Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace Livesport je výsledkový vánoční dárek pro sportovní fanoušky a sázkaře

Aplikace Livesport je výsledkový vánoční dárek pro sportovní fanoušky a sázkaře

Aplikace Livesport je výsledkový vánoční dárek pro sportovní fanoušky a sázkaře

Muž vběhne do domu a křičí na svou ženu: „Marto, sbal si věci. Právě jsem vyhrál balík ze sázení.“ Marta odpoví: „Mám si zabalit teplé věci nebo k moři?“ Muž odpoví: „To je jedno, hlavně už vypadni.“ O hazardu a sázení existuje mnoho vtipů. Aby se uskutečnily ty s veselou pointou a nikoliv černohumornou, je potřebné mít přehled nad sportovními výsledky a využít taky svých znalostí a nikoliv jen intuice. Livesport však nevytvořil aplikaci ani zdaleka jen pro sázející. Aplikace bude snad ještě více hojně využívána nesázejícími sportovními fanoušky.

Snad neexistuje sportovní fnaoušek, který by někdy nenarazil na web Livesport.cz. Livesport teď má i svou aplikaci. Ta hlásí na Google Play pokrytí 30 sportů a okolo 5 000 soutěží z celého světa. U těch populárních soutěží a sportů se zobrazuje živě aktualizované skóre a u těch nejvíce zajímavých zápasů i informace o sestavách a udělených trestech. Můžete si nastavit upozornění pro vybrané zápasy a pokud se stane v zápase něco klíčového, měli byste to vědět v prakticky reálném čase. Pro ty, kteří nemůžou sledovat zápas v televizi tak nabízí Livesport základní přehled o tom, co se děje na hřišti, kdo dnes nastoupil, které mužstvo více střílí a tak dále.

Moje zápasy

Moje zápasy

Přehled zápasu

Přehled zápasu

Tabulka

Tabulka

Livesport také zobrazuje informace o vzájemných zápasech, které spolu týmy hrály. Zajímavé je taky zobrazování live tabulky, která vypočítá, jak se po vstřelených gólech mění tabulka — nebo lépe řečeno jak by se změnila tabulka, pokud by zápas v daném momentu skončil.

Je libo první hokejová liga z Nového Zálandu, fotbal ze Svazijska nebo Pesäpallo?

Z nové verze aplikace budou mít radost hlavně příznivci šipek a tenisu. Byly v ní totiž učiněny více detailní změny stavu. V tenise se zobrazují i gamy a v šipkách se aktualizuje skóre po třech hozených šipkách.

Pokud máte zřízený účet už na webové verzi, můžete se na něj přihlásit i v mobilní verzi. Kdo někdy používal webovou verzi na Livesport.cz, ví, že jejich databáze výsledků je přímo perfektní. Třeba v českém hokeji jsou zmapovány tři nejvyšší soutěže od extraligu po jednotlivé skupiny druhých lig. Výsledky z českého fotbalu se zobrazují od nejvyšší soutěže až do všech krajských přeborů. Pro příznivce fotbalu z exotických zemí se tu najde třeba i nejvyšší soutěž Tádžikistánu, Turkménistánu nebo Svazijska. Ačkoliv se také považuji za sportovního fanouška, až do počátku používání Livesport jsem neslyšel o sportu zvaném Pesäpallo, který Livesport také pokrývá. A ještě jedna taková rarita — vsadit si a nebo sledovat skóre můžete taky u zápasů nejvyšší hokejové ligy na Novém Zélandu.

Jediné možné slabší stránky Livesportu

Je těžké něco téhle rozsáhlé aplikaci vytknout. K úplně ideálnímu stavu ještě chybí detailnější informace o probíhaném zápasu. Ačkoliv Livesport má sloužit hlavně k zobrazení skóre, ten kdo si chce nahradit televizní přenos textovým a nebo není přímo na stadioně a potřebuje vědět o zápasu co nejvíce, raději bude volit třeba Onlajny.cz, které poslední dobou začínají využívat i gifů pro zobrazování gólů. V případě, že potřebujete pouze výsledkový servis a navíc informace o nejdůležitějších elementech zápasu — góly, vyloučení, sestavy a statistiky, pak je Livesport jako vánoční dárek pro každého sportovního fanouška.

Z konkurence by chtělo dohnat Livesport třeba SofaScore s jednoduchým vzhledem, který podporuje větší přehlednost a má vymakaný systém upozornění, které lze zasílat i na chytré hodinky Android Wear. To je ale zahraniční služba, a tak v sobě přirozeně nemá tolik českých lig.

Pro:

  • Obrovské pokrytí sportů, lig a zápasů
  • Statistiky vzájemných zápasů
  • Takto přehledné zobrazení výsledků, tabulek a programů zápasů lze nalézt v českém prostředí jen těžko

Proti:

  • Aplikace informuje jen o nejdůležitějších momentech zápasu, detailní informace o zápasu nejsou k dispozici
  • GUI nepůsobí moc přehledně (je ovšem na druhou stranu dobře, že aplikace má svůj návrh a nekopíruje styly grafického designu obecně používané pro aplikace různých druhů)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru