Navigace: Úvod » Aplikace » Barometr, nadmořská výška, viditelnost a další údaje poslouží lidem citlivým na počasí, rybářům nebo turistům

Barometr, nadmořská výška, viditelnost a další údaje poslouží lidem citlivým na počasí, rybářům nebo turistům

Barometr, nadmořská výška, viditelnost a další údaje poslouží lidem citlivým na počasí, rybářům nebo turistům

Meteosenzitivita je medicínský termín, který se používá pro případ, kdy určitá skupina lidí pociťuje při změnách počasí i změny ve svém zdravotním stavu. Nejvíce mohou změny počasí pociťovat kardiaci, revmatici, alergici, lidé s různými žaludečními a střevními potížemi a další. Změny počasí je samozřejmě třeba rozlišit. Někteří pociťují změny k lepšímu nebo horšímu na svém těle kvůli teplotě, jiní kvůli vlhkosti. Pak je tedy skupina — především lidé trpící migrénami –, kteří jsou náchylní zvlášť na jednu změnu související s počasím, a sice změnu atmosferického tlaku. Právě barometr, který tento tlak umí měřit, je přítomný v aplikaci od EXA Tools.

Nejsou to samozřejmě jen lidé s migrénami, kteří z této aplikace mohou profitovat. Aplikace s českým názvem Barometr a výškoměr může svými měřícími schopnostmi pomoct i třeba pro rybáře koumáky, kteří chtějí přečůrat své kolegy pomocí využití vědy a zapojit do rybolovu vliv atmosferického tlaku a vlhkosti.

Přehled údajů

Přehled údajů

Nastavení

Nastavení

Barometr

Barometr

Rovněž lidé, kteří to myslí se sportem vážně, mohou tuto aplikaci využívat, aby přišli na to, jaký bude mít vliv vlhkost a atmosferický tlak vliv na jejich výkon. Pokud chodíte do hor, můžete zjístit z aplikace nadmořskou výšku i viditelnost. Pokud se vyznáte trochu více v meteorologii, můžou vám být údaje užitečné dokonce i pro krátkodobé předpovídání počasí v následujících minutách a hodinách.

S barometrem či bez

Nutno taky říct, že barometr a výškoměr skutečně není jediná věc, kterou aplikace umí. Umí totiž i zobrazit GPS souřadnice, zobrazit rychlost větru, viditelnost atd. Zdá se to tedy, že aplikace nenabízí pouze funkce pro lidi citlivé na počasí, ale přímo ideální sadu nástrojů i pro turisty. V popisu na Google Play jsem se dočetl, že dokonce i piloti mohou aplikaci používat. Nu, ne že bych chtěl podceňovat přesnost a spolehlivost aplikace, ale být pilotem letadla, raději bych vážně spoléhal na přesnější měřící přístroje.

Když už jsem načal tu přesnost aplikace, ta je hodně dána tím, zda máte přímo v mobilu zabudován barometr. Ten by měly mít zabudované například novější telefony od Samsungu. Jihokorejská firma začala barometry do mobilů zavádět už od modelu Nexus z roku 2011. Mnoho z později vyrobených a levnějších modelů (jako třeba Trend Plus z roku 2014) však barometr nemá. Neznamená to ale v žádném případě, že tím pádem nemůžete aplikaci využívat. Aplikace si totiž (alespoň) převezme data z nejbližší meteorologické stanice, která poskytne aplikaci svá data.

Nadmořská výška občas trochu skáče, ale realitě více méně odpovídá

Tady mi připadá docela škoda, že se aplikace nepodělí o to, odkud (přímo z jaké stanice) data bere. Přece jen je rozdíl, jestli se daná stanice bude nacházet ve vašem městě a nebo 50 kilometrů daleko. Asi nelze očekávat, že měření výšky bude na metr přesné, ale zhruba odpovídalo mé nadmořské výšce. Oficiální nadmořská výška mého města je udávána okolo 320 metrů nad mořem. Mě se zobrazovalo v přízemním bytě 328 až 330 (trochu to skákalo, i když mobil ležel v klidu na stole), což asi odpovídá mírně zvýšenému místu mého bydliště oproti centru města. Není to sice nikde uvedeno, ale předpokládám, že výška se určovala podle dat z GPS signálu.

Myslím, že je docela s podivem, co aplikace umí a pro zájemce poslouží dobře. Aplikace používá velice tradiční “googleovský” přehledný a čistý vzhled a v Nastavení si můžete změnit jednotky zobrazovaných veličin. Za 20 Kč si můžete odstranit reklamy, pokud vás budou rušit.

Pro:

  • Zajímavé zaměření a funkce aplikace
  • Jistěposlouží dobře pro mnoho různým skupin lidí (pro ty skutečné piloty to asi zrovna nebude, že ano, ale využijí jí třeba lidi se zdravotními potížemi, rybáři, turisté a nebotřeba piloti RC modelů)

Proti:

  • Nezobrazuje z jakémeteorologické stanice ze které bere data

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru