Navigace: Úvod » Hry pro Android » CATS: S šíleného nápadu soubojů koček na ničících se strojích vznikla zábavná a vizuálně velice propracovaná oddechová hra

CATS: S šíleného nápadu soubojů koček na ničících se strojích vznikla zábavná a vizuálně velice propracovaná oddechová hra

CATS: S šíleného nápadu soubojů koček na ničících se strojích vznikla zábavná a vizuálně velice propracovaná oddechová hra

Při pohledu na tuto hru od ZeptoLab mě baví taková má osobní fiktivní představa o tom, jak asi přemýšleli vývojáři této aplikace, když dostali prvotní námět. Pondělní ušmudlané ráno, jede zaměstnanec ZeptoLab hledí ze zasedací místnosti oknem ven, kde zrovna buldozer shrnuje hlínu, protože se zde opravuje kanalizace. Zaměstnanec upře svůj zrak na velký nápis CAT na žlutém buldozeru. Probleskne mu hlavou šílený nápad. Co kdybychom posadili kočky na buldozery a nechali je se ničit mezi sebou…

Co je vůbec samotným smyslem počítačových her? Asi únik z této reality do jiné. Co je smyslem mobilních her? Ačkoliv i zde by se dalo mluvit o tom, že uživatele to táhne k mobilním hrám z důvodu nějakého úniku k různým simulátorů nějakých činnost reálného života (asi nemusím připomínat jak oblíbené jsou různé farmářské simulátory a nebo třeba simulátory fotbalových trenérů), spíše se však jedná o prostý odpočinek od stresu. Často tedy jde o to najít nějaký rozumný kompromis mezi tím, jak je aplikace náročná na inteligenci uživatele a jak je pouze oddechovou zábavou.

Souboj

Souboj

Gang Battle

Gang Battle

Pokud nebudete příliš unavení a potřebujete si třeba zkrátit čekání ráno na vlak — chcete trochu rozhýbat po ránu tuhé mozkové závity — zvolíte třeba nějaké logické hry jako sudoku nebo alespoň třeba puzzle. Pokud naopak jedete vlakem z práce nebo ze školy, už často nemáte sílu vykonávat jakékoliv náročné myšlenkové pochody. Znáte to… Takový ten hukot v hlavě, ze kterého vás probudí až průvodčí. Hra ve které sedí dvě kočky ve dřeveném stroji a snaží se navzájem zničit, se jeví jako ideální pro tuto situaci.

Nádherné vizuální zpracování a animace

CATS vypadají po vizuální stránce doopravdy krásně. Je to jako nějaký moderní animák, což ostatně odpovídá humornému tématu hry. Grafika a animace je ale propracvaná do těch nejmenších detailů a jsou zde rozpoznat třeba i malé výrazy ve tvářích postav, poletující prachové částečky skrze slunční svit a podobně.

Nejprve projdete úvodním videem — jakýmsi mistrovstvím robotů, na které se díváte jakože v televizi a kočičák vás pozve k zúčastnění se tohoto mistrovství. Dostanete přidělen svůj první a velice obyčejný stroj, ten si postupně můžete vylepšovat. Vše záleží na tom, jakou zvolíte konstrukci. Od toho se bud odvíjet také výsledek celého souboje. Vlastně jsem si vzpomněl na podobnou hru, kterou jsem už před dlouhou dobou hrál na starém mobilu s ještě černobílým displejem. Princip byl velice podobný. Šlo o to vylepšit si svého robota a vyslat ho pak na souboj s robotem druhým.

Turnaje a vylepšování stroje

Jednotlivé souboje jsou fajn, obzvláště zábavné je zúčastnit se turnaje, kde se prodíráte skrze tradiční pavouk soupeřů až do vysněného finále a nebo založit svůj vlastní gang bojovníků.

Ničící stroj vylepšujete tak, že buď komponenty vyhráváte přímo v soubojích a nebo si je dle vlastního uvážení nakoupíte za zdejší virtuální měnu, kterou obdržíte rovněž po tom, co vyhrajete souboj. Všechny komponenty navíc mají určitou úroveň, kterou můžete zvyšovat. Čím větší úroveň budou mít, tím  bude vyšší míra poškození stroje soupeře.

Ačkoliv je hra velká legrace, časem začne být docela frustrující, že hra stojí vlastně hodně na náhodě. Můžete sice časem získat nějaké zkušenosti a získat určitou intuici na to, aby jste dokázali odhadnout, které součástky by mohly proti soupeři fungovat, větší podíl ale stejně patří náhodě. V samotném souboji pak tedy nezbývá než hledět na stroje a doufat, že to dopadne ve váš prospěch. Jsou to vlastně z části takové megalomansky zpracované kámen-nůžky-papír, vzhledem ale k tomu, že to zpracování je skutečně vizuálně moc působivé, pokud budete tuhle hru hrát jen občas, lze ji jen doporučit.

Pro:

  • Mimořádně povedené grafické zpracování
  • Zábavné turnaje a gang battles
  • Ideální jako oddechová hra

Proti:

  • Hra je hodně o štěstí
  • Není určena na časté a nebo dlouhé hraní

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru