Navigace: Úvod » Aplikace » Chtěli byste kolem světa, ale nemůžete? S WebKamery můžete na nejzajímavější místa světa alespoň virtuálně

Chtěli byste kolem světa, ale nemůžete? S WebKamery můžete na nejzajímavější místa světa alespoň virtuálně

Chtěli byste kolem světa, ale nemůžete? S WebKamery můžete na nejzajímavější místa světa alespoň virtuálně

Tisíce webových kamer ze všech koutů světa, včetně těch na oběžné dráze, různá zajímavá umístění, informace aktuálního počasí nebo dokonce možnost vkládání vlastních webových kamer – to jsou jen některé funkce české aplikace Tomáše Valenty, který shromáždil mohutnou databázi veřejně přístupných web kamer z České republiky i ze světa.

„Strašně jsem se nudil, tak jsem byl dneska v Berlíně. Leje tam jako z konve, ještě víc ale u Eiffelovky. Zato v Istanbulu je nádherně. V tom národním parku na Islandu dneska bylo úplně prázdno, přitom tam je tak krásně. Ale v Šibuji v Tokyu, tam je tak přelidněno i v noci, to je šílené. A pamatuješ na tu pláž v Bulharsku, kam jsme vždycky chodili na dovolené? Teď mimo sezónu už tam nikdo není, přitom je tam přes 30 stupňů a svítí slunko, byl jsem se tam taky podívat. Jo a taky jsem byl na mezinárodní vesmírné stanici. Představ si, že tam musel jeden kosmonaut vylézt a něco opravit,” povídá muž své ženě.

Poslední (obrázek)

Poslední

Výběr na mapě (obrázek)

Výběr na mapě

Země (obrázek)

Země

Tento rozhovor není nějaký citát ze sci-fi filmu odehrávajícího se v budoucnosti, ale úplně normální rozhovor, který může se svou ženou vést běžný uživatel aplikace WebKamery. Ta je totiž jako dělaná pro všechny internetové cestovatele, kteří se rádi podívají alespoň skrze své displeje a obrazovky na zajímavá místa světa. Abyste v tom množství různých web kamer našli nějakou zajímavou, můžete zvolit položku hlavní nabídky “Populární”. Zjistíme, že mezi nejvíce prohlížené kamery patří třeba ta, kterou vlastní hotel Park Plaza v Amsterdamu, poté ta namířena na centrální náměstí Alexanderplatz v Berlíně, historické náměstí Grande-Place v Bruselu nebo třeba na mrakodrapy v Dauhá.

Webkamery na náměstí? Dneska je to i daleko větší dobrodružství

Pokud vás výhledy na města příliš neberou, v početné databázi kamer najdeme i různé přírodní parky a skály (třeba i slavné americké skalnaté sousoší Mount Rushmore). Můžete taky pozorovat zvířata v různých zoologických zahradách. Ale vlastně proč v zoologických zahradách, když je můžete sledovat přímo ve volné přírodě! U Brooksových vodopádů v národním parku Katmai na Aljašce se vám uprostřed peřejí podaří běžně zahlédnout medvědy.

A co se takhle potopit do moře? Explore.org má totiž umístěnou kameru na místech, kde kolem vás krouží žralok. Na své si přijdou i fanoušci železnice a letadel, kteří mohou pozorovat i několik českých nádraží a letišť. Taky fanoušci vesmíru aplikaci uvítají. Hvězdárny vás totiž nechají nahlédnout na hvězdy skrze dalekohled a nebo virtuálně leťte přímo do vesmíru, na některý ze satelitů.

Kamery jsou různých kvalit, ty nejoblíbenější ale běží skvěle

WebKamery také nabízí zobrazení kamer z okolí, jde filtrovat kamery podle země, podle typu toho, kam je kamera namířena. Na mapách od Googlu si můžete taky zobrazit polohy kamer a vybrat si je z mapy. Oblíbené web kamery si taky můžete ukládat do seznamu.

Tvůrce aplikace samozřejmě není vlastníkem kamer a kvalita jednotlivých kamer je závislá na jejich vlastnících a provozovatelích. Občas se vyskytnou závady a nefungují, některé jsou namířeny špatným směrem a svítí do nich slunce, jiné mají příliš nízkou kvalitu. Ty nejvyhlédavanější jsou ale vysoce kvalitní a některé z nich streamují v reálném čase. Aplikace umí využít hardwarové akcelerace, takže přenosy mají s nějakým připojením s rozumnou rychlostí hladký běh. Ať už máte tedy rádi přírodu, velkoměsta, zvířata, vesmír, dopravu, či cokoliv jiného, co se dá sledovat veřejnou web kamerou, WebKamery je skvělá aplikace pro všechny virtuální cestovatele kolem světa a internetové šmíráky.

Pro:

  • Obrovská databáze zajímavých kamer
  • Hardwarová akcelerace a hladký běh
  • Zobrazení počasí
  • Může být taky dobré, pokud se třeba chcete vyhnout zácpám

Proti:

  • Poměrně časté chyby kamer ze strany jejich vlastníků a provozovatelů

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru