Navigace: Úvod » Aplikace » Fitify nabízí jeden ze způsobů, jak začít cvičit horní část těla

Fitify nabízí jeden ze způsobů, jak začít cvičit horní část těla

Fitify nabízí jeden ze způsobů, jak začít cvičit horní část těla

Už jsme tady jednou měli Fitify. Zatímco minulá aplikace byla zaměřena na břišní svaly, záda a střed těla; nyní tady máme ruce, hrudník a záda. Fitify je česká značka vývojáře Martina Mazance z Klatov a našla si spokojené uživatele po celém světě. Projekt Fitify je rozdělen do jednotlivých částí a díky tomu si člověk může vybrat, které části těla chce cvičit.

Není to ale pouze o částech těla, Fitify je rozděleno taky podle toho, jaké máte k dispozici cvičící náčiní. Pokud tedy máte k dispozici kettlebell činky nebo balanční bosu podložku, můžete si stáhnout aplikaci určenou přímo ke cvičení s tímto cvičícím náčiním. Pokud by vás ale napadlo vymlouvat se, že nemáte žádné takové náčiní, pak se z toho tak snadno nevymotáte.

Sestavování tréninku

Sestavování tréninku

Konec cvičení

Konec cvičení

Cviky

Cviky

K tomu, abyste si mohli vypracovat ruce, hrudník a záda totiž žádné činky (ani jiné cvičební pomůcky) – alespoň ze začátku – nepotřebujete. Každý správný fitness trenér vám řekne, že základ je se vůbec hýbat, aby nám neochably svaly, které jsou díky historii lidské rasy určené k neustálmu pohybu. Hlavně těm se sedavým zaměstnáním svaly ochabují a nejenže pak v plavkách nemáte postavu jako Brad Pitt ve filmu Klub rváčů,  mohou se ale začít projevovat i zdravotní problémy všeho druhu — od problémů s páteří po srdeční.

Chytré přizpůsobení vaší úrovni

Nejsem tady od toho, abych obhajoval samotné cvičení, jakožto však někdo, kdo cvičí prakticky každý den pokud může, konstatuji, že ta dřina stojí za to a život je s cvičením lepší než bez něj. Pokud už využíváte nějakou aplikaci Fitify, její odnož Upper Body vás samozřejmě nepřekvapí, protože funguje na stejnmém principu. Hned po spuštění aplikace si můžeme vybrat, jakou přesnou část těla chceme cvičit, poté si zvolíme délku cvičení, která má mezery pětiminutových intervalů. Jakmile jí zvolíme, nastavíme si možnosti převodu textu na řeč, jejíž kvalita samozřejmě závisí na verzi našeho operačním systému. Jakmile máme toto vyřešeno, vždy se zobrazí desítivteřinový náhled, kde si můžeme na figurantech cvik prohlédnout.

Po uběhnutí desíti vteřin, začne ostrý cvik. V nejkratším možném čase pro celý trénink — 5 minut — jsou cviky dlouhé 20 sekund, s delší celkovou délkou ale logicky nabývají délky i jednotlivá cvičení. Pokud se vám nějaký ze cviků nehodí třeba kvůli nějakému zranění, které se ještě hojí a nebo které zrovna na určité části těla máte, můžete cvik přeskočit, avšak z celkové délky vám Fitify neodpustí. Po skončení cvičení/tréninku se aplikace zeptá, jak obtížné pro vás cvičení bylo a příště už se bude snažit přizpůsobit vaší úrovni. Aby na vašem rameni nezvítězil ďábel, který vám radí prokrastinovat, můžete si nastavit upozornění, které vám bude chodit na smartphone každý den a nebo po jednom dni bez cvičení.

Sestavování vlastních tréninků v premium verzi

Premium verze je tady za 60 Kč a její kouzlo spočívá v možnosti sestavovat si vlastní tréninky, kromě toho pak i odstraní reklamy, které po nějaké době od instalace v aplikaci naskočí a odemknou se vám všechny tréninky — v tomto případě tedy jeden — obsahující pouze kliky. Uživatelské rozhraní aplikace je stvořeno tak, aby vyhovovalo cvičení. Je tady moderní a čistý grafický design, ovládání je velice jednoduché a přizpůsobeno tomu, abyste aplikaci mohli využívat, jakmile z vás bude kapat pot a ruce se vám budou třepat pod návalem adrenalinu (pokud to tedy vezmete s tím cvičením až takto vážně).

Jedna aplikace je asi málo a pokdu chcete vidět výraznější výsledky, v oblasti fitness je potřeba mít nějaké znalosti — je třeba cvičit i jiné části těla, vědět alespoň základní věci o stravování a podobně. Ačkoliv můžete mít o tomto typu cvičících aplikací svůj vlastní názor, nemůžete pořít, že můžou člověka přinutit alespoň vstát ze židle a donutit ho něco dělat. A to rozhodně není málo.

Pro:

  • Moderní způsob cvičení
  • GUI přizpůsobeno použití aplikace
  • Dobrý způsob jak začít se cvičením

Proti:

  • Je to celkově takové konzumní cvičení, o jehož účinnosti lze mít pochyby – aplikace nijak nevzdělává a nesdělí uživateli ani to, že by měl cvičit i jiné části těla, pravidelně jíst apod.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru