Navigace: Úvod » Návody » Jak zmenšit SIM kartu

Jak zmenšit SIM kartu

Jak zmenšit SIM kartu

V případě, že si koupíte nový mobilní telefon, může se stát, že už bude mít v sobě slot na novou, zmenšenou SIM kartu. Pak nastává otázka, jak zmenšit vaši stávající SIM kartu klasických rozměrů, aby se do nového zařízení vešla. Existuje několik možností, jak byste si měli počínat.

Možnost č. 1: Vyměňte nebo nechte oříznout SIM kartu u svého operátora

Vyměnit si klasickou SIM kartu za micro SIM můžete přímo u svého operátora. Tato výměna je v kamenných pobočkách zpravidla na počkání, také si zde můžete zažádat o převod svých kontaktů ze staré SIM karty na novou, zmenšenou.

Pokud máte paušální SIM kartu s určitým tarifem, operátor vám může zmenšenou SIM kartu poslat také poštou.

Na klasických pobočkách se můžete setkat i s tím, že vám operátor za klasickou SIM kartu nevydá novou micro SIM. Pomocí speciálních kleští naopak vaši stávající SIM na počkání ostřihne na rozměry micro SIM.

Poznámka: Mezi klasickou SIM kartou a micro SIM není prakticky žádný rozdíl. Jen se zmenšila velikost plastu, do kterého je zalisován samotný čip SIM karty. Při zmenšování klasické SIM karty na micro SIM nesmí být zasažen čip. Karta by pak nemusela správně nebo vůbec fungovat.

Možnost č. 2: Ořízněte si SIM kartu sami

Klasickou SIM kartu (nazývanou mini SIM) si můžete na micro SIM oříznout i doma. Bude vám k tomu stačit tužka a metr. Rozměry klasické SIM karty jsou 15×25 mm, rozměry micro SIM pak 12×15 mm. Tyto rozměry micro SIM si pak na původní SIM kartě odměřte od rohu s elektronickým čipem.

Plasty původní SIM karty pečlivě odstřihněte, při stříhání si ale nechte alespoň milimetr rezervu. Takto vzniklou micro SIM byste totiž měli nakonec začistit a vypilovat pilníkem na nehty.

Tip: Předtím, než se v domácích podmínkách pustíte do zmenšování SIM karty, všechny své kontakty uložené na této kartě raději zálohujte. Zmenšování SIM karty tímto způsobem je totiž na vaše vlastní nebezpečí.

Možnost č. 3: Používejte univerzální SIM kartu

Někteří operátoři na českém trhu nabízejí dokonce univerzální SIM kartu 3v1. Z klasické SIM karty tak v případě potřeby můžete vyloupnout micro SIM a ještě dále i nano SIM. Pokud tedy plánujete mít nové telefonní číslo, pořiďte si k němu i tuto univerzální SIM kartu. Rázem budete mít o jednu starost méně a nebudete muset řešit její případné zmenšování.

Tip: Pokud se budete chtít z micro SIM nebo nano SIM vrátit na klasickou SIM (dnes označovanou jako mini SIM), jednoduše použijte redukci neboli adaptér na SIM. Dá se koupit v prodejně vašeho operátora, v obchodech s příslušenstvím, nebo ji seženete ve velkých asijských e-shopech. Díky této redukci pak můžete svoji SIM kartu libovolně používat ve všech třech velikostech – tedy v mini, micro i nano.

Komentovat

Nahoru