Navigace: Úvod » Aplikace » TransParking přináší řidičům kamionu alespoň trochu komfortu na těžkých cestách. Vyhledá jim nejbližší parkoviště s podrobnými informacemi

TransParking přináší řidičům kamionu alespoň trochu komfortu na těžkých cestách. Vyhledá jim nejbližší parkoviště s podrobnými informacemi

TransParking přináší řidičům kamionu alespoň trochu komfortu na těžkých cestách. Vyhledá jim nejbližší parkoviště s podrobnými informacemi

Nad tím, jaké je to být řidičem kamiony, jistě přemýšlel skoro každý kluk. Vzpomínám si, jak mi jednou kamarád vypravoval: “Můj strejda je kamioňák. Já si vždycky myslel, že to musí být paráda takhle si jezdit po světě. Pokaždé, když jsem se ho na jeho práci zeptal, otráveně mávl rukou a raději nic neříkal.” Řidič ten tvrdý chleba má. Můžete jezdit s kamionem nebo dodávkou, jistě ale oceníte pomoc, jakmile budete potřebovat zjistit, kam váš nadměrně dlouhý vůz zaparkovat, jakmile přijde čas odpočinku míle daleko od domova. TransParking se ale vlastně může hodit i řidičům automobilů, kteří jezdí dlouhé cesty potřebují zjistit, kde se poblíž nachází WC, sprcha nebo wi-fi připojení.

Aplikace polských vývojářů si dala záležet hodně na marketingu, a tak natočila dvou minutovou reklamu s produkcí filmové kvality. Kdo by ale čekal, že pro cílovou skupinu řidičů náklaďáků a dodávek natočí nějaké drsné video, plete se. TransParking ve svém klipu vsadil na sentimentální a hřejivý příběh, ve kterém otec jezdí se svou malou dcerou kamionem a zažívají různé příhody. Na konci klipu přijde posun v čase. Přitažlivá mladá dívka jde kolem kamionu, kupodivu nasedá za volant a usměje se na fotografii z minulosti, kde je jako malá vyfocena s otcem. Herečkou ve videoklipu je populární polská youtuberka Iwona Blecharczyk, která si zvolila pro mladou ženu velice netradiční povolání — je ve skutečném životě také řidičkou kamionu.

Žebříček uživatelů

Žebříček uživatelů

Obsazenost

Obsazenost

Mapa

Mapa

Alespoň nějaký komfort pro řidiče kamionu

Propracovaná reklamní kampaň s heslem “nepřestaň snít” může znít jako obecné heslo, které v reklamách používají mobilní operátoři, pojišťovny nebo banky; použití něčeho podobného pro cílovou skupinu sestávající se především z kamioňáků, je však nezvyklé a má za cíl ale ukázat, že být kamioňákem má i své kouzlo a že i na cestách daleko od domova můžete najít útočiště. TransParking se snaží myslet na to, že mnoho z řidičů, jsou otcové odloučeni od svých rodin a snaží se jim nabídnout alespoň nějaká komfort.

TransParking je vlastně taková kamioňácká sociální síť, kde uživatelé spolupracují mezi sebou a předávají si informace navzájem. Tvůrci samozřejmě můžou těžko zajistit, aby měla aplikace přehled o obsazenosti všech parkovišť/odpočívadel, proto jakmile uživatel aplikace navštíví nějaké odpočívadlo a zjistí, že je zde volno, může zaznamenat aktuální stav parkoviště do aplikace a pomoct tak ostatním řidičům. U jednotlivých parkovišť jsou informace, kde se dozvíte, zda je parkoviště pokryto wi-fi připojením a nebo — co je ještě důležitější — zda jsou zde WC nebo sprchy.

Virtuální kamioňácká komunita

Po prvním spuštění aplikace si vytvoříte nový účet (můžete se samozřejmě i rovnou přihlásit a zaregistrovat zároveň s Google účtem). Po odsouhlasení podmínek užívání se vám okamžitě objeví nejbližší parkoviště. Databáze by mohla být obsáhlejší, je ale dostačující. V okolí mého bydliště se zobrazilo v okruhu 30 kilometrů asi 15 různých parkovacích prostorů. Když tak zapátrám pouze v paměti, přišel bych určitě na minimálně 5 dalších, které jsou poblíž motorestů a benzinových pump. TransParking není ještě mezi českými řidiči rozšířeno natolik, netrvalo mi to ale zase tak dlouho (napopáte), než jsem našel první hvězdičkové hodnocení a komentář.

V aplikaci můžou uživatelé kromě toho, co už bylo napsáno, vložit fotografii parkoviště, nahlásit nesprávné údaje a přidat si parkoviště do oblíbených. Pokud chcete do místa navigovat, aplikace nemá navigaci zabudovanou, umí ale otevřít nějakou navigační aplikaci, kterou máte v telefonu. Můžete se podílet na obsahu aplikace i tak, že sami vložíte zatím nezmapované parkoviště. Za to dostanete uživatelské body a můžete se posunout v žebříčku uživatelů.  Aplikace nabízí i velice podrobné přehledy o vaší aktivitě a nastaveních, které se zobrazí při klepnutí na horní čas levého menu.

Pro:

  • Vzhled a snadná ovladatelnost
  • V aplikaci je všechno, co k tomuto účelu potřebujete
  • Parádní marketing aplikace (český překlad aplikace i webových stránky do češtiny, reklamní kampaně, vtipná facebooková stránka, interakce s ostatními uživateli), díky němuž máte radost z používání aplikace

Proti:

  • Plná síla aplikace se ukáže teprve až když jí začne používat více českých řidičů

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru