Navigace: Úvod » Hry pro Android » Chcete vědět, jak byste si počínali při zombie apokalypse? S Last Day on Earth: Survival si to můžete zkusit

Chcete vědět, jak byste si počínali při zombie apokalypse? S Last Day on Earth: Survival si to můžete zkusit

Chcete vědět, jak byste si počínali při zombie apokalypse? S Last Day on Earth: Survival si to můžete zkusit

“Odepřeš-li mi stvořit nebeského býka, roztříštím bránu podsvětní, rozbiji veřeje, vyvedu mrtvé, kteří pojídají živé a mrtví svým počtem živé překonají.” To je úryvek z ‘Eposu o Gilgamešovi’ a zároveň asi vznik fenoménu zombie apokalypsy. Něco, co dnes známe jako zombie lze taky nalézt v Bibli. Ve středověku lidé věřili, že se může člověk vrátit z mrtvých, aby se pomstil těm, kteří proti němu spáchali zlé činy. Na konci 18. století už se nemrtví začali objevovat běžně v literatuře, pravá zombie mánie však nastala až okolo 50. let s nástupem zombie komiksů a filmů. Jedno je jisté: být přeživším v zombie apokalypse není zrovna výhrou a bude to chtít hodně odvahy a práce, abyste přežili nadále.

Zvlášť, když jste na tom tak, jako na začátku hry Last Day on Earth: Survival. Uprostřed ničeho, pouze v trenkách a všechno si musíte obstarat sami. Tahle hra není zrovna jedna z těch, která by vás vodila za ručičku. Nemáte skutečně žádnou zbraň, jídlo, oblečení. Prostě nic. Nejenže jste tedy uprostřed apokalypsy s podivnými stvořeními okolo, které vás chtějí zabít, jako Will Smith ve filmu Já, legenda, nebo Daryl Dixon z Walking Dead, ale musíte si zároveň zahrát tak trochu i na Beara Gryllse a postarat se o základní věci nutné k přežití, jakými je třeba nalezení potravy.

Pokročilejší části hry (obrázek)

Pokročilejší části hry

Level 4 (obrázek)

Level 4

Bojová hra i boj o přežití

Počáteční oblast vám naštěstí nabízí dobré místo, jak začít, i když už tady se to hemží hodně nezpečnými zombíky. Pokud si dáte pozor a nebo chytře zaútočíte, můžete zatím nasbírat dřevo, kameny, plech z vraku auta, či borůvky. Až nasbíráte dostatek materiálu, můžete si i vyrobit sekyrku a s tou pak pokácet strom, abyste měli dostatek materiálu na výrobu domu (nebo spíše asi přístřešku, či úkrytu, i když vzhledem k podmínkám v tamním světě se tomu asi tak dá říkat). Až bude dům hotový, můžete vytvořit bedny či dokonce něco jako skříňky pro uchování více věcí. No a můžete si konečně i založit oheň a něco opéct.

Až se posilníte, měli byste vyrazit na průzkum okolí. Obrňte se ale nejdříve odvahou. Zombíci jsou všude. Věřte, že ti nejsou jediní, kdo vám může ublížit. Kromě nich tady jsou taky stará dobrá zvířata, které možná mohou vypadat oproti zombie velice mírumilovně, avšak nejsou to vždycky roztomilá zvířátka, ani nutně jen potencionální chodící potrava. I zvířata vás mohou napadnout a poranit. Při průzkumu na vás však čekají odměny. Někdy se vám totiž poštěstí a narazíte třeba na zřícené letadlo, které je plné užitečných předmětů. Všechny ale nemůžete nosit sebou, proto je skutečně mít dobré připravenou dobrou základnu v podobě domu, kam budete předměty schovávat.

Projížďka apokalyptickým světem na chopperu

Last Day on Earth: Survival je svými možnostmi obrovská hra, ale musíte mít velkou trpělivost. Jednoho dne totiž budete moct dělat takové úžasné věci, jako sestavit si motorku, vytvořit s ostatními živými lidmi klan, nebo dokonce postavit rádiovou věž, díky které budete mít možnost komunikovat s ostatními přeživšími. To je konkrétně ale záležitost až levelu 30. Z tohoto pohledu to možná není hra pro každého. Kdekdo totiž přestane, když mu brzy dojde trpělivost, protože se mu bude zdát, že se ve hře nic neděje a její průběh je strašně pomalý. Last Day on Earth: Survival je tak asi spíše hra pro zkušené hráče než pro lidi, kteří příliš hry nehrají.

Můžete si zaplatit a některé věci se tím urychlí, avšak poplatky se mohou vyšplhat dost vysoko. Hra bude občas dost frusturující. Nejenže je totiž pomalá, ale ještě k tomu je plná neúspěchů. Občas umřete hlady, chytnete nějakou nemoc, nebo to nejčastější: budete sežráni. Pokud se vám však něco povede, budete mít o to větší radost ze svých i malých úspěchů. Třeba sestavení takové sekyrky a pokácení stromu při apokalypse může být překvapivě velkým úspěchem. A jednou se třeba dostanete tak daleko a postavíte i tu motorku. Není totiž lepší pocit, než být jedním z mála vyvolených přeživších, který se pere za naši lidskou rasu a má možnost se projet po vylidněných apokalypických pláních na chopperu.

Pro:

  • Hra má obrovské možnosti a to, jak se budete odvíjet, je vlastně jen na vás
  • Boj o přežití i boj se zombie v jednom
  • Každý malý úspěch vás potěší

Proti:

  • Nic pro málo trpělivé hráče
  • Občas může být dost frustrující, když se nedaří, nebo nemůžete najít dostatek materiálu
  • Pokud začnete platit, musíte dávat pozor, jinak byste to mohli snadno přehnat

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru