Navigace: Úvod » Návody » Jak zrychlit tablet: Vyzkoušejte následující rady

Jak zrychlit tablet: Vyzkoušejte následující rady

Jak zrychlit tablet: Vyzkoušejte následující rady

Máte pocit, že váš tablet fungující na operačním systému Android se v poslední době zpomalil? Poradíme vám, jak mu vrátit rychlost. Vyzkoušejte následující jednoduchá, a přesto účinná řešení!

Jako majitele tabletu vás může nejčastěji potrápit jeho rychlost. Na svižnosti přitom v průběhu používání ztrácejí hlavě starší verze a levnější modely tohoto zařízení. Co byste tedy měli dělat, abyste svému tabletu navrátili rychlost a on fungoval podobně jako pár dnů po zakoupení?

1. Odstraňte nevyžádané aplikace

Ze svého tabletu v prvé řadě vymažte všechny nevyžádané aplikace. Jedná se o aplikace, které do tabletu předinstaloval přímo výrobce. Některé aplikace jsou samozřejmě praktické. Ale ty nástroje, které si nikdy nepustíte, rychlosti vašeho tabletu vyloženě škodí. Při zapnutí tabletu se automaticky spustí, běží na pozadí, brzdí výkon zařízení a berou si „šťávu“ z baterie.

Otevřete Správce aplikací, přejděte na Nastavení a tyto nevyžádané aplikace, které nepoužíváte a které brzdí váš tablet, jednoduše vymažte.

2. Instalujte pouze důležité aplikace

Všeho moc škodí. Toto rčení se týká i množství aplikací, které jste si sami nainstalovali do svého Android zařízení. Při stahování nových aplikací myslete na to, že interní paměti tabletu nesvědčí, pokud ji naplníte po okraj. V interní paměti proto nechávejte alespoň 10 až 20 procent volného místa, systém tabletu tak bude moci pracovat bez zdržení.

Do svého tabletu proto instalujte především aplikace, které jsou pro vás důležité. Zaměřte se také na verzi „lite“ aplikací. Jsou to odlehčené verze známých aplikací, které jsou velmi rychlé. Jejich další plusem je, že fungují i na starších typech Android zařízení.

3. Pořiďte paměťovou kartu

Pokud je pro vás interní paměť nedostačující, připojte k němu externí paměťovou kartu. V interní paměti tabletu zbude více místa a toto zařízení bude pracovat rychleji.

4. Vypněte wi-fi, bluetooth a GPS

Pokud zrovna nepoužíváte wi-fi, bluetooth nebo GPS, tyto funkce na tabletu vypněte. Odlehčíte tak systému a s tabletem budete moci pracovat bez zbytečného čekání.

5. Zakažte widgety

Abyste zvýšili rychlost svého tabletu, zakažte widgety, anebo se jejich počet snažte minimalizovat. Widgety jsou konkrétně miniaplikace na ploše vašeho tabletu –  jde například o hodiny, počasí nebo záložky webového prohlížeče. Widgety zatěžují systém. Když některé vymažete, také baterie tabletu vydrží déle.

Tip: Kromě widgetů omezte také živé tapety na ploše a animované zamykací obrazovky. Tyto live wallpapery jsou totiž největšími žrouty výkonu a paměti.

6. Zkontrolujte rychlost připojení k internetu

Pokud tablet zapnete, dojde k mnoha operacím na pozadí, z nichž mnohá potřebují právě připojení k internetu. Zkontrolovat byste proto měli také rychlost připojení k internetu. Pomalý internet dokáže váš tablet pořádně vytížit.

Tip: Rychlost připojení k internetu můžete změřit například pomocí aplikace SpeedTest, kterou lze stáhnout z Google Play.

7. Obnovte tovární nastavení

Pokud vás předchozí návody zradí, můžete využít krajního řešení, po kterém bude váš tablet běžet jako nový.  Jestli ale kliknete na obnovu továrního nastavení, z tabletu se vám vymažou všechny stažené aplikace i všechna uložená data.  Než se tedy rozhodnete pro reset (najdete jej v Nastavení > Zálohování a obnovení), všechna data si pečlivě zálohujte.

Komentovat

Nahoru