Navigace: Úvod » Aplikace » S Alive editování videa rozhodně nenudí, je to taková video verze Instagramu

S Alive editování videa rozhodně nenudí, je to taková video verze Instagramu

S Alive editování videa rozhodně nenudí, je to taková video verze Instagramu

Aplikaci s poměrně krkolomným názvem ‘Movie Maker Filmmaker YouTube & Instagram’ můžete taky znát pod názvem ‘Alive’. Jedná se o moderní video editor přizpůsoben potřebám bežného uživatele mobilních zařízení. Jistě máte teď ke konci prázdnin, ve svém smartphonu uloženo spousty videí. Pomůže vám s nimi lépe naložit Alive?

Aplikace vypadá velice stylově. Hned jako první na vás vyskočí “featured” videa jiných uživatelů. Svým způsobem se jedná tedy i o sociální síť, kde můžete sdílet videa s jinými uživateli aplikace. Podobně jako na Instagramu můžete dávat videím srdíčka, komentovat je, či sdílet je na jiných sociálních sítích. Svým způsobem se tedy jedná i o takovou video verzi Instagram, i když to asi není úplně hlavní účel aplikace. V aplikaci najdete taky váš profil, kde máte jako v každé jiné sociální síti nějaký profilový obrázek a úvodní obrázek, hlavně se zde nacházejí ale i vaše videa.

Editace (obrázky)

Editace

Profil (pbrázek)

Profil

Vkládání vrstev (obrázek)

Vkládání vrstev

Spíše pro hraní si s videem než pro profesionální editaci

Pokud chcete video přidat, můžete ho začít rovnou nahrávat a nebo přidat již video z uložiště. Poté, co vyberete nové video, přehrávač aplikace vám ho přehraje a zároveň se zobrazí ikonky pro úpravy. Je třeba upozornit na to, že aplikace nedovolí přidat (po vzoru Vine) videa delší než 30 vteřin. První ikona skrývá různé filtry videa jako hvězdičky nebo efekt starého filmu; poté tu máme vrstvy, které umí přidat do videa různé ohně, výstřely, kouzelné koule, srdíčka, bubliny, různé sci-fi efekty, značky a jiné. Vrstva se pak přidá do videa a vy můžete jednoduchými tahy upravovat její pozici a velikost. Na dolní přímce označující čas videa upravíte délku efektu. Abyste věděli, kde skončit, zobrazuje se vám navíc nad posuvníkem náhled videa. Vše je uděláno velice jednoduše tak, že to zvládne i ten, kdo s podobnými aplikacemi nemá žádné zkušenosti.

Pro pohyb přidané vrstvy můžete vytvořit pozici klíčových snímků. Máte na výběr pouze 4 záběry, ve kterých můžete upravovat pozice, což ale pro účely této aplikace asi stačí. Větší problém je, že jak filtry, tak vrstvy neoplývají nějakou velkou kvalitou zpracování. Filtry jsou velmi kýčovité, vrstvy zase dětské. V této chvíli tedy zjistíte, že kdo to myslí se zpracováním videa alespoň trochu vážně, tahle aplikace Movie Maker Filmmaker YouTube & Instagram nebo raději Alive, mu bude úplně k ničemu. Alive je spíše taková zábavná aplikace, se kterou si můžete hrát s kamarády (pokud jste mladší ročníky) nebo ji nainstalovat do mobilu dětem, pokud je chcete na chvíli zabavit a nechcete, aby hráli jen nějaké hry na vymývání mozku. Ale nepředbíhejme, ještě tady máme něco…

Editor pro sociální sítě, který je zároveň sám o sobě sociální sítí

Pak tady máme totiž ještě dva nástroje, které zase naopak můžou být užitečné pro rychlou editaci videa, i pokud jste náročnější. Pokud potřebujete rychle přidat třeba video pro sociální sítě a jediné, co chcete je přidat text a hudbu, pak Alive může být nápomocná i pro vás. Můžete přidat svou vlastní hudbu nebo si vybrat s poměrně účelné hudby, kterou vám nabídne aplikace.

Stejně jako fotograf nebo člověk, který chce fotografovat na úrovni, nebude využívat ani pro fotky z mobilních zařízení editování v Instagramu, ani člověk který chce mít kvalitní video zpracování, nebude využívat levné, pouťové efekty aplikace Alive. Pokud by ji chtěl využít jen pro sdílení na sociální sítě a jednoduché úpravy, pak existují lepší aplikace, které jsou také zdarma, jmenovitě například video editor Quik nebo VideoShow, které nabízí i více možností pro jednoduché úpravy. Jakožto aplikace pro editaci videa, která má uživatele bavit a neodradit editováním, které může být nudné, ale plní Alive svou funkci dokonale. O tom ostatně Alive i je. Není to video editor. Je to editor pro sociální sítě, který je zároveň sám o sobě sociální sítí.

Pro:

  • Zdarma
  • Mnoho funkcí
  • Kombinace editoru a sociálních sítí
  • Editování videa je rychlé a zábavné

Proti:

  • Není pro náročnější užvatele
  • Spíše pro zábavu než editaci, která by se mohla blížit té profesionální
  • Kvalita zpracování filtrů a vrstev není nijak oslnivá
  • Musíte si vytvářet profil

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru