Navigace: Úvod » Hry pro Android » Hra Bid Wars: Staňte se dražitelem skladovacích jednotek jako v oblíbeném pořadu Válka skladů

Hra Bid Wars: Staňte se dražitelem skladovacích jednotek jako v oblíbeném pořadu Válka skladů

Hra Bid Wars: Staňte se dražitelem skladovacích jednotek jako v oblíbeném pořadu Válka skladů

“Yuuup!” Možná jste zaznamenali v televizi tu netradiční reality show od A&E Networks (u nás vysíláno na History Channel a Nova Action) Válka skladů (Storage Wars), která sleduje počínání čtyř profesionálních dražitelů na aukcích skladovacích jednotek. Je to něco velice vzrušujícího. Každá skladovací jednotka je jako takové obrovské Kinder vajíčko. Ve skladovací jednotce, které jsou v USA nejčastěji zaplněny věcmi po lidech, kteří nebyli schopni platit nájem jednotky, umřeli a nebo jsou například ve vězení, může být prakticky cokoliv. Je to svým způsobem druh hazardu, je to ale hazard, u kterého rozhoduje nejen intuice a štěstí, ale i znalost předmětů.

Můžete zaplatit 100 dolarů za skladovací jednotku s jednou papírovou krabicí a v té krabici bude mít někdo schovány housle od Stradivariho a nebo nějakou vzácnou malbu. Někdo zase vsadí na jinou strategii. Prostě se podívá po těch věcech, které nejsou v krabicích, rychle si sečte jejich hodnotu a snaží se za obsah skladu podle tohoto zaplatit. Nejvzrušující na této profesi je však nalezení nějakých raritních předmětů, u kterých nedokážete odhadnout jejich cenu a nebo třeba nemáte ani tušení, k čemu daný předmět vůbec slouží a musíte zamířit k odborníkům, kteří vám prozradí jejich cenu, která může být klíčová a která vám může pomoct z prodělečného stavu.

Dražba

Dražba

Tutorial

Tutorial

Tento pořad se stal v USA tak oblíbeným, že přivedl na aukce skladovacích jednotek tisíce nových dražitelů. U nás sice začíná existovat pár skladovacích prostorů ve velkých městech, žádné aukce se však bohužel nepořádají. Zatímco v USA si mají možnost války skladů zkusit v realitě, my ve střední Evropě si musíme zatím vystačit s realitou virtuální.

Vzhůru na první dražbu

Na začátku hry se nám představí jakási animovaná Alice, která už je prý v tomto byznyse dlouhou dobu a poradí nám. Poté co nás krátce seznámí s tím, co jsou tyto dražby vlastně zač, se můžeme vydat na naší první dražbu. Stejně jako v pořadu hra sleduje další tři soupeře, kteří se budou snažit vytěžit z věcí větší zisk než my. Pak se přestřihne zámek a je to tady! Nejdříve je tady 5 vteřin na ohledání věcí v jednotce. Pokud chcete, můžete n ně namířit lupou a zjistit odhadovanou cenu, to ale samozřejmě není taková zábava, jako když se snažíte jejich hodnotu odhadnout. Ale teď už se začíná přihazovat.

Pokud jste někdy viděli pořad, probíhá to ve hře vlastně totožně. Pořadatel aukce vyvolává nabídky (pravidelně je zvyšuje) a pokud usoudíte, že je za skladovací jednotku vhodné zaplatit více než ostatní dražitelé, jednotka je vaše. Na začátku máte 900 dolarů, i když to v následujících stádiích hry samozřejmě bude čím dál tím více náročnější, hned váš první sklad by mělo být získat s profitem velice jednoduché. K usnadnění hry jsou tady i další vychytávky kromě lupy. Je tu jakási kalkulačka, která nám spočítá odhad hodnoty věcí; rentgenové brýle, díky kterým můžete vidět i věci v krabici a nebo můžeme kohokoliv z našich soupeřů vykopnout z dražby (všechno toto je představeno na druhé dražbě).

Energie, cihličky, bankovky a kolo štěstí

Po ukončení dražby se může taky objevit tzv. Lucky Spin, což není nic jiného než kolo štěstí, které nám může navýšit částku (a nebo ji nechá stejnou, pokud budeme mít smůlu). Všechny tyto hračky měly za následek, že hra na začátku vodila hráče až příliš za ručičku a tak musíte přetrpět ty chvíle, kdy vám hra dává vítězství úplně zadarmo, poté se ale konečně úroveň zvýší a zvláště pokud nebudete používat tyto hračky, začne to být konečně ta pravá válka skladů.

Hra však samozřejmě není zadarmo a tak se do té války skladů nemůžete pustit s takovou vervou, protože by vám došla energie, kterou zobrazuje modrý blesk v horní části displeje. Ty si můžete kupovat za 5 zlatých cihliček. Zlaté cihličky si můžete kupovat za bankovky, které získáte na aukcích, je to ovšem omezeno pouze do 25 zlatých cihel. Pokud chcete více, musíte si zaplatit měnou skutečnou (od 25 Kč). Od úrovně 8 pak budete moct i spravovat vlastní obchod s vydraženými věcmi.

Pro:

  • Hra napodobuje zábavný TV pořad
  • Chytlavé
  • Možnost vést vlastní obchod

Proti:

  • Ve hře by měla být možnost zvolit si těžší obtížnost, ve které byste se nemohli spoléhat na různé podvádění v podobě rentgenových brýlí, kola štěstí atd.
  • Není možnost přeskočit tutoriál

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru