Navigace: Úvod » Návody » Jak vysušit mobil

Jak vysušit mobil

Jak vysušit mobil

Spadl vám váš mobilní telefon do bazénu, do vany nebo třeba do toalety? Nevěšte hlavu, i když není stoprocentně voděodolný, můžete jej díky několika základním krokům vysušit. Jak tedy postupovat?

1. Mobil co nejrychleji vyndejte z vody

Právě rychlost, kterou mobil vyndáte z vody, rozhoduje o tom, zda toto zařízení bude ještě funkční nebo ne.

2. Rozeberte všechny komponenty

V co nejkratším čase rozeberte všechny běžné součásti mobilního telefonu. Otevřete tedy zadní kryt, vyjměte baterie, micro SD karty a SIM karty. Tím, že odstraníte tyto komponenty, umožníte odtoku vody a usnadníte tak sušení.

Komponenty mobilního telefonu rozebírejte okamžitě po vyjmutí z vody. Neobtěžujte se vypínáním. Jestliže byl ale váš mobil při pádu do vody vypnutý, po vytažení jej nezapínejte. Mohlo by dojít ke zkratu a toto zařízení byste už nikdy nezprovoznili.

3. Rozebraný telefon vysušte papírovou utěrkou

Všechnu viditelnou vodu, která z telefonu vytéká, jemně vysušte kuchyňskou papírovou utěrkou. Právě papír saje vodu nejlépe. Při vysoušení telefonem otáčejte, nejvíce vody totiž vyteče z otvorů pro nabíjení a sluchátka.

Svůj telefon sušte papírovou utěrkou tak dlouho, dokud z něj přestane vytékat voda.

4. Zkuste vysoušení pomocí vzduchu

Mobilní telefon rozhodně nevysoušejte teplým či chladnějším vzduchem z fénu, nevkládejte ho do mikrovlnné či klasické trouby a ani jej nesušte na topení nebo na slunci. Udělali byste více škody než užitku. K následovnému vysoušení telefonu použijte ruční vysavač, který budete mít zapnutý na nejnižší výkon.

Rozebraný telefon můžete nechat také před puštěným ventilátorem, anebo vedle něj můžete pustit také odvlhčovač vzduchu.

5. Vsaďte na rýži, silikagel nebo kočičí záchod

Ve svém úsilí vysušit mobilní telefon rozhodně neustávejte! „Utopený“ mobil a jeho komponenty následně zabalte do papírového kapesníčku a vložte jej do suché, neuvařené rýže, která pohltí zbývající vlhkost. Čím déle bude mobilní telefon v rýži, tím lépe. Ideálně 24–48 hodin.

Skvěle vám poslouží také silikagel, který je absolutní špičkou ve vysušování vlhkosti. Malé balíčky silikagelu jsou často přibalovány do krabic s botami, silikagel ale můžete snadno zakoupit i na internetu. Telefon do silikagelu vložte minimálně na 12 hodin. Pokud máte ale silikagelu málo, můžete jej smíchat s rýží.

V čem dalším lze „utopený“ mobil vysušit?

* v kočičích záchodových granulích
* v kuskusu
* v ovesných vločkách

6. Telefon zapněte

Poté, co jste dodrželi následující postup, je na čase zapnutí telefonu. Pokud mobil i tak do dvou či tří dnů nezprovozníte, je na čase, abyste si koupili nový. V případě, že „utopený“ telefon zprovozníte, neradujte se předčasně. Nikdy totiž nebudete mít jistotu, že bude bezproblémově fungovat. Voda totiž mohla napáchat škodu na displeji, senzoru, tlačítkách nebo mikrofonu.

Komentovat

Nahoru