Navigace: Úvod » Aplikace » S MediBang Paint můžete vytvářet umělecká díla, jen tak relaxovat a nebo zabavit děti

S MediBang Paint můžete vytvářet umělecká díla, jen tak relaxovat a nebo zabavit děti

S MediBang Paint můžete vytvářet umělecká díla, jen tak relaxovat a nebo zabavit děti

Jedna s vůbec nejzábavnějších věcí, která se dá s dotykovým mobilem a nebo tabletem provádět, je úplně obyčejné malování prstem. Určitě jste viděli některá neuvěřitelná časosběrná videa, ve kterých dokázali lidé díky správné aplikaci, svému prstu a samozřejmě díky velké porci talentu, vytvořit hotová umělecká díla. Jedno z takových videí, kde byl namalován na tabletu portrét bývalého prezidenta USA Baracka Obamy, byl vytvořen pomocí aplikace MediBang Paint od japonských vývojářů.

Pokud se na tohle zrovna necítíte, můžete alespoň u aplikace MediBang Paint relaxovat a nebo pomocí ní zabavit děti. MediBang Paint je k dispozici i jako desktopová aplikace pro Windows, Mac OS X, Android a iOS.

Prázdné plátno

Prázdné plátno

I tohle se dá v aplikaci nakreslit (obrázek)

I tohle se dá nakreslit

Různé možnosti stětců

Různé možnosti stětců

Po spuštění nás aplikace doslova zahltí možnostmi. Můžeme si nastavit možnosti ukládání, zobrazí se vám kresby ostatních uživatelů, můžete se podívat na výuková videa, váš zrak však asi bude okamžitě směřovat k vytvoření nového plátna. Pokud jste v aplikaci poprvé, zobrazí se výuková slideshow, která se vám snaží představit některé možnosti této aplikace. S nástrojů máte na výběr klasickou tužku, u které si můžete v levém panelu nastavit průhlednost, i tloušťku. Je zde také nastavení odstínu, saturace (sytosti) a jasu (value). Můžeme přepínat mezi barevnými režimy HSV a režimem FAV s oblíbenými barvami.

Více než mobilní verze Malování je MediBang Paint nedokonalou verzí Photoshopu

Ve spodní části horního panelu si při kresbě tužkou můžeme nastavit jakési vodíci linky, které zajistí přesné kreslení čar podle mřížky, paprskových přímek a nebo kružnic. Tvary obdélníku, kružince a také polygonu nebo elipsy je možné vytvořit tak jak už tomu bývá v grafických aplikacích, i pomocí specifického nástroje. O kousek dál (hned vedle nástroje pro posun), je pak nástroj k vytvoření těchto tvarů s výplní. Znalci euklidovské geometrické terminologie tedy ví, že už se nebude jednat o kružnici, nýbrž o kruh. Nechybí ani stará dobrá guma, u které je rovněž možnost nastavit průhlednost a tloušťku.

Aplikace ale nezůstává jen u klasických nástrojů, které známe z legendárního MS Paint (Malování), dokonce tady máme i nástroj z pokročilejších rastrových grafických editorů jako Photoshopmagickou hůlku, která vybere podle určitého algoritmu související oblasti, různé typy štětců a dokonce i možnost kreslit do vrstev. Tyto nástroje samozřejmě nejsou tak propracované, jako ve známých desktopových programech, zvláště třeba výběr fontů je dosti bídný, pro účely aplikace by ale měly být dostatečně schopné. Vůbec celkově by se dala aplikace přirovnat k takovému nedokonalému Photoshopu. Velice příjemnou a psychické zdraví ochraňující vlastností aplikace, je také automatické ukládání, díky kterému nepřijdete o vaši prozatimní, pečlivě vytvořenou kresbu.

Synchronizace a export

Abyste měli ukládání obrázků úplně pod kontrolou, je nejlepší si vytvořit profil, obzvláště pokud hodláte využívat aplikaci na více různých zařízeních. Můžete si pak totiž mezi zařízeními synchronizovat i štětce, palety a materiály.  Export nabízí možnost formátů .jpeg, a .png (průhledný a neprůhledný). Při ukládání máte volbu místního a online uložiště.

MediBang Paint má sic své mouchy: od nedokonalých nástrojů přes ne úplně snadné pochopení nástrojů, až po překladatelské nedostatky, kdy se místy v aplikaci objevují japonské znaky. I tak je ale s MediBang Paint většinou radost pracovat.

Pro:

  • Mnoho funkcí a nástrojů
  • Dobře propracované možnosti synchronizace a ukládání
  • Vodící linky, vrstvy a pokročilé nástroje jako kouzelná hůlka

Proti:

  • Pochopení některých funkcí je někdy složitější, některé funkce jsou zde možná i zbytečné
  • Aplikace celkově působí jako nedotažená do konce svým GUI
  • V konkurenci by se jistě našly ještě propracovanější aplikace (třeba ibis Paint X)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru