Navigace: Úvod » Návody » Jak odvirovat mobil

Jak odvirovat mobil

Jak odvirovat mobil

I při běžném používání mobilu, který funguje na systému Anroid, existuje riziko, že si do něj zavlečete škodlivý program, a dojde tak k jeho zavirování. Hackeři se prostřednictvím tohoto viru snaží dostat k vašim soukromým informacím, anebo nastaví váš telefon tak, aby posílal textové zprávy zpoplatněné zvýšeným tarifem. Odvirování mobilu se systémem Android Zavirováním jsou nejčastěji ohroženy […]

I při běžném používání mobilu, který funguje na systému Anroid, existuje riziko, že si do něj zavlečete škodlivý program, a dojde tak k jeho zavirování. Hackeři se prostřednictvím tohoto viru snaží dostat k vašim soukromým informacím, anebo nastaví váš telefon tak, aby posílal textové zprávy zpoplatněné zvýšeným tarifem.

Odvirování mobilu se systémem Android

Zavirováním jsou nejčastěji ohroženy mobilní telefony s operačním systémem Android. Pokud je i váš mobil zavirovaný, hrozí vám ztráta citlivých dat i ztráta peněz. Kromě toho virus ve formě malware může proniknout do vašeho přístroje a snížit jeho výkon nebo ho zablokovat úplně.

Jak zjistíte, že máte zavirovaný mobil?

  • Na obrazovce neustále vyskakují reklamy.
  • Po přihlášení na internet jste automaticky přesměrováni na nebezpečné webové stránky.
  • Po měsíčním zúčtování zjistíte, že se vám zvýšila platba za telefon.
  • Mobilní telefon je zavirovaný i po obnovení do továrního stavu.
  • Mobilní telefon se zasekne ihned po naběhnutí.

Samotné odvirování přístroje

Pokud si myslíte, že máte svůj mobil se systémem Android zavirovaný, použijte k jeho odvirování antivirovou aplikaci. Touto aplikací proveďte kontrolu svého přístroje. Antiviry ideálně spouštějte v nouzovém režimu. Pokud tento bezpečnostní software viry odhalí, dokáže je z vašeho přístroje sám odstranit.

Viry z Androidu může odstranit i vy sami. Stačí, když škodlivou aplikaci ze svého mobilního telefonu prostě odinstalujete. Ale musíte při tom postupovat velmi opatrně, abyste nesmazali užitečné soubory a aplikace.

Antivirové programy pro Android

Před zavirováním mobilu nikdy neexistuje žádná stoprocentní ochrana, ať už máte jakýkoli operační systém. Pro Androidy odborníci doporučují stáhnout antivirové programy z Obchodu Google Play. A to například AVAST, Bluebox Security Scanner, Lookout nebo Android Lost.

Prevence je základ

Abyste předešli dalšímu zavirování svého telefonu, mějte na paměti, že nejslabším článkem je vždy uživatel – tedy vy sami. Když na svém Androidu odklepnete cokoli, co vám systém předloží, vystavujete se bezpečnostním rizikům. Navíc tím, dáváte hackerům volnou cestu, aby se dostali do vašeho telefonu, a tudíž i k vašim soukromým datům a heslům.

Na co byste se měli dát jakožto uživatelé pozor?

  1. Neodklepávejte vyskakovací reklamy.
  2. Nevyplňujte přihlašovací údaje do falešné přihlašovací obrazovky. Poskytnete tak dobrovolně hackerům své osobní údaje a hesla, které mohou kdykoli zneužít.
  3. Nepoužívejte stejná hesla pro více služeb.
  4. Neinstalujte aplikace z neznámých zdrojů. Pro operační systém Android aplikace stahujte pouze z Obchodu Google Play.

Aby mohla být aplikace nabízena v Obchodě Google Play, musí splňovat přísná kriteria. Google je navíc prověřuje na několika úrovních. Pokud si shodnou aplikaci stáhnete jinde na internetu, může jít o malware, který bude ve vašem telefonu dělat úplně něco jiného, než tato „aplikace“ slibuje.

Komentovat

Nahoru