Navigace: Úvod » Aplikace » Philips vytvořil aplikaci uGrow, která je multifunkční elektronickou verzí deníků miminek

Philips vytvořil aplikaci uGrow, která je multifunkční elektronickou verzí deníků miminek

Philips vytvořil aplikaci uGrow, která je multifunkční elektronickou verzí deníků miminek

Rodičovství je něco tak mocného a silného, že klidně může kompletně změnit rodičův pohled na život k lepšímu, je to ale zároveň obrovská a velice tíživá zodpovědnost. Zvláště “prvorodičové” tak ocení jakýkoliv způsob pomoci a obzvláště pak v raných a křehkých obdobích vývoje dětí. uGrow je vlastně taková moderní, elektronická interaktivní a multifunkční verze oblíbených papírových deníků miminek.

uGrow pomáhá s prvními dny vývoje dítěte těsně po porodu a shromažďuje různé milníky, které si pak zpětně můžete prohlížet. Nejenže vám pomůže třeba udržovat správnou váhu dítěte, ale v prvních dnech po návratu z nemocnice může být mnohé velmi hektické a později v již klidnějších dnech si všechno můžete prohlédnout znovu a zase zažít radost z těch všech malých krůčků pro dospělé, ale obrovských skoků pro děti. Různé milníky se pak zobrazujína časové ose (timeline).

Informace (obrázek)

Informace

Timeline (obrázek)

Timeline

Údaje (obrázek)

Údaje

Chápeme, že se jedná o citlivá data, ale stejně je nám navalte

Co vám ale pomůže už v oněch hektických dnech je například sledování doby krmení (ať už při kojení nebo při krmení z lahve), spánku dítěte a násldně možnost sestavení návyků z nich. Aplikace umožní taky sledovat výšku či výše zmíněnou váhu. Aplikace také obsahuje různé informace, které by měl rodič znát. Při prvním využívání aplikace si musíte vytvořit účet. Můžete si připojit účet z Facebooku nebo Google+, což vždycky potěší, jelikož nás to ušetří nudnému a zdlouhavému vyplňování základních údajů.

Přes typický souhlas s podmínkami se dostanete do části starající se o ochranu osobních údajů. Aplikace po vás chce, abyste dovolili sdílet různé údaje, se kterými poté pracují různí odborníci a po zpracování dat hledají určité vzorce chování dětí, ale taky aby vám mohli poskytovat informace přizpůsobené vašemu dítěti. Od aplikace je korektní a solidní, že vás o o tomto řádně upozorní a hlavně dovolí vám vybrat, jaké informace nechcete s tvůrci aplikace sdílet. Na něco podobného se často zapomíná, ale v mnoha případech včetně tohoto se jedná o velice citlivé informace.

Co už je horší a co trochu hraničí s vyděračstvím uživatele je však smutný fakt, že vás aplikace stejně nepustí dále, dokud nebudete souhlasit úplně se všemi body, což je tak nějak nepochopitelné vzhledem k tomu, že vám nejdříve dávají na výběr, se kterými body chcete souhlasit, nicméně to není první případ, kdy jsem se s něčím podobným u aplikací setkal. Nyní se ale jedná skutečně o mimořádně citlivá data a aplikace by měla dát více prosotoru uživateli a nehrát si na velkého bratra.

Chytrá výchova dětí od Philips

Poté, co se úvodní registrační částí prokousáte, můžete zvolit, zda jste těhotná (aplikace logicky předpokládá, že ji budou využívat hlavěn matky) nebo zda se miminko již narodilo. Překlad aplikace je doopravdy příšerný, takže třeba namísto: “Je to jasné,” aplikace zobrazuje “Čisté” (od slova “clear”), “set” je přeloženo jako “sada” namísto “nastavit”.

Překlad informací či chcete-li výukových textů je naštěstí proveden lépe (alespoň tedy ty, které jsem měl možnost přečíst). Informace jsou napsány srozumitelně a stručně. Nejsem pediatr, takže mi nepřísluší hodnotit kvalitu obsažených informací a správnost uvedených metod, avšak nic nenasvědčuje tomu, že by taková společnost jako Philips vydávala ve své hojně používané aplikaci nějaké zastaralé babiččiny rady, které vůbec nefungují a ještě dítěti škodí. Záznamy vývoje dítěte přidáváte po klepnutí na plus v bílém kruhu dole. uGrow vám dovolí zaznamenat méně i více detailní informace.

Aplikaci vytvořili vývojáři společnosti Philips, resp. odnože Philips Avent, aby podpořili prodej a zájem o jejich chytrá elektronická zařízení sloužící pro rodiče a jejich děti, mezi které patří různé elektronické chůvičky a teploměry. Aplikaci ale můžete samozřejmě využívat i bez těchto zařízení, i když po propojení s aplikací jistě nabídnou i mnoho dalších užitečných dodatečných funkcí.

Pro:

  • Moderní verze dětských knížek
  • Informace a rady
  • Dá se říct, že je to co se týče informací snad vše v jednom, co vám nějakým způsobem může pomoct s výchovou dítěte

Proti:

  • Vývojáři by měli dát doopravdy možnost, jaké informace s nimi chcete sdílet
  • Překlad ovládaní

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru