Navigace: Úvod » Aplikace » Oficiální aplikace NBA má snad vše, co fanoušek basketbalu ve svém chytrém telefonu potřebuje

Oficiální aplikace NBA má snad vše, co fanoušek basketbalu ve svém chytrém telefonu potřebuje

Oficiální aplikace NBA má snad vše, co fanoušek basketbalu ve svém chytrém telefonu potřebuje

Pokud patříte mezi fanoušky basketbalu a mrzí vás, že se nejslavnější basketbalová soutěž planety NBA hraje tak daleko, můžete si alespoň spravit chuť díky aplikaci NBA, která nabízí přehled zápasů během celé sezony. Zápasy v plné délce můžete sledovat živě a nebo si pouštět záznamy. Pokud nemáte čas na sledování videa, samozřejmě můžete využít taky informací o aktuálních výsledcích, můžete si prohlížet statistiky. U toho to ale nekončí. Oficiání aplikace nejprestižnější basketbalové ligy NBA vás vtáhne přímo doprostřed dění a dokonce i tam, kam se běžný smrtelník nedostane — na pozápasové tiskové konference.

Při prvním spuštění aplikace se vám zobrazí introdukční slideshow, která vás seznámí se základními vymoženostmi aplikace. Poté vás požádá o založení profilu. Když máte údaje vyplněné, můžete si zvolit několik oblíbených týmů, čemuž se pak aplikace bude přizpůsobovat. V posledním kroku než budete moct aplikaci využívat, si pak zvolíte jaké typy zpráv chcete dostávat (zpravodajství, informace o zranění hráčů…).

Výsledky

Výsledky

Video sekce

Video sekce

Zpravodajství

Zpravodajství

Dále se vám již zobrazí výsledky aktuálních zápasů. Zajímavou funkcí aplikace jsou takzvané Rapid Replays. Po klepnutí na libovolné fotky hráčů se vám zobrazí ty nejlepší momenty a akce z celého předchozího kola NBA. Tato funkce je však bohužel přístupná pouze předpatitelům NBA LEAGUE PASS, takže uživatelé, kteří chtějí využívat aplikaci zadarmo mají smůlu. Stejně tak ti, kteří chtějí sledovat celé záznamy zápasů mají smůlu, neboť jsou dostupny pouze držitelům předplatného. Můžete si to však nahradit video sekcí, ve které najdete alespoň malou část z hezkých akcí jendotlivých hráč. Najdete v ní třeba taky různé speciální videa NBA TV.

Jednotlivé momenty i ucelené sestřihy zápasů

Nepředplatitelé však naštěstí nejsou odkázáni pouze na sledování výsledků a statistik o počtu bloků, faulů, úspěšnosti košů a podobně. V záložce Highlights totiž mají k dispozici ve video podobě zásadní momenty utkání. Po spuštění videa na stabilním připojení můžeme vidět, že běží ve vestavěném přehrávači velice hladce a ve výborné kvalitě.

Highlighty ale nejsou vybrány tak, aby vám neunikly všechny podstané momenty zápasu. Například v zápasech, které se rozhodly v těsném a dramatickém finiši, často vidíme pouze předposlední koš. Ucelené sestřihy s těmi skutečně všemi nejdůležitjšími momenty, jaké třeba vysílá ČT Sport z fotbalové Ligy mistrů nebo hokejových zápasů, máme možnost zhlédnout opět ve video sekci. Je trochu nelogické, že se tyto sestřihy nenacházejí v profilu zápasu, hlavně ale že je tady máme, patří totiž asi k vůbec nejsilnějším funkcím aplikace.

Pro uživatele verze zdarma statistiky, pro předplatitele virtuální realita

V záložce Play-By-Play vidíme všechny koše, střídání, vyloučení a jiné zásadní události zápasu vypsané v textové podobě. Můžete tedy alespoň takto vidět uceleně, jak v jednotlivých částech zápas probíhal.

V profilech týmů vidíme detailní statistiky, kalendář zápasů, samozřejmě taky soupisky ze kterých můžeme přejít do profilů hráčů. V levém hlavním menu se můžeme taky přesunout do kalendáře nejdůležitějších momentů sezony — aby vám neuniklo nic hlavního — a předplatitelé mají jedinečnou možnost vyzkoušet sledování zápasů ve virtuální realitě, které připravili tvůrci aplikace ve spolupráci se společností NextVR, která je průkopníkem virtuální reality v oblasti sportu a kulturních akcí.

Ačkoliv jsou některé zajímavé funkce aplikace přístupny pouze v placené verzi, pokud uživatelům nevadí vydržet 10 vteřinové reklamy před videi, aplikace obsahuje obrovské množství dalších zajímavých funkcí přístupných pro všechny, které musí každého, kdo má rád basketbal potěšit.

Pro:

  • Těžko si představit něco lepšího pro fanoušky basketbalu — aplikace obsahuje asi úplně všechno, co takový člověk potřebuje a ještě něco navíc
  • Velké množství funkcí i ve verzi zadarmo
  • Sestřihy zápasů a hladký běh videí

Proti:

  • Ve verzi zdarma jsou reklamy před každým videem
  • Platit 3 600 Kč (2 200 Kž za jeden tým) ročně za předplatné, může snad jen veký basketbalový fanatik (máte přístup k záznamům i živým přenosům odkudkoliv, asi ne každý má ale možnost přehrávat to i z TV — je nutné mít Apple TV, Chromecast nebo Roku)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru