Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace PHM & Náklady je moderní motoristický deník

Aplikace PHM & Náklady je moderní motoristický deník

Aplikace PHM & Náklady je moderní motoristický deník

Za starých časů si motoristé vedli své ručně psané deníky, do kterých si zapisovali veškeré údaje o spotřebě při ujetých vzdálenostech, výdajích za benzín, údaje o stavu maziv a podobně. Pak hlavy rodin sedly dohromady a strávily návštěvu porovnáváním svých deníků a snažili se v nich najít něco, z čeho by mohli profitovat. Ty doby už jsou pryč a technika nám i s tímto může pomoct, konkrétně tedy aplikace PHM & Náklady.

Pokud nejste tak motoristicky znalí a dumáte nad tím, co že to znamená zkratka PHM v názvu, není to zkratka tvůrců, ani název české rapové skupiny, ale zkratka slov “pohonné hmoty a maziva” (to jen ať si ujasníme slovníček). Aplikace umožňuje evidovat libovolný počet vozidel, k nim přidávat záznamy o tankování, servise s možností vkladání a úprav. A to i zpět v čase, pokud zapomenete něco přidat a potřebujete to po nějaké době doplnit.

Tankování (obrázky)

Tankování

Statistiky (obrázek)

Statistiky

Graf (obrázek)

Graf

Co všechno můžete

Je zde taky plánovač pro pravidelné události – jako servis či STK – , založen na datu a nebo hodnotě ODO (celkové ujeté vzdálenosti). Jsou tady taky statistiky ke spotřebě PHM, servisním nákladům. Můžete zobrazit průměrné hodnoty nebo minima/maxima. Můžeme údaje exportovat do CSV souboru nebo HTML a taky si je zálohovat.

Grafy zobrazují cenu PHM, spotřebu, měsíční náklady, roční náklady a celkové rozložení nákladů.

Po spuštění musíte zvolit jazyk a měnu, pak už se dostanete k hlavní nabídce. Jako první je samozřejmě nutné přidat vozidlo. Máme na výběr několik ikon a vyplňujeme očekávané údaje: značku, model, SPZ a nebo jednotky, ve kterých chceme měřit spotřebu. Pak můžeme přidávat záznamy o tankování, kde přidáme cenu a objem (povinné položky) a můžeme volitelně dodat i název paliva, čerpací stanice, stav celkových ujetých kilometrů na tachometru, datum a další už ne tolik podstatné údaje. Pak si konečně můžeme zobrazit statistiky a grafy. Kromě výše uvedeného tady máme již zmíněný plánovač. Ten po nás vyžaduje zadání názvu události, datum a k tomu můžeme doplnit opět i stav tachometru.

Aplikace nevypadá moc dobře, naštěstí to nepřekáží

Grafický design aplikace za moc nestojí, to pozná každý už na první pohled. Je fakt, že možná v prostředí zápachu benzínu a špinavých maziv, by grafika u aplikace tohoto druhu zase tolik nemusela vadit, avšak ten motorismus je přece jen už dávno taky o něčem jiném a auta mají pomalu lepší výbavu než naše obýváky. Čili pro motorkáře asi ok, avšak pro vlastníky auta se zastaralý vzhled aplikace příliš nehodí. I přes ne moc dobrý vzhled se ale aplikace ovládá dobře a vyhovuje tomu, že je údaje potřeba přidat často velice rychle. Málokdo si totiž asi najde čas k tomu, aby si doma k této aplikaci po každé když je potřeba, sedl a vyplňoval. Uživatel potřebuje zadávat data třeba, když zrovna odněkud přijede a musí se věnovat hlavně vybalování nákupu, nikoliv evidování údajů o tankování. Nebo to chce třeba stihnout ještě, když je na čerpací stanici a čeká na zaplacení.

Pro:

  • Samotný nápad
  • Vše funguje jak má, na Google Play se našlo extrémně málo nespokojených uživatelů
  • Jednoduchost – i přes nepovedené grafické zpracování se aplikace ovládá dobře

Proti:

  • Grafický design

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru