Navigace: Úvod » Hry pro Android » Driftovací závodní hra Drift Max Pro je nakonec spíše o trpělivosti než o oddechové zábavě

Driftovací závodní hra Drift Max Pro je nakonec spíše o trpělivosti než o oddechové zábavě

Driftovací závodní hra Drift Max Pro je nakonec spíše o trpělivosti než o oddechové zábavě

Závodící hry jsou vždy — zvláště pokud jsou dobře udělané — skvělými oddechovkami. Graficky velice pěkně vypadající hra Drift Max Pro je pro oddech jako dělaná. Není to podle očekávání žádný simulátor řízení, zato se v této hře dá pořádně vyblbnout.

Nejdříve si vyberete auto, přičemž ty lepší modely jsou uzamknuty a můžete si je koupit za virtuální peníze. Ve hře dostáváte kartičky, pomocí nichž si pak můžete vylepšovat auto. Tyto kartičky si buďto můžete koupit za zlaté cihly (to je vyšší měna, ze kterou už budete muset vypláznout i virtuální peníze) a nebo můžete čekat, až se vám nějaké samy objeví v bedničce a nebo je můžete vyhrát v závodu.

Driftování

Driftování

Pohled z auta

Pohled z auta

Hra nabízí dostatečný prostor pro hračičky, kteří si chtějí auto vylepšovat. V sekci garáž můžete vyvádět podobně věci jako ve starších hrách legendární závodní série Need For Speed. Pokud vás ale tohle příliš nebere a chcete si prostě zazávodit, nic vám v tom nebude bránit.

Klouže to jako na ledě

Hra vypadá skutečně velice pěkně. Vždyť takovou grafiku by se nemusely stydět ani dnešní PC simulátory.

Kdo někdy hrál nějakou závodní hru na dotykovém zařízení, toho ovládání nepřekvapí. Drift Max Pro dodržuje kolorit mobilních závodních her. Vpravo je pedál a natáčením mobilu/tabletu měníte směr jízdy aut.

Bohužel mě trochu zklamaly samotné jízdní vlastnosti aut. Už v úvodu jsem psal, že Drift Max Pro není žádný věrohodný, realistický simulátor a nic podobného jsem ani neočekával. Taky chápu, že je tohle driftovací hra, bohužel mi přijde to klouzání auta už trochu přehnané. Je to jako byste s autem jezdili po ledě, nikoliv po asfaltu a někdo to dá hodně nervů auto zkrotit a vůbec ho nasměrovat nějakým směrem.

Správný poměr mezi driftováním a rychlým dojezdem do cíle

Protože je to driftovací závod, jeho cílem je pochopitelně nejen dojet do cíle v co nejkratším čase, ale i při tom provést co nejvíce driftů. Princip je tedy v praxi takový, že abyste byli co nejúspěšnější, musíte přijít na ten nejlepší poměr mezi přímou jízdou a klouzáním v zatáčkách, které vás samozřejmě trochu zdržuje a zhoršuje váš konečný čas. V průběhu závodu vám uprostřed nahoře běží odpočet času a vedle můžete vidět body, které sbíráte naopak za dobu, kterou strávíte driftováním. Je to tedy někdy dilema a dá to pár závodů, abyste přišli na ten správný poměr mezi přímou jízdou a driftem.

Vzhledem ke klouzajícímu autu je otázkou, zda je tedy hra tak oddechová, jak by měla být a jestli splní svůj hlavní účel. Někdy je to totiž skutečně spíše hra o vaše nervy, když vám auto jde už po několikáté do hodin a nebo se kroutí po silnici jako had, vy zuřivě kroutíte z jedné strany na druhou tabletem — inu hra do veřejné dopravy to příliš není — a vám mezi tím ubíhá čas. Pokud se ale naučíte řídit auto jemně, začíná to pomalu ale jistě být čím dál větší zábava. Když se nedaří, alespoň si můžete zchladit hlavu v garáži.

Pro:

  • Krásný vzhled hry na úrovni pouze pár let starých PC her
  • Možnost vylepšovat auta

Proti:

  • Auto se dá špatně uřídit a toho klouzání po asfaltu je až příliš

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru