Navigace: Úvod » Aplikace » Mezinárodní odborník na vyhledávání práce Indeed má i aplikaci

Mezinárodní odborník na vyhledávání práce Indeed má i aplikaci

Mezinárodní odborník na vyhledávání práce Indeed má i aplikaci

Ekonomika ve světě roste, firmám se daří a hledají spoustu nových zaměstnanců. Pokud nejste spokojeni se současnou prací, nebo nemáte zrovna žádnou práci, uvítáte jistě každou pomoc v hledání nové pracovní pozice. Vedle internetových portálů a klasické tištěné inzerce, tady máme i mobilní aplikace. Velmi dobře známým mezinárodním zástupcem na trhu práce je společnost ‚Indeed‘, operující po celém světě.

Vyhledávač pracovních pozic Indeed byl založen již v roce 2004 a kvůli hledání nových cest, jak se dostat ke svým uživatelům, zvolili šéfové této společnosti i cestu mobilních aplikací. Po instalaci aplikace potěší, že není třeba se nutně registrovat a aplikace vás pustí i bez toho dovnitř. Horší už je, že pokud si nezaložíte profil a trochu si nepohrajete s předvolbami, nemáte příliš možností k vyhledávání. Máte totiž pouze 2 vyhledávací pole. Do jednoho zadáváte název pozice a do druhého oblast, ve které chcete práci vykonávat, přičemž první pole není třeba vyplňovat a můžete si prostě zobrazit všechny pracovní pozice v okolí.

Vyhledávácí pole (obrázek)

Vyhledávácí pole

Nabídky (obrázek)

Nabídky

Detail (obrázek)

Detail

Rozumné, nerozumné nabídky práce

Aplikace má algoritmy na to, aby zobrazovala nabídky rozumně a dávala jim nějaký význam podle vzdálenosti, podle doby, kdy byla přidána, oblíbenosti a podobně. Nemůžete si ale zvolit podle jakého kritéria chcete nabídky řadit. Samozřejmě jsou zde jako první nabídky, které nejsou úplně relevantní ve své vzdálenosti a to nejspíš z důvodu toho, že jsou to sponzorované inzeráty. To už je takový folklór mezi nejrůznějšími vyhledávači pracovních pozic, avšak Indeed by mohl alespoň nějak označit nabídky jako inzerované. Pokud se totiž jako první zobrazí nabídky práce z měst vzdálených přes 35 kilometrů vzdušnou čarou a přes 50 kilometrů po silnici, tak jak se mi to skutečně při testování stalo, asi to není úplně ideální.

Jak již bylo zmíněno výše, k nějakému konkrétnějšímu vyhledávání je lepší si zařídit profil. Ten umožní i přidání životopisu, který se zobrazí zaměstnavatelům, dá se i skrýt před běžnými uživateli tak, že ho pošlete až spolu s odpovědí o pracovní místo, o soukromí tak nemusíte mít starost. V části Můj životopis si můžete navolit i jaký druh práce hledáte (plný/zkrácený úvazek, brigáda…). Část Moje pracovní místa zobrazí jednak osrdíčkované uložené nabídky, poté také sleduje všechny podané žádosti. Do podsekce Pohovory můžete ukládat ty pracovní pozice, u kterých jste i sjednali pohovor a pokud jste zašli v jednání ještě dál, můžete si nabídku práce přesunout do podsekce Nabídnuta smlouva. No a můžete si také nechat zasílat nové pracovní nabídky na e-mail.

A co naše české vyhledávače práce?

Indeed už běží nějakou tu dobu a potřeboval by nutně grafický “facelift” – to se ostatně týká i webové verze, kvůli které aplikace předpotopní vzhled asi zdědila. Ono hledání práce může být někdy trochu stresující záležitost a bylo by lepší, kdyby uživatelské rozhraní aplikace bylo příjemnější. Hlavní výhodou aplikace je asi fakt, že na českém trhu aplikací je to právě Indeed, která je velmi silná, co se týče počtu inzerátů – a to je přece jen asi to hlavní, o co tady jde.

Konkurence Indeed nemá u nás příliš. Máme tady slibný český projekt Práce za rohem, který by mohl být Indeed velkým konkurentem, jinak je ale podobných aplikací jako šafránu. Projekt Brigády do kapsy od jobs.cz úplně nesplnil vysoká očekávání a ostatní zahraniční aplikace nejsou u nás dostatečně rozšířené (možná akorát Praha by mohla být výjimkou) a neobsahují dostatečný počet nabídek. Pokud ale nejste nějak nesmyslně vázání pouze na mobilní aplikace, web jobs.cz zvládne některé věci daleko lépe. Když však hledáte práci, nehledáte ji většinou jen skrze jednu možnost, a tak může Indeed velmi dobře splnit roli jedné z možností, jak hledat práci.

Pro:

 • Vysoký počet inzerátů
 • Ověřená společnost – víte, že osobní údaje jsou v bezpečí
 • Obsahuje všechno, co byste od takové aplikace čekali
 • Čeština

Proti:

 • Zastaralý vzhled
 • (Pravděpodobně) inzerované nabídky nejsou označeny a dělají zbytečně z aplikace i uživatele hlupáka, když mu nabízí velmi vzdálené pracovní místa, jako první
 • Nutnost registrace pro přesnější podmínky vyhledávání
 • Je nutnost vůbec instalovat aplikaci, když vše můžete najít v prohlížeči (i databázi Indeed)?

Poznámka (20. 9. 2017): v nové verzi aplikace jsou již inzerované nabídky označeny, řadit nabídky lze dle relevance na dotaz nebo data publikace a registrace výsledky hledání neovlivňuje.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (2)

 • Marek

  Díky za článek a postřehy! Věcný feedback bývá vzácnost a vždycky se hodí.

  Nejsem si jistý, kdy jste recenzi vytvářel, ale dnes už apka vypadá trochu jinak, sponzorované nabídky jsou označeny, řadit nabídky lze dle relevance na dotaz nebo data publikace, registrace kromě toho, že si můžete uložit svůj profil a životopis výsledky hledání neovlivňuje, atd.

  Ale i tak, ještě jednou díky a kdyžtak dejte second look https://cz.indeed.com/,

  Marek z Indeed

  Odpovědět
  • patrik

   Zdravím Marku. Recenze byla psána na konci srpna. Problém bude možná v tom, že aplikace byla instalována a testována na trochu starším zařízení. Nejspíše se v tomto případě z Google Play stahuje starší verze.

   V tom případě je skvělé, že jste tyto věci vylepšili. Aby to nebylo nespravedlivé, přidal jsem pod článek poznámku.

   S pozdravem
   Patrik Müller

   Odpovědět

Komentovat

Nahoru