Navigace: Úvod » Hry pro Android » Klasické hry se vracejí na displeje a obrazovky. Tentokrát je tu starý známý Oběšenec

Klasické hry se vracejí na displeje a obrazovky. Tentokrát je tu starý známý Oběšenec

Klasické hry se vracejí na displeje a obrazovky. Tentokrát je tu starý známý Oběšenec

Hra Oběšenec patřila mezi jedny z těch nejnapínavějších her před nástupem počítačů. Je to vlastně i docela děsivá hra. Když k tomu navíc přičteme dětskou představivost, snad každý si sám sebe představil jako toho kresleného panáka, který má na kahánku, poněvadž stačí ještě pár špatných hádaných slov a chudák bude oběšen.

Je přirozené, že díky určité nostalgii, i díky tomu, že ona ta hra Oběšenec je velice chytlavá — a jak již bylo napsáno — napínavá a baví i dnešní počítačovou generaci dětí, se “klasické” hry skrze displeje a obrazovky vracejí v různých podobách a to i přestože dnes máme možnost hrát daleko propracovanější hry s celými virtuálními realitami. V jednoduchosti je holt krása.

Žebříček hráčů

Žebříček hráčů

Samotné hádání

Samotné hádání

2 hráči

2 hráči

Vývojáři z týmu Soodex Labs se zaměřují právě na tyto klasické hry převedené do mobilních zařízení. Do světa už vypustili třeba hru Rozpoznávání rozdílů a Hledání slov. Jejich třetí a zatím poslední mobilní adaptování oběšence se stalo na Google Play velice populárním a už dosahuje skoro sto tisíc (většinou kladných) hodnocení. Je přitom zajímavě, že to jsou vývojáři z floridského Miami a jelikož jsou všechny jejich hry převedeny do okolo 20 jazyků, dokazuje to, že všude na světě mají velice podobné kratochvíle, které se rozšiřovaly a pronikaly do všech částí světa, i když svět nebyl ještě ani zdaleka tak globalizovaný jako nyní.

Nejdříve jen lehká obtížnost a nesměnitelné stříbňáky

Hra nejprve zaujme svým svérázným vzhledem. Není to úplně vzhled, na kterým by jásal grafický designér, ale musí se uznat, že i když není dokonalý, je osobitý, má svou duši a není tak nudný, jako některé aplikace, které vypadají jak přes kopírák.

Zvuky aplikace jsou asi její nejslabší stránkou, působí amatérsky a nejsou vůbec příjemné, je však pravda, že zrovna v této hře nejsou obzvlášť důležité.

Pokud se  chcete poměřovat s ostatními uživateli, pak je možné se přihlásit do aplikace přes Facebook. Pokud se přihlásíte přes Facebook, odemknou se vám navíc i některé tématické motivy (halloweenský, vánoční…). Jinak můžete už jít hrát. Tedy nejprve si ještě musíte zvolit obtížnost. Tu máte nejdříve pouze snadnou, střední obtížnost se odemyká až za 5000 nasbíraných bodů. Je přitom zajímavé, že nejde odemknout po peněžní transakci a dokonce ani stříbrňáky, které jsou místní měnou, nesměníte za měnu skutečnou. Aplikace je tedy kompletně zdarma, nikdo nemá výhody za to, že si zaplatí, hodně ale zase kvůli tomu musí aplikace spoléhat na příjmy z reklam, což se pochopitelně nějak musí projevit.

Hráč versus hráč, ale podobně jako za starých časů

Na samotné hře žádného hráče asi nic zvlášť vás asi nepřekvapí, je tu však jedna malá změna oproti klasickému Oběšenci. V tomto mobilním oběšenci máte totiž k dispozici tři nápovědy, za které můžete utratit vaše stříbrňáky. Za prvé je tu bomba, která odstraní některá písmena (u snadné varianty), pak je tady ikonka tématu, která svým způsobem už sama o sobě prozrazuje dané téma, takže většinou ani není třeba na ní ťukat a utrácet zlaťáky, abyste věděli odkud vane vítr.

Můžete hrát i ve dvou hráčích. Nejedná se snad o to, že by jste hráli s nějakým druhým hráčem po síti, ale druhého hráče musíte mít po svém boku a vždycky mu předat mobil. Dokážu si představit, že by byla hra ve dvou praktičtější online — přece jen, když čekáte v čekárně u doktora, asi si s vámi ostatní lidé zde nezahrají (a nebo třeba jo, kdo ví…), asi ale nelze mít úplně vývojářům za zlé, že tahle možnost zde není vzhledem k náročnosti implementace tohoto rozšíření. Na podobných situacích je alespoň dobré, že se z her nevytrácí úplně sociální interakce s jinými lidskými bytostmi a navrací se tak původní podstata her.

Pro:

  • Návrat jedné staré dobré hry
  • Kompletně zdarma — neplatí zde: kdo víc platí, ten víc hraje; všichni jsou na tom stejně
  • Osobitý vzhled

Proti:

  • Defaultně uzamknuté obtížnosti a motivy
  • Občas nešikovný překlad a sporný obsah (zlatá rybka přece proboha není zvíře, ale pohádková postava!)
  • Zvuky

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru