Navigace: Úvod » Aplikace » Máte paniku z toho, že zmeškáte vás oblíbený vánoční film? Můžete zkusit TV program od Seznamu

Máte paniku z toho, že zmeškáte vás oblíbený vánoční film? Můžete zkusit TV program od Seznamu

Máte paniku z toho, že zmeškáte vás oblíbený vánoční film? Můžete zkusit TV program od Seznamu

Za starých časů (i když ještě ne zase tak starých) to fungovalo tak, že každý pátek koupila hlava rodiny cestou z práce noviny (později nějaký TV magazín) a celá rodina běžela přivítat tatínka. Nebylo to ale ani tak o tom, že by byla rodina tak vzorná a tak hodná, že by vítala tatínka, spíše mu vytrhla okamžitě z ruky ty noviny, které přinesl. Nebylo to ale kvůli tomu, že by je zajímalo, co se zrovna stalo a nebo jaký je dnešní stav na burze. Zajímala je ta část, ve které se vyskytovaly dlouhé sloupce s výpisem televizních pořadů jednotlivých kanálů. Bylo to takové televizní překvapení, kdy jste s napětím sledovali, jestli budou tento víkend dávat váš oblíbený film.

Doba se změnila a nejenže se mnoho lidí přestává na televizi dívat a považuje ji za mrtvé médium, v té čím dál tím větší záplavě kanálů, je docela těžké se zorientovat a pokud nechce člověk trávit každé páteční odpoledne sestavováním nějakého složitého sledovacího plánu, musí se seznámit s novodobými možnostmi. Zvláště ale nyní před Vánocemi patří sledování televize skoro k další sváteční tradici a na televizi se dívají snad všichni. Nechat si ujít oblíbený vánoční film by přece nikdo nechtěl…

TV Program od Seznamu naštěstí umí třeba takovou kouzelnou věc, že označí oblíbený pořad a všechny jeho nadcházející díly se vám zobrazí v části Moje pořady, na kterou můžete přejít z rozšířené nabídky — tři vertikální tečky pod sebou.

Oblíbený pořad

Oblíbený pořad

Nyní v TV

Nyní v TV

Detail pořadu

Detail pořadu

Pokud jste někdy využili TV program na webové adrese tv.seznam.cz, váš účet by měl být s aplikací spárován a tudíž by se zde měly zobrazovat stejné předvolby, které jste už nastavili na webu.

Pohodlná volba mezi Prostřenem, další vraždou v Miami a hokejem

V seznamu oblíbených stanic tak budete mít stanice stejné (tedy pokud bude vše fungovat jak má). To nabízí další výhodu oprotu tištěným programům televizních kanálů. Můžete si zvolit pouze ty televizní kanály, které vás skutečně zajímají. Pokud nechcete sledovat Vlastu Plamínka nebo jiné ezoterické šílence na různých nejmenovaných kanálech, které skutečně vyjadřují původní význam tohoto slova, prostě si ten daný kanál nezvolíte. Stejně tak třeba člověk, který nikdy nesleduje sport, nepotřebuje pokaždé zrakem míjet sportovní kanály. Prostě si je z výběru kanálů odstraní.

Není taky třeba přejíždět prstem, pak civět na hodiny a hledat v každé kolonce, co je teď vlastně za pořad. Aplikace automaticky filtruje právě běžící pořady z vaši oblíbených stanic a vy si tak jednoduše můžete zvolit, jestli byste raději viděli další tragikomické představení party podivínů v Prostřenu, Horácia, jak řeší další vraždu v prosluněném a snobském Miami a nebo se chcete raději dívat na hokejovou řežbu mezi Ruskem a Švédskem. V nové verzi aplikace se vyplňuje žlutou barvou čas právě běžícího pořadu a tak máte možnost vidět, kolik z daného pořadu ještě zbývá.

Aktualizace a zuřící uživatelé

Když už jsem to načal, ještě něco k té aktualizaci, která proběhla nedávno a aplikace díky ní docela zásadně změnila vzhled i uspořádání panelů. Pokud si aplikaci stáhnete nyní, samozřejmě vám bude nějaká předchozí verze šumák, někteří uživatelé ale hlásili na Google Play po aktualizaci problémy. Aplikace mnoha uživatelům ani vůbec nefungovala a nebo si stěžovali na rozdílné zobrazení TV stanic. „Po aktualizaci zmizelo přepínáni na celodenní program všech stanic najednou,” píše třeba paní Simona Kolková a dodává: “Často při načteni nezobrazí některé programy nebo aktuální pořady.

Musím říct, že podobný problém jsem nezaznamenal, absence celodenního programu všech stanic samozřejmě může být určitou nevýhodou, Pokud máte aplikaci spuštěnou třeba po páté večerní, zobrazují se vám aktuální pořady a pak až pořady z hlavního vysílacího času v osm hodin. Pořady mezi tím jsou nutné sledovat ve zobrazení jednotlivých stanic. Mě osobně, jakožto někoho, kdo sleduje televizi jen zřídka spíše vadí, že si nemůžu zobrazit třeba hodnocení pořadu z ČSFD nebo jiné filmové databáze, abych tedy věděl, jestli tu televizi vůbec má cenu zapínat.

Já osobně jsem svého času využíval služeb aplikace TVprogram.cz od goNET a je fakt, že ta hodnocení alespoň u filmů zobrazuje. Sice jsem dodnes nepřišel na to, odkud ho vlastně brala, byla to docela užitečná malá funkce aplikace.

Pak také… výše jsem aplikaci přirovnával k papírovému televiznímu programu, napadá mě ale, jestli v době nejen elektronických programových průvodů EPG, které jsou tady už od prvních set top boxů, ale i hybridních a chytrých televizí, má nějaká podobná aplikace vůbec cenu. Nabízí ale zajisté určitý moderní kompromis pro ty, kteří jsou ještě zvyklí na ty papírové programy.

Pro:

  • Rozhodně lepší a přehlednější než tištěný program
  • Zobrazení se mi zdá přehlednější než TVprogram.cz od goNET

Proti:

  • Až přijde další aktualizace, možná budete ze změn stejně rozzlobení jako stávající uživatelé z té stávající
  • Jelikož jsem měl podobnou aplikaci v telefonu, poznal jsem časem, že mi jsou k ničemu, když existují i možnosti zobrazení programu přímo v televizi

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru