Navigace: Úvod » Aplikace » Česká gramatika naučí nebát se češtiny pomocí testů

Česká gramatika naučí nebát se češtiny pomocí testů

Česká gramatika naučí nebát se češtiny pomocí testů

Máme tu jednu víbornou aplykaci Česká gramatika která se my strašně líbý. Ale teď vážně. Čeština je plná daleko záludnějších věcí. Ať už to je obyčejné mě/mně a nebo neexistující, ale přesto hojně používané spojení by jste, stejně tak často používané neexistující slovo standartní, narozdíl, vyjímka a nebo vyložené špeky jako slovo protěžovat, které ve smyslu protěžovat svého oblíbence také neexistuje a namísto něj je správně slovo protežovat. Čeština může občas i dospělé zradit. Největší radost však z aplikace Česká gramatika budou mít možná děti a studenti.

Když aplikaci nainstalujete, můžete si sestavit svůj vlastní studijní plán. Zvolíte si ve kterých odvětvích se potřebujete vylepšit. Na výběr máte podle témat a děti ocení i možnost volby podle tříd. Poté si zvolíte datum počátku studijního plánu, dny ve kterých se chcete učit, jak dlouho se chcete učit (na výběr je 7, 14, 21, 30, 45, 60 a 90 dní), jako další krok si zvolíte na jaké úrovni jste, aby se tomu aplikace přizpůsobila a zadáte název plánu (třeba ho můžete nazvat „V čem eště dělám chiby”). Jakmile plán zahájíte, začnou vám chodit na váš smarthphone upozornění o tom, že máte na dnešek naplánovány nějaké testy.

Test (obrázek)

Test

Studijní plán (obrázek)

Studijní plán

Hlavní nabídka (obrázek)

Hlavní nabídka

Studijní plán i samostatné testy

V pravé části můžete přepnout na část dnešní testy a můžete začít vyplňovat. Po každém testu aplikace vyhodnotí výsledek a dá vám známku. Všechny výsledky pak můžete vidět v sekci Výsledky. Pokud budete chtít nějaký test přeskočit a vyplnit ho dříve, pak můžete, ale Česká gramatika vás nejdříve upozorní. V sekci Statistiky můžete sledovat počty správných a špatných odpovědí.

V levém dolním menu je položka Šampionát. Tady to do toho učení pomocí vyplňování testů a známkování přinese i trochu více legrace a můžete změřit své znalosti češtiny, ale taky pohotovost, nebo chcete-li rychlost uplatnění znalostí ve srovnání s jinými uživateli. Při vyplňování dostáváte body za jednotlivá kola a taky body za čas. Jinak pokud si nechcete sestavovat plán, můžete si vyplňovat samostatné testy, to je ostatně hned první položka hlavní nabídky.

Bez reklam se všemi otázkami ale bez dodatečných informací

V jednom testu můžete kombinovat více témat, pokud se však podíváte do nabídky testů, zjistíte, že mnoho z nich si musíte zaplatit. Na rozdíl od testů v rámci studijního plánu máte více možností ohledně náplní jednotlivých testů: můžete si zvolit různou dobu, po kterou se bude zobrazovat otázka a můžete si určit i počet otázek. Za roční verzi bez reklam a se všemi otázkami zaplatíte 59,00 Kč, za doživotní zpřístupnění pak 159,00 Kč.

Učení se na základě testů sice většinou funguje a ani nenudí, avšak bylo by fajn, kdyby aplikace poskytla alespoň nějaké dodatečné informace o tom, proč je to správně zrovna takto. Takhle si člověk tyto informace totiž musí vyhledávat sám v prohlížeči a pak se zase vracet zpět do aplikace, což trochu otravuje. Pokud ale budete s aplikací spokojení, můžete si stáhnout i 2 další varianty této aplikace od společnosti Holucent: Matematika (1. až 8. ročník ZŠ) a Chemie (chemické názvosloví).

Pro:

  • Samotný nápad a podpora učení se zábavnou formou
  • Studijní plány s upozorněními
  • Rozumná cena za zpřístupnění všech testů a zrušení reklam

Proti:

  • Chybí vysvětlení

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru