Navigace: Úvod » Aplikace » Seznam útočí do světa se svými (staro)novými mapami Windy Maps

Seznam útočí do světa se svými (staro)novými mapami Windy Maps

Seznam útočí do světa se svými (staro)novými mapami Windy Maps

Seznam se své oblíbené české Mapy.cz, respektive její aplikaci, rozhodl expandovat i mimo tuzemsko. Pod názvem Windy Maps vydává anglicko jazyčnou aplikaci, která obsahuje podrobné mapy celého světa.

Skvělá je aplikace nejen pro potřebu dostat se z bodu A do bodu B kvůli praktickým důvodům, jakým je třeba nakupování nebo práce, aplikaci ale ocení i příznivci volnočasových aktivit jako pěší turistiky, cyklistiky nebo lyžování, protože Windy Maps obsahují i sjezdovky. Pokud používáte českou verzi aplikace, určitě jste zvyklí taky třeba na vyhledávání míst podle kategorií, zobrazování podrobností jako odkaz na web daného místa, otevírací doby a podobně. Stejně tak už jste možná zvyklí na měření vzdálenosti, nebo přidávání fotografií z daného místa.

Offline mapa

Offline mapa

Stahování map podle zemí

Stahování map podle zemí

Turistická mapa

Turistická mapa

Po naplánování trasy se dostanete do cíle díky GPS signálu a hlasové navigaci, která se uloží do paměti ještě před tím než vyrazíte a tak funguje i offline. Některé části map či naplánovanou trasu si samozřejmě můžete také uložit. Kromě toho samozřejmě můžete mapy sdílet na sociálnch sítích.

Staré známé Mapy.cz pod jiným logem a s vylepšeným ovládáním

Při spuštění trochu překvapí, že firemní identita je u Windy Maps trochu jiná. Nenechte se ale zmást. Mapy celého světa jdou zobrazit i v aplikaci Mapy.cz a i celkové rozdíly mezi aplikacemi jsou tak malé, že pokud používáte obě aplikace jen zřídka, vůbec je nepostřehnete. Cizinci ale Seznam neznají, proto je docela logické, že spojovat logo s touto u nás velmi známou firmou, tentokrát nedává žádný smysl.

Pokud jste připojeni k síti, pak nepotřebujete GPS a aplikace určí vaší polohu podle místa připojení. Mapy samozřejmě vypadají velice pěkně. Miliony českých a z části určitě i slovenských uživatelů tyhle mapy vyzkoušelo dostatečně na to, aby byly připravené zaujmout i zahraniční uživatele. Díky postrannímu přibližovacímu posuvníku se aplikace při běžném brouzdání po mapě velice pohodlně ovládá. Problém nastává, když chcete změřit vzdálenost. Nevím, jestli za to může má nešikovnost, ale hodně jsem se natrápil, než se mi vůbec podařilo vzdálenost změřit, protože se po přiložení dvou prstů aplikace neustále nepatrně oddalovala a přibližovala, protože tato funkce je ovládána také dvěma prsty. Když už se objevila mezi dvěma body černá přímka, okamžitě zase zmizela.

Aplikace pro cizince, kterou zatím moc cizinců nevyužívá

Bylo by asi fajn, kdyby existoval v aplikaci i stejný způsob měření trasy, jako na desktopové webové verzi Mapy.cz a sice měření pomocí postupného přidávání bodů do mapy. Měření vzdálenosti ale asi každý, kdo není elektronický masochista, nechá raději na později, až bude v klidu u počítače, takže z tohoto ohledu je vcelku pochopitelné, proč je to pouze taková doplňková funkce. Jenže. Cizinci webovou verzi vůbec neznají, lépe řečeno ji ani pro anglicko jazyčnou verzi Windy Maps nemají (v angličtině jsou Mapy.cz, ty si asi ale nenajdou) a jsou tedy o tuto funkci úplně ochuzeni.

Je také otázkou jak moc jsou mapy přesné mimo ČR. Tam totiž zatím nemají vývojáři příliš šanci zpětné odezvy od uživatelů a někteří češi znalí oblastí v cizině, na Google Play hlásili nepřesné či chybějící turistické trasy například v Alpách. Pro všechny uživatele využívající již Mapy.cz, Windy Maps skutečně není určená a je pro ně asi vcelku zbytečná. Tedy pokud nechcete využít vylepšeného ovládání aplikace a její větší jednoduchost. Windy Maps je totiž v mnohém vlastně takovou lite verzí Mapy.cz. Pokud však už máte nainstalované Mapy.cz a v ní stažené některé mapy pro přístup offline, nečekejte, že je budete moci využívat i ve Windy Maps. Uživateli této aplikace jsou zatím v drtivé většině paradoxně Češi, nezbývá než popřát Seznamu, aby se jim podařilo rozšířit i mezi zahraniční uživatele, mezi kterými najde aplikace teprve uplatnění.

Pro:

  • Vylepšené ovládání
  • Možná o něco čistější, účelnější a jednodušší než Mapy.cz, záleží ale na vkusu
  • Základ aplikace je léty prověřený a odzkoušený

Proti:

  • Pro české či slovenské uživatele asi zbytečné
  • Měření vzdálenosti není nic pro choleriky

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru