Navigace: Úvod » Aplikace » Autoškola od Bezpečné cesty.cz je aplikací pro budoucí i současné řidiče

Autoškola od Bezpečné cesty.cz je aplikací pro budoucí i současné řidiče

Autoškola od Bezpečné cesty.cz je aplikací pro budoucí i současné řidiče

Pokud uděláte autoškolu, řidičák vám zůstane až do konce života. Pokud se tedy o něj nepřipravíte přestupky a nebo vám ho neodeberou ze zdravotních důvodů. Kolik lidí by ale prošlo po několikaletém řízení, pokud by si jí museli dělat znovu? Pokud máte u sebe nebo u svých známých pochybnosti, možná je na čase si ji vyzkoušet znovu. Pokud se teprve chystáte v brzké době autoškolu dělat, pak by aplikace s otázkami měla být základní výbavou vašeho zařízení s Androidem.

Protože se každým rokem objeví tisíce zástupců potencionálních uživatelů a také protože podobnou aplikaci oproti ostatním tipům aplikaci, není zase tak těžké vytvořit, s různými zpracováními testů autoškol se na Google Play roztrhl pytel. Proč by zrovna aplikace od portálu Bezpečné cesty.cz měla být ta pravá?

Menu (obrázek)

Menu

Test (obrázek)

Test

Značky (obrázek)

Značky

Aplikace především vypadá hezky. Co se týče programátorksé práce, kvízové aplikace patří mezi to nejlehčí, avšak i ty se dají hlavně grafickým zpracováním zazdít, zvláště pokud je okolo velká konkurence. Tato aplikace se po grafické stránce povedla a pracovat s ní je příjemné. Autoškola od Bezpečné cesty.cz má všechno, co byste očekávali a co také simuluje chování softwarů, které se používají u samotného ostrého testu. Samozřejmostí je odpočet vyměřeného času 30 minut a obsah testu, včetně oficiálních obrázků od ministerstva dopravy, jaké jsou u ostrých testů.

Běžnou součástí testových aplikací pak bývá procházení z celé databáze otázek, které se mohou v testu objevit. Vývojáři této aplikace navíc měli skvělý nápad zakomponovat možnost zatrhnout otázky “fajfkou”, jako splněnou, a nebo naopak křížkem jako otázku, se kterou máte problémy. Tyto zatrhnuté otázky pak lze samostatně procházet. Můžete si tedy procházet otázky, u kterých sami víte, že si jimi nejste jisti.

Aplikace nabízí také možnost procházet značky. Nejprve jsou tu obrázky s názvy značek a poté podrobný popis, co značky znamenají. Vše je přitom řazeno do kategorií. Poté tu máme taky samostatný test značek. Díky poslední položce hlavního menu Teorie je zde stručný výtah z učebnice autoškoly, čili výčet teoretických znalostí, které by každý řidič měl znát. Tohle všechno je — jak už bylo řečeno — pěkně graficky zpracováno, není to však nic, co by jiné aplikace neuměly. Máme tady ale ještě jednu funkci, která by mohla být trumfem této proti konkurentům.

Jsou zde totiž 3D křižovatky, to znamená 3D vizualizace situací z křižovatek. Můžete se tedy procvičit, kromě znalostí z vyhlášek a zákonů, které často — ruku na srdce — vůbec prekticky nevyužijete, také ve velmi praktických věcech a ještě k tomu v realistické simulaci. Na výběr je ze 31 situací, u kterých si můžeme procvičit naše znalosti o přednostech. Tohle je zrovna něco, co by měli vyzkoušet i stávající řidiči, aby pak při příjezdu na křižovatku u vás nenastalo zatmění mozku a v lepším případě to pak neskončilo ztrapněním před ostatními řidiči, když zastavíte, kdy máte přednost a v horším případě bouračkou.

Přenesete se do hotového virtuálního světa. Máme tady nejen cestu a značky, ale i oblohu, domy, budovy, stromy. Je připraveno několik scenérií z měst i vesnic. Vašim úkolem je postupně ťuknout na auto a zvolit tak v jakém pořadí mají z křižovatky vyjet. Všechny modely, včetně modelů aut jsou pěkně zpracované a srovnatelné se staršími dopravními PC simulátory. Aplikace díky tomu ale samozřejmě podstatně nabyde a zabere tak mnohonásobně více místa než aplikace obsahující pouze obyčejné testy.

Pro:

  • Pěkné grafické zpracování
  • Má všechno, co byste od takové aplikace očekávali
  • 3D simulace křižovatek
  • Spolehlivý obsah, pertnerem aplikace je i Policie ČR

Proti:

  • Kvůli 3D křižovatkám zabírá více místa

Komentovat

Nahoru