Navigace: Úvod » Aplikace » Daylio je deníček 21. století, který nezabere příliš mnoho času

Daylio je deníček 21. století, který nezabere příliš mnoho času

Daylio je deníček 21. století, který nezabere příliš mnoho času

Asi každý z nás (i když třeba v dětství) uvažoval o tom, že by si začal vést svůj deník. Pokud jste vůbec nezačali, nebo toho hned po několika dnech nechali, pak máte novou šanci začít s aplikací ‘Daylio’, což je takový deníček 21. století. Nejenže je totiž elektronický, ale je navíc přizpůsobený tomu, že v dnešních rychlém světě tak nějak už nemáme čas na to se dlouze rozepisovat o svých pocitech.

V aplikaci Daylio tak můžete svůj den shrnout jedním zmáčknutím na smajllíka, který odpovídá náladě, kterou jste zrovna daný den měli. Vedení deníčku vás tak příliš nezdržuje, navíc je možné nastavit i upozornění a tak nehrozí, že byste po pár dnech přestali. Můžete ale samozřejmě přidat poznámku v případě, že byste se naopak rozepsat chtěli. Aplikace k tomu však není primárně určená, protože je hlavně o označení daných nálad a o sledování kalendáře, různých denních aktivit, které si navolíte a statistik. Můžete tak přijít na to, která denní aktivita vám většinou zvedne náladu a která ji naopak zhorší.

pocity (foot)

Nálady

kalendář (foto)

Kalendář

Aktivity

Aktivity

Protože každý správný deníček má mít zámek, aby se do vašeho soukromí nikdo neměl přístup, stejně tak si pro Daylio můžete nastavit PIN kód, který uchová vaše záznamy v aplikaci v bezpečí před zvídavými zraky. Oproti těm klasickým papírovým deníčkům má Daylio navíc jednu další podstatnou výhodu: můžete si ho zálohovat (Google Drive, nebo textový .csv soubor), aby jste měli jistotu, že o vaše cenné údaje, které jste dlouho shromažďovali, neztratíte. Nehrozí tak sežrání psem, vyhození do popelnice škodolibým mladším bratrem a podobné trable.

Aplikace je pěkná, ale pro někoho může postrádat smysl

Aplikace běží skvěle, vypadá pěkně, přehledně, čistě, je zadarmo. Mnohé potěší i český překlad.  Pro toho, kdo si chce podobným způsobem zaznamenávat nálady a chce mít nějaký, řekněme tomu řád ve svých pocitech nebo řád ve dnech, tomu aplikace bude sloužit naprosto bezchybně. Pokud k aktivitám a náladám navíc přidáte nějakou tu poznámku, můžete se podívat zpětně na to, co jste dělali některý den, dejme tomu před půl rokem a aplikace vám to může připomenout.

Problém aplikace by ale mohl být prostý: má vůbec takovýhle deníček smysl vést? Aplikace rozhodně není pro každého. Není to o předsudcích, ale už podle komentářů na Google Play lze lehce odhadnout, že hlavní skupinou fanoušků tohoto deníku budou hlavně dívky v pubertálním věku. Kdo si slibuje, že aplikace bude plnit roli nějakého psychologa a budete se díky ni cítit lépe, pak by toho psychologa možná vážně měl vyhledat. I když samozřejmě nějaký druh očisty duše se aplikaci dá nalézt vzhledem k tomu, že spousta psychologů doporučuje vedení deníků. Několik kliknutí a krátká poznámka však asi není to pravé ořechové. Zvlášť když si po nějaké době všimnete řady smutných smajlíků, je to spíše deprimující než povzbuzující.

Klasické papírové deníky nahradí lépe jiné aplikace, Daylio ale nabízí moderní způsob, který nezabírá čas

Vzhledem k tomu, že zdlouhavé psaní je na dotykových zařízeních bez počítačové klávesnice spíše za trest, neuškodila by možnost třeba vložit nějaký externí záznam nebo třeba fotografie. Když se totiž podíváme na konkurenci, Universal Diary nabízí daleko více možností co se týče informací o daném dni: můžete přidat fotografii, informace o financích nebo dokonce vlastní kresbu jako v pravém papírovém deníku, který tak nahradí daleko lépe. Ale znovu je to o očekáváních, které má od aplikace. Pokud někomu stačí si vést deník jen stručně, tak je Daylio ideální.

Ačkoliv na Google Play hlásí popis aplikace: „Mněj přehled o svých činnostech a analyzuj své vlastní zvyky, abys ses stal více produktivní!” pak trochu kecá, protože vám o denních činnostech toho příliš neřekne a na nějakou produktivitu práce tady máme desítky vhodnějších aplikací. Neuškodil by ani větší počet nálad (pěti náladami je to někdy docela těžké vystihnout) a větší počet defaultních aktivit, které sice můžete přidat i s ikonkami, které máte na výběr, člověk je však jak je dobře známo, tvor líný.

Pro:

  • Nový druh vedení deníku, který má některé výhody
  • Aplikace dělá vše proto, abyste se na vedení deníku po pár dnech nevykašlali: nezdržuje a připomíná se
  • Český překlad
  • Zdarma
  • Kvalitní zpracování a vzhled, vše funguje jak má

Proti:

  • Aplikace by se mohla někomu jevit jako bezúčelná
  • Pokud si chcete vést elektronický deníček podle „starého” způsobu, v konkurenci se najdou lepší
  • Pouze 5 nálad a nedostatečný počet defaultních denních aktivit
  • Dodatečné poplatky za odstranění reklam jsou poměrně vysoké

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru