Navigace: Úvod » Aplikace » Trello vám pomůže zorganizovat nákup, psaní románu i velký projekt

Trello vám pomůže zorganizovat nákup, psaní románu i velký projekt

Trello vám pomůže zorganizovat nákup, psaní románu i velký projekt

Trello je univerzální organizační nástroj. Ať už pracujete na projektu sami nebo v týmu, využijete jeho možnosti, které se vám budou hodit v širokém spektru různých úkolů. Můžete mít v plánu napsat osmisetstránkovou knihu, vytvořit webové stránky a nebo jen prostě sepsat nákupní seznam pro dnešní nákup, Trello by vám tak jako tak mělo pomoct. Vedle velice oblíbené webové (prohlížečové) verze trello.com je tady taky desktopová i mobilní verze pro Windows, Mac, Android a iOS.

Hlavním elementem aplikace jsou nástěnky, do kterých sepisujete údaje, ty můžete — pokud je potřeba — sdílet s kýmkoliv dalším, kdo používá aplikaci. Součástí nástěnek jsou sloupce (já bych to raději pro větší srozumitelnost nazýval seznamem*) s kartami (položkami). V jednotlivých položkách seznamů si pak můžete například zvolit datum, do kterého musí být úkol splněn, vytvořit zaškrtávací seznam, přidávat úkoly spolupracovníkům, komentovat položky a podobně. Můžete také připojit k položkám nějaké soubory z Google Drive nebo fotografie a videa.

Nástěnky

Nástěnky

Karta

Karta

Checklist a štítky

Checklist a štítky

Přivítání od maskota a základní kroky

Při prvním spuštění aplikace nás přivítá se zdviženou tlapkou maskot aplikace v podobě šedobílého psa, pokud jste Trello už někdy používali třeba ve webové verzi, můžete se přihlásit skrze Google účet. Tlačítkem “plus” vytvoříme novou nástěnku, které zadáme jméno. V rozšířených možnostech (tři horizontální tečky vpravo nahoře) můžeme změnit nastavení nástěnky — je možné zvolit barevné pozadí nebo dát do pozadí vlastní fotografii nebo obrázek. Jsou zde také různá nastavení viditelnosti a sdílení.

V samotných položkách seznamu pak máme další zelené tlačítko “plus” vpravo dole, pomocí kterého přidáváme členy, termín, zaškrtávací seznam a nebo přílohu. Kromě fotografií a videí, které jsou zmíněny výše, je možné přidat kterýkoliv soubor z místního uložistě nebo z Google Drive. V položkách seznamu můžete diskutovat s kolegy nebo si sami přidávat poznámky pomocí komentářů. Do prostoru zpráv se zobrazují i informace o změnách. Například pokud někdo z tůmu nahraje soubor, informace o tom, kdo ho nahrál a jaký soubor to byl, se zaznamená právě do prostoru, do kterého se přidávají komentáře.

Pracovat s aplikací je velice příjemné, na upozornění ale raději nespoléhejte pokud půjde o život

Pokud si nastavíte časový limit nějakého úkolu, mělo by vám přijít upozornění (které můžete samozřejmě v nastavení vypnout, pokud si to nepřejete). Hned několik uživatelů na Google Play však hlásilo nefunkční upozornění a to konkrétně třeba na zařízeních Samsung S7 nebo Huawei Honor 6 Plus. Může to být sice ukončením procesů vlivem nějakých operační paměť spořících aplikací, lépe ale asi uděláte, když nebudete na Trello v upozorněních spoléhat v případech, ve kterých se bude jednat o úkol, na kterém závisí váš život.

Grafický design aplikace je vkusný, čistý a v uživatelském rozhraní se snadno pracuje, což je ostatně asi to hlavní, co bychom od takové aplikace, jakou je Trello očekávali: chceme přehlednost, jednoduchost, zároveň ale dostatečně široké spektrum možností. Z toho vychází neuvěřitelná flexibilita aplikace, kterou můžeme využívat pro každodenní úkoly i rozsáhlé a důležité projekty.

Pro:

  • Celkově se s aplikací dobře pracuje; GUI je perfektně propracované
  • Příjemný designu a jednoduchost
  • Obrovská flexibilita

Proti:

  • Občas nefungují upozornění

*Pozn.: Ještě malý apel na překladatele aplikací. Přeložit „list“ na „sloupec“, není úplně šťastným řešením. „List“ je česky prostě „seznam“, není důvod vymýšlet kreativní nesmysly. I česky to takhle dává daleko větší smysl, protože to vychází z běžného života. Máme nákupní seznam a jeho součástí jsou nějaké položky. Vývojáři tomu přidělili anglický ekvivalentní výraz z nějakého důvodu.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru