Navigace: Úvod » Aplikace » Pi Music Player: silný přehrávač v silné konkurenci

Pi Music Player: silný přehrávač v silné konkurenci

Pi Music Player: silný přehrávač v silné konkurenci

Z průzkumů z roku 2014, které prováděla americká společnost pro výzkum trhu Forrester vyplynulo, že poslech hudby je čtvrtá nejčastější činnost provozována na mobilních zařízeních. Jedním z nejlépe hodnocených hudebních přehrávačů na „Google Play“ v nepřeberném množství aplikací tohoto typu je s hodnocením 4.8 „Pi Music Player“. Už při prvních krůčcích v aplikaci je jasné, proč tomu tak je.

Jako první nás praští do očí velice pěkné a příjemné grafické zpracování aplikace, které se nechalo dost inspirovat vzhledem stále oblíbenějšího Spotify. Uživatelské rozhraní je příjemné a intuitivní. Nic není třeba dlouze hledat v nějakých skrytých panelech. Vše je tam, kde bychom očekávali. Potěší i takové drobnosti, které usnadňují život jako zobrazování písmen při posouvání seznamu písní.

Písně a soubory

Jak už to v lepších přehrávačích bývá, můžete upravovat i informace o skladbách. Trochu problém je zde s informacemi o souborech. Pokud má Pi Music Player nějakou chybu, pak je to právě absence jakýchkoliv informací o formátu souboru, přenosové rychlosti, velikosti souboru, popřípadě audio kodeku a podobně. Zvláště to, že nejde přímo v přehrávači rozlišit, zda se jedná o MP3 soubor s 128 kbps nebo bezztrátový FLAC s o poznání vyšším bitratem a tudíž kvalitou, je poměrně značným handicapem. Naštěstí můžeme už dopředu prozradit, že se jedná snad jedinou výraznější nevýhodu tohoto přehrávače.

Obrázek Přehrávání v Pi Music Player
Přehrávání
Ringtone Cutter v Pi Music Player
Ořezávání vyzvánění
Obrázek ekvalizéru v Pi Muisc pLAYER
Ekvalizér

Malé srovnání přehrávačů

Co se týče samotného přehrávání, nelze mezi jednotlivými přehrávači hledat velké rozdíly. Ne tak zkušené ucho rozdíl ani nemá šanci rozeznat, přesto zde nepatrné rozdíly jsou. K porovnání nám poslouží androidová verze populárního přehrávače pro stolní počítače a laptopy AIMP a snad ještě populárnějšího počítačového přehrávače VLC. Ve všech byla přehrána stejná skladba v MP3 formátu. Samozřejmě bez ekvalizéru.

Skladba přehraná v Pi zněla široce, bylo slyšet lépe jednotlivé zvukové vrstvy (nástroje, hlasy a ostatní zvuky) skladby. Zvuk se zdál být něčím, co popisuje nejlépe přídavné jméno kulatější. Stejná skladba přehraná v AIMP pro Android zněla více jasněji, čistěji, jakoby byl zvuk více vybroušený a přímější. Přehrávač VLC ve verzi pro Android šel s přímostí zvuku ještě dál a ve srovnání působil jako zatvrzelý, konzervativní přehrávač, který nechce ke skladbě za žádnou cenu přidávat cokoliv svého. Subjektivní dojem je nejlepší z našeho Pi Music Playeru, možná i proto, že skladba zní nejvíce hřejivě. Různí zvukoví fajnšmekři by však mohli namítat, že si přehrávač toho dovoluje až příliš a upravuje si moc hlasitost jednotlivých pasáží, stejně jako výšky a hloubky.

Hodně muziky za žádné peníze

Kvalitně zpracovaný ekvalizér (5 pásmový) je snad samozřejmostí, kombinací nástrojů kterými se trochu odlišuje od ostatních přehrávačů jsou velmi užitečný časovač, který vypne hudbu po nějaké době – to je dobrá zpráva třeba pro ty, kteří rádi usínají se sluchátky na uších; Ringtone Cutter, který umí vybrat část skladby a nastavit ji jako vyzvánění; potěší i možnost zvolení další skladby pomocí přejetí prstu po obrazovce. Hlavním trumfem je však Pi Power Share. Ten umožňuje nahrát soubor na cloud od služby Send Anywhere, kde bude uložen po dobu deseti minut a poté si ho vyzvednout pomocí kódu. Můžete tedy přemisťovat zvukové soubory mezi více zařízeními, nebo je poslat kamarádovi, který má buďto nainstalovanou aplikaci nebo může soubor stáhnout skrze zadání URL adresy do prohlížeče. Nemáte navíc vůbec žádné omezení, co se týče velikosti nebo počtu nahraných souborů.

Pro:

  • Zdarma (chvíli i bez reklam)
  • Příjemný a pohledný grafický design
  • Intuitivní a snadné ovládání
  • Užitečné nástroje (Ringtone Cutter, Pi Power Share, časovač)

Proti:

  • Přehrávač se tváří, jakoby existovaly jen písničky a zvukové stopy, ale ne zvukové soubory
  • Lesklý motiv vypadá skvěle, ostatní motivy jsou o dost slabší

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru