Navigace: Úvod » Aplikace » All Screen nabízí super jednoduchý způsob propojení obrazovky chytrého telefonu s chytrou televizí

All Screen nabízí super jednoduchý způsob propojení obrazovky chytrého telefonu s chytrou televizí

All Screen nabízí super jednoduchý způsob propojení obrazovky chytrého telefonu s chytrou televizí

Už se vám někdy stalo, že jste si do mobilu nebo tabletu stáhli film nebo seriál ve slušné kvalitě a chtěli jste se na něj podívat na televizi? Za ještě nedávných časů tomu musel nutně následovat tento postup: buď jste se na to rovnou vykašlali a nebo bylo nutné vstanout z gauče, dojít k nejbližšímu PC, najít kabel pro připojení k počítači, soubor přesunout a nebo nahrát soubor na cloudové uložiště a poté ho v PC zase stáhnout.

Následovalo vzít do ruky flash disk, ještě dříve jeho čtvrt hodinové hledání, dále čekání na přesunutí filmu do flash disku. Tak a už bylo vše připraveno. Nebo nebylo. Když jste si ohřáli v mikrovlnce popcorn, strčili flash disk do tehdy ještě „hloupé“ televize a pohodlně se uvelebili na gauči, následoval další šok. Zjistili jste, že jste zapomněli na flash disk zkopírovat titulky. Celý postup se tudíž musel opakovat. A nebo jste se už tentokrát na to vážně vykašlali.

Výběr souborů

Výběr souborů

Dostupná zařízení

Dostupná zařízení

Přehrávání videa v rámci aplikace

Přehrávání videa v rámci aplikace

Video, fotografie i hudba

Technologie nám pomáhá ve všech směrech, všechno se zjednodušuje a i když už to někdy vypadá jako vyloženě zhovadilost, kdo by si chtěl komplikovat život? Zvlášť když se svět neustále zrychluje, není nejlepší spořit každou vteřinou? Díky All Screen stačí pár klepnutí na displej a můžete za pár vteřin (a pokud půjde vše hladce tak i bez nervů) učinit to stejné, co předtím zabralo celou věčnost. Jsou podporována zařízení jako: Chromecast, Fire TV / Stick (nutná instalace doprovodné aplikace z Amazon Store), Apple TV, Roku, Android TV (instalace aplikace z Play Store v televizoru) a další. Pokud by někdo rád využíval ony titulky, ty jsou podporovány také, ale pouze u zařízení Chromecast, Roku a Fire TV / Stick.

Samozřejmě to ale není pouze o videích, řekněme, že chcete svým známým ukázat fotografie, které máte ne smarthphonu, pak byl měla aplikace All Screen taky pomoct, protože umí zobrazit na televizi i obrázkové soubory a pro poslech hudby třeba na domácím kině, je tu také možnost přehrát na chytré televizi zvukové soubory. Vlastně si můžete procházet uložištěm v mobilu a vybrat kterýkoliv soubor uznáte za vhodný.

Aplikace umožňuje také import z cloudových uložišť — konkrétně Google Photos, Google Drive nebo Dropbox, stejně tak se umí připojit a přenést soubory z media serveru.

Konkurence pro Chromecast a Tubio

Uživatelské rozhraní je přizpůsobeno k tomu, aby ovládání bylo maximálně rychlé a nezdržovalo. Na Google Play se objevilo poměrně hodně negativních recenzí a uživatelé hlásili problémy při připojení na chytré televize značky Panasonic. Dále se objevily problémy se zobrazováním českých znaků v titulcích. Naopak All Screen překvapila tím, že se umí připojit i na Xbox One a to i když to tvůrci aplikace na Google Play nedeklarují.

Pro Chromecast je tady asi o něco lépe zpracovaná a o něco lépe fungující aplikace LllocalCast. Největším konkurentem All Screen je však asi aplikace Tubio, která se umí připojit na podobně vysoký počet různých zařízení a navíc umí přehrávat na televizi i videa přehrávaná na telefonu z YouTube, Vimea nebo Facebooku.

Pro:

  • Rychlé ovládání
  • Rychlé vyhledání zařízení, ke kterým se umí připojit
  • Umí se připojit k mnoha různým zařízením

Proti:

  • Větší množství nespokojených uživatelů než u konkurence Tubio
  • Možná to není tolik důležité, ale vzhled aplikace není zrovna ten nejhezčí

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru