhod. Za námi balancovaného vrávorání můžeme opět poslouchat soundtrack, který tvoří různé remixy z proslovů Miloše Zemana (pokud si dobře vzpomínám na minulou hru, některé jsou stejné jako minule a některé rozdílné).

No a aby toho nekorektního humoru nebylo málo, jakmile dojdeme k místnosti s volební urnou, zjistíme, že si to hlavní postava i se svou ovcí na hlavě nemíří tak úplně k urně volební, ale spíše k urně jiné… to už si ale můžete vyzkoušet sami, až si deskaplikaci stáhnete (popř. si zahrajete desktopovou-webovou verzi). Však přece (slovy Miloše Zemana): „Víte co je to Google…“

Pro:

  • Vrávorání je pořád ohromně chytlavé
  • Hradní mluvčí ve své zvířecí podobě
  • Různé grafické inovace

Proti:

  • Dvojka toho nepřinesla zase tolik nového, jak by možná někdo očekával
  • Jelikož je humor hry ještě více drsný než v první hře, nedivil bych se, kdyby někoho urážel (přece jen — se všemi jeho klady i zápory — jedná se pořád o našeho prezidenta a nemělo by se na to zapomínat)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru