Navigace: Úvod » Hry pro Android » Čeští vývojáři přišli se svou verzí celosvětově úspěšného hitu a zakomponovali do něj moderní verzi kulečníku

Čeští vývojáři přišli se svou verzí celosvětově úspěšného hitu a zakomponovali do něj moderní verzi kulečníku

Čeští vývojáři přišli se svou verzí celosvětově úspěšného hitu a zakomponovali do něj moderní verzi kulečníku

Vezměte si populární hru na mobilních zařízeních Clash Royale a k tomu navíc starý dobrý kulečník. Z této netradiční kombinace vám vznikne zábavná oddychová česká hra Smashing Four, která je naprosto ideální pro zkrácení času při čekání na zastávkách, čekárnách, při čekání na dojezd k cílové stanici a vlastně kdekoliv.

Příznivci Clash Royale budou mít radost, hra je to totiž v některých aspektech velice podobná. Můžete si kupovat kartičky. Na výběr je ze tří kategorií: běžné, vzácné, epické. Pomocí zlaťáků a diamantů si můžete vylepšovat jejich levely. Kdo zná Clash Royale, zná truhlice. Tady nejsou truhlice, ale nějaké magické koule, tzv. orbsy. Tento název mimochodem referuje na anglické odborné označení pro optický, kruhový světelný ruch, který se vyskytuje na fotografiích.

Aréna (obrázek)

Aréna

Karty (obrázek)

Karty

Orbsy (obrázky)

Orbsy

Tak je to trochu kopie jedné z nejúspěšnějších her současnosti, ale záleží na tom vůbec?

Grafika Smashing Four je opravdu jakousi kopií Clash Royale a originality moc nepobrala. Vzhledem k celkovému trochu vlezlému marketingu této hry, kdy zaplatili vývojáři Geewa i jednomu z největších českých youtuberů Jirkovi Královi, však není honba za maximálním ziskem překvapením a společnost pochopitelně moc nezajímala originalita a tvořivost, ale především zisk. Na druhou stranu se jedná o poměrně běžný postup ve světě her.

I takové legendy jako Angry Birds, FarmVille jsou rozšířené kopie starších her. Dokonce i klasiky jako Guitar Hero, Packman a legenda všech legend — starý stolní tenis od Atari –, jsou totální ukradené nápady. Navíc Smashing Four kombinuje vlastně dvě hry. Jednak Clash Royale a taky Smash Land od společnosti Supercell. Díky této kombinaci je svým způsobem unikátní. Na tohle se prostě ve světě her nehraje. Hry nejsou umění, kde by originalita byla jednou z nejdůležitějších složek. Tedy nehraje se na to do té doby, dokud má hra poptávku, která je rozhodující.

Největší síla hry je v její jednoduchosti, ale zároveň v možnosti strávit v ní více času

Konečně tedy k hlavní náplni hry. Je to vlastně takový moderní kulečník, respektive jeho odnož karambol, který se hraje na stole bez děr, kde se však vyhrává trochu jiným způsobem. Nikoliv sbíráním bodů, ale právě naopak ubíráním bodů ostatním koulím, tedy v tomto případě spíše bojovníkům nebo chcete-li kartám. Každý bojovník je totiž vyvolán právě onou kartou, kterou si můžete koupit a kterou si můžete také vylepšovat.

Hra je i díky své jednoduchosti, díky tomu, že ji pochopí okamžitě každý, velice návyková. Musíte se připravit, že hra nepůjde rozjet na každé mašině. Je dostupná od Androidu 4.4 a hra nejde nainstalovat ani na některé počítačové emulátory jako BlueStacks.

Smashing Four jde do hry velice sebejistě. Nejedná se pouze o marketing, ale i vzhled hry, který opět není moc originální a překvapivý, je tak typický, jak si jen dokážete představit, avšak je nutné dodat jedním dechem, že vypadá naprosto skvěle a co nás čechy potěší, že i konkurence schopně vůči zahraniční konkurenci. To, jestli Smashing Four, resp. vývojáři Geewa, udeřili hřebíčkem na hlavičku a uspějí s aplikací i v zahraničí, se teprve ukáže časem. Chtělo by to ale postupně hru rozšiřovat a začít třeba tím, že bude k dispozici více karet. Potenciál tady každopádně je. Největší síla hry je totiž v její jednoduchosti, ale zároveň v možnosti strávit v ní více času díky nakupování a vylepšování.

Pro:

  • Velice chytlavé
  • Snadná hratelnost
  • Jednoduchost, časová nenáročnost, ale zároveň možnost nákupů a vylepšování
  • Grafika

Proti:

  • Pro někoho nemusí být kombinace Clash Royale a “moderního kulečníku” tím pravým ořechovým
  • Někdo příliš očividné podobnosti s Clash Royale asi přece jen nevydýchá
  • Karty a postavy bojovníků jsou takové moc dětské, nezajímavé a člověk si je moc nezapamatuje

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru