Navigace: Úvod » Hry pro Android » Simulátory stíhaček a vojáků už jsou nuda, Virtual Mom se snaží dokázat, jaký adrenalin zažívají matky

Simulátory stíhaček a vojáků už jsou nuda, Virtual Mom se snaží dokázat, jaký adrenalin zažívají matky

Simulátory stíhaček a vojáků už jsou nuda, Virtual Mom se snaží dokázat, jaký adrenalin zažívají matky

Herní simulátory nabízejí jedinečné možnosti vyzkoušet si některá povolání. Můžete se stát automobilovým závodníkem, farmářem, pilotem stíhačky a nebo — a co je asi nejčastější — vojákem ve druhé světové válce nebo naopak někde v budoucnosti plné mutantů a zombie. Většinou to jsou očividně činnosti docela nebezpečné, ze kterých vyzařuje testosteron a maskulinita. Tvůrci hry Happy Family 3D na to jdou jinak. Nabízí lidský simulátor vzdáleně podobný třeba The Sims, nabízí ale konkrétní specializaci na tak něžnou a citlivou roli, jakou je role rodiče.

Pravda. Ti kteří rodiči již jsou, mi jistě dají za pravdu ve tvrzení, že ono to rodičovství je vlastně někdy i zážitek podobný tomu letu stíhačkou. Hra ale přece jen těží spíše z té něžnosti a sentimentality, kterou pořád většina lidí chová k ideálům tradiční rodiny. Hře Virtual Mom předcházela tátovská verze Virtual Dad. Ačkoliv tradiční rodina dostává v moderním světě čím dál tím více zabrat, obě hry Happy Family 3D jí vnímají skutečně v tom konzervativním pojetí staré školy. Jestli je to dobře, či nikoliv, musíte rozhodnout sami. Konzervativně smýšlejícím lidem však jistě udělá radost, že se nejedná o žádný počin, který by tradiční roli otce a matky nějak nabourával a nebo podprahově předával hráči nějaké feministické myšlenky.

Krmení psa

Krmení psa

Podávání přemětů

Podávání přemětů

Jedná se o takovou idylku v hodně nedokonalém 3D světě, která má za následek mnoho vtipných situací. Happy Family 3D je jako takové ty americké rodinné seriály z padesátých až osmdesátých let. Zatímco táta seká trávu, hraje na klavír, myje svůj bourák v garáži nebo griluje, matka připravuje snídaně a svačiny, nakupuje a podává manželovi tašku, když jde do práce. Rozdíl je ale v tom, že ten svět okolo rodiny není ani zdaleka tak dokonalý, jak by měl být. Jednak je to díky animacím, pak taky díky rozdíům virtuálního světa se světem skutečným.

Není ten taťka nějaký povědomý?

Hned v úvodu se ve mě probudil cynik a povšiml jsem si zajímavé a vtipné věci. V minulé hře Virtual Dad byla totiž úplně totožná postava táty jako ve hře této. Něco tady ale nehraje. Rodina je jiná. Děti holka – kluk vystřídali dva jiní kluci a mamku blondýnku vystřídal mamka brunetka. Musím z toho vyvodit tedy jediný možný důsledek: taťka v té pauze mezi vydáním těchto dvou her vyměnil rodinu.

Jakmile začnete hru, je tady první velice jednoduchý úkol. Máte pomoct najít manželovi ponožku. Není jasné, proč vám jí nepomáhá najít taky on a namísto toho stojí a čeká, až mu jí jeho poslušná choť přinese. Inu, není divu, že si ten chlápek musel najít jinou rodinu, když je to takový křupan! Levým tlačítkem popoháníte matku k chůzi, zatímco pravým palcem korigujete její směr chůze. Prostě seberte tu ponožku a předáte ji manželovi, který tam stojí jako tvrdé Y. Zaujala mě ale jedna věc… Nevrtí ta mamka při té chůzi nějak moc zadkem? Je vidět, že tuhle hru animovali muži.

Absurdní virtuální svět ani animace by tak nevadily, problém je spíše věčné vodění za ručičku

Když ponecháme humor stranou, animace pohybů nepatří ani jinak mezi ty nejlepší stránky hry. Když v druhém úkolu žena sebere batoh, drží ho pak velice zkoprněle a v kombinaci se zvláštní chůzi to vypadá jako komická švihlá chůze z Monthy Python.

Těch úsměvných momentů je na této nedokonalé hře vůbec doopravdy hodně. To mamka nemusí platit v obchodě, když jde pro žrádlo pro psa? A není trochu divně, že je obchod hned za zahradou? Možná právě proto ale hra může bavit. Ten svět je ve hře tak nedokonalý, až je vlastně zábavný. Horší už je to třeba s kamerou, která se v domě mezi čtyřmi stěnami posouvá do různých úhlů, ze kterých s pak špatně postava naviguje do určitého místa.

Postupně se hra stává zajímavější díky různým úkolům, které se zde vyskytují. Už to alespoň není jen o tom dojít pro něco, že by to bylo nějaké velké vzrůšo se však taky říct nedá. Hra strašně celou dobu pomáhá a vodí vás za ručičku. Nejenže jsou tedy úkoly velice lehké, ještě ani nic nemůžete udělat samotní.

Dokážu si představit, že pokud by hře přihlížel i jiný člověk, mohla by to být díky těm nedokonalostem docela legrace, obávám se však, že pokud jí budete hrát sami a bez vtípků okolo, po úvodním nadšení, přestane velice rychle bavit. Zvlášť když po dalším dokončeném levelu musíte počkat 15 vteřin kvůli reklamě. Kdyby ta hra více bavila, nebylo by to nic, takhle jí máte bohužel chuť spíše vypnout a odinstalovat.

Pro:

  • Verze s matkou mi připadá o něco zajímavější než verze s otcem
  • Ze začátku je to legrace

Proti:

  • Dost rychle to legrace být přestane
  • Animace pohybů postavy
  • Hra vás neustále vodí za ručičku

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru