Navigace: Úvod » Aplikace » Mobilní aplikace Umíme česky je ochutnávkou webové verze. Nabízí kvízy i vzdělávací mini hru s roboty

Mobilní aplikace Umíme česky je ochutnávkou webové verze. Nabízí kvízy i vzdělávací mini hru s roboty

Mobilní aplikace Umíme česky je ochutnávkou webové verze. Nabízí kvízy i vzdělávací mini hru s roboty

Jedna z nesporných výhod nových technologií je ta, jak výrazným způsobem ulehčily a hlavně zpříjemnily proces vzdělávání. Na internetu se můžete zapsat do tisíců bezplatných kurzů z těch nejprestižnějších univerzit a nebo alespoň čerpat z jejich materiálů. Kromě toho je tady ale také pro mladší i pro starší mnoho interaktivních způsobů vzdělávání. Do této kategorie spadá i aplikace Umíme česky, za kterou stojí Marek Šabo a má tvořit verzi webové aplikace www.umimecesky.cz přizpůsobenou pro mobilní telefony.

Aplikace nechodí okolo horké kaše a rovnou při prvním spuštění je na výběr ze dvou základních módů: procvičování a závodění. Na výběr máme mnoho kategorií, ze kterých si můžeme nechat sestavit otázky. Jsou zde vyjmenovaná slova všech druhů, koncovky podstatných jmen, shoda přísudku s podmětem, psaní mě/mně, s/z a nebo třeba psaní velkých písmen a zkratek. Poté už se nám zobrazí otázky. Vše je napsáno velkým fontem, což je ocení rodiče malých děti i senioři.

Test

Test

Roboti

Roboti

Roboti - cíl

Roboti – cíl

Uživatelské rozhraní aplikace je obzvláště jednoduché a projeví se to nejvíce právě u řešení těchto testů, kde se zobrazí pouze název dané kategorie, ze které jsou otázky vytaženy, pod ní pak klíčový jazykový problém — tedy nějaké slovní spojení nebo věta — a ve spodní třetině displeje vidíme tlačítka s možnostmi. Ty při klepnutí na ně okamžitě dají vědět svým zabarvením, zda vaše odpověď byla správní či nikoliv. Není zde žádný časový limit na odpovídání otázek.Ten kdo časové limity při vyplňování testů zrovna nemusí (jako třeba já), zajásá, je však pravda, že podobné testy jsou s časovým limitem mnohem více vzrušující.

Být v češtině lepší než robot, to je oč tu běží

Z nějakého důvodu mi aplikace nechtěla vyhovět v případě volby otázek z kategorie interpunkční znaménka (pravděpodobně zde zatím nejsou vloženy?), jinak je ale databáze otázek i kategorií poměrně obsáhlá.

Něco, co bude bavit ještě víc než samotné vyplňování testů je druhá část aplikace — zabudovaná mini hra Roboti. Je to jakýsi závod, ve kterém proti vám stojí tři roboti a tady naopak máte možnost vyzkoušet nejen své znalosti, ale také rychlost jejich použití. Odpovídáte totiž na otázky vlastně totožným způsobem jako při vyplňování kvízů, zatímco však ostatní vaši soupeři — roboti — na ně taky (jakože) odpovídají a posouvají se podle správné respektive špatné odpovědi dopředu či dozadu. V této sekci by se jistě dalo najít mnoho vylepšení — například možnost zvolení obtížnosti (ta by se nyní měla stupňovat podle dosaženého levelu) a podobně, něco takového zabudovat do této vzdělávací aplikace je ale už v této podobě skvělý nápad.

Srovnání s webovou verzí a podobnými aplikacemi

Musím říct, že osobně mi více k srdci přirostla aplikace Česká gramatika, kterou jsme tady asi před měsícem a půl také měli. Vizuálně vypadala lépe, bylo zde prohlížení a sestavení učebního plánu podle školních ročníků, propracované prohlížení výsledků a statistik. To všechno (a více) umí i webová verze Umíme česky, jenže to zatím není součástí mobilní aplikace. Když se podíváme na web www.umimecesky.cz, poznáme taky, že jsme byli v aplikaci ochuzeni o spoustu dalších skvělých her. V aplikaci je hra pouze jedna a oproti webové verzi zobrazí pouze úspěšnost, ale není zde žádná možnost revize nebo něčeho podobného, co by zobrazilo třeba větší podrobnosti o výsledcích, což je škoda.

Aplikace Umíme česky je založena na jednoduchém vyplňování kvízů a prostém ťukání na jednu z dvou možností. Pokud nepotřebujete nic víc, budete se aplikací spokojeni. A jako bonus ještě dostanete zpestření v podobě hry s roboty, která otestuje vaší pohotovost. Je to spíše taková ochutnávka toho, co všechno je ve webové verzi, nikoliv mobilní verze webu, jak tvrdí popisek na Google Play, zároveň je však nutno dodat, že pro někoho bude tato ochutnávka naprosto dostačující.

Pro:

  • Velká databáze otázek
  • Hra s roboty
  • Vzdělávání tímto způsobem nebolí

Proti:

  • Ve webové verzi Umíme česky je toho daleko více

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru