Navigace: Úvod » Aplikace » Pokud se bojíte o soukromí při připojování se k veřejným Wi-Fi, Avast SecureLine VPN by měl být spolehlivým hlídacím psem

Pokud se bojíte o soukromí při připojování se k veřejným Wi-Fi, Avast SecureLine VPN by měl být spolehlivým hlídacím psem

Pokud se bojíte o soukromí při připojování se k veřejným Wi-Fi, Avast SecureLine VPN by měl být spolehlivým hlídacím psem

S antiviry je to podobné jako s jakýmkoliv prvkem reálného světa, který chrání vaše osobní vlastnictví. Ať už je to trezor, bezpečnostní dveře, či alarm, většinou tyto věci ani nevnímáte, avšak pokud by kdykoliv selhal a neuchránil vaše peníze, majetek, auto, či cokoliv jiného, byli by jejich výrobci zatracováni, protože nedokázal splnit ten jediný úkol, ke kterému byl zabezpečovací prvek určen. Pokud se rozhodujete, jaký antivirus do svého zařízení nainstalujete, asi by otázkou číslo jedna mělo být: věříte této společnosti, že vaše data uhlídá?

U společnosti Avast asi nemusíme dlouho váhat s kladnou odpovědí. S Avast SecureLine VPN byste podle jejich vlastních slov měli mít zajištěné zabezpečení proti útočníkům, krádežím hesel a celkovou anonymitu při připojení k veřejně přístupnému Wi-Fi hotspotu. Avast SecureLine VPN šifruje vaše připojení. Veškerá komunikace a data proudí v tzv. VPN “tunelu”, který data šifruje a chrání je před hackery nebo dalšími riziky spojenými s krádeží hesel. Pak je tu taky jeden trik, který moc nepotěší držitele autorských práv, ale zato udělá velkou radost mnohým uživatelům, kteří chtějí zobrazovat obsah blokovaný pro určité země.

Připojeno (obrázek)

Připojeno

Nastavení (obrázek)

Nastavení

Změna lokace (obrázek)

Změna lokace

Za kvalitu se platí

Zadarmo to ale nebude. Můžete si vyzkoušet bezplatnou 7-denní zkušební verzi s možností využití měsíčního předplatného nebo 14-ti denní zkušební verzi s následným ročním předplatným. Buď si tedy objednáte předplatné za 69 Kč za měsíc a nebo za 450 Kč ročně. Roční nabídka je, jak to tak bývá, samozřejmě o něco výhodnější, protože na měsíc vychází částka na 37,50 Kč. Je trochu škoda, že bezplatná zkušební verze nejde aktivovat bez zadání platebních metod a tak pokud s aplikací nebudete spokojeni, nebo si její používání rozmyslíte, můžete přijít nedopatřením o docela velké peníze.

Za kvalitu se ale platí a už jen jméno společnosti Avast by mělo být její zárukou. Někteří uživatelé hlásili problémy, po kterých se například po připojení přes secure line vůbec nenačítaly stránky. Avast samozřejmě není žádná malá polo-amatérská společnost dvou nadšenců vývojářů, a tak naštěstí o dostatečně rozsáhlou podporu na to, aby pomohl nepříjemnosti jako tyto vyřešit, nemusíte mít velké starosti.

Softwarové náboženství

Podporu můžete kontaktovat v Nastavení. Mezi nastaveními si můžete taky zvolit, zda se chcete automaticky připojovat při přepínání mezi mobilní a Wi-Fi sítí a nebo zda chcete zobrzovat upozornění na potencionálně nebezpečné sítě. Avast SecureLine VPN potěší velice příjemným grafickým designem. To je sice možná to poslední, co vás u aplikace tohoto typu může zajímat, avšak odpovídá profesionalitě a službám vysoké kvality, které chce firma nabídnout. K tomu, abychom s jistotou mohli říct, že aplikace odpovídá očekávané kvalitě co se týče její hlavní funkce ochrany dat, by bylo zapotřebí rozsáhlých bezpečnostních testů, ale ohlasy uživatelů nijak nenasvědčují tomu, že by je Avast SecureLine zklamal. Negativní reakce na aplikaci se týkaly jiných problémů než samotného zabezpečení. Jak bylo už v úvodu řečeno. Jedná se vlastně o takové softwarové náboženství. Při vybírání zabezpečení dat je nutné hlavně věřit společnosti, která software vyvíjí.

Poplatek za možnost ochrany svých osobních údajů není malý, avšak asi úměrný tomu, že potencionální uživatelé aplikace jsou lidé, kterým velice záleží na jejich soukromí a to ne zrovna z toho důvodu, že by to byli jedenáctiletí kluci, kteří si prohlížejí na veřejné Wi-Fi hanbaté fotky a bojí, se, že je někdo kvůli tomu chytne a vytahá za uši.

Pro:

  • Ověřená společnost Avast
  • Profesionální uživatelská podpora
  • Možnost změny polohy
  • Celkový dojem profesionality a důvěryhodnosti

Proti:

  • Není možnost vyzkoušet bez rizika strhnutí peněz, pokud si zapomenete předplatné odhlásit
  • Na Google Play hlásí uživatele problémy a přidávají negativní hodnocení možná o trochu častěji, než by člověk u aplikace od Avastu čekal (a asi ne jen protože se zrovna špatně vyspali)

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru