Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace Týmuj má univerzální řešení šité na míru sportovním týmům

Aplikace Týmuj má univerzální řešení šité na míru sportovním týmům

Aplikace Týmuj má univerzální řešení šité na míru sportovním týmům

Pokud jste viděli film ‚Okresní Přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka‘, probíhal v něm nezapomenutelný dialog. “Tak si představ, že jsi trenér,” řekl trenér Hnátek. “No,” usmál se blaženě kapitán týmu Jirka Luňák. “A co bys dělal, kdyby ti někdo nepřišel na zápas?” zeptal se Hnátek. “No, to bych ho zabil,” kroutil hlavou Luňák. “No, vidíš. A já po něm jen vystřelil.” Aplikace ‚Týmuj‘ by mohla být darem z nebes pro všechny ty skoro až mýtické postavy trenérů z ‚Okresního Přeboru‘, jakými byli Miroslav Krobot coby Pepík Hnátek či Ivan Trojan coby Bohumír Zenkl, kteří byli inspirováni skutečnými (nejen) fotbalovými trenéry.

Přivítání od aplikace je poměrně chladné. Působí téměř jako nedobytná tvrz. Po instalaci zobrazuje úvodní obrazovka možnost přihlášení pomocí e-mailu/jména nebo pomocí Facebooku. Přitom nikde není žádná možnost registrace. Stejně tak o registraci není zmínka ani na Google Play. Na úvodní obrazovce taky není žádný odkaz na webové stránky aplikace, kde by se dala provést registrace. Nezbývá mi tedy nic jiného, než najít stránky aplikace na Googlu a zjistit, jak se dá registrace vlastně provést.

Pekelná registrace a zjišťování, co je ‚Týmuj‘ vlastně zač

Dostanu se tedy na stránky tymuj.cz a zaraduji se, jakmile uvidím velké světle zelené tlačítko “Registrace”. Kliknu tedy na něj, jenže se nic nestane. Podruhé taky nic. Stránka se ani nezačne načítat, odkaz je zablokován. Jelikož jsem samozřejmě člověk znalý technologií, zjistím si kam, že to odkaz má vést. Po ručním zadání odkazu jsem opět nasměrován na úvodní stránku. Zkouším to tedy dál. Našel jsem mezinárodní verze stránek aplikace, kde se mi konečně daří zaregistovat. Třikrát hurá. Týmuj má štěstí. Ještě chvíli a aplikaci by letěla rovnou do koše. A to při vší úctě k autorům.

Událost (foto)

Detail události/zápasu

Přehled událostí (foto)

Přehled událostí

Přidávání události

Přidávání události

Upřímně se divím, že při tak složitém registračním procesu, někdo aplikaci vůbec využívá. I když je samozřejmě třeba říct, že část potíží byla způsobena nejspíše nějakou údržbou webovek, poněvadž na druhý den již registrace na hlavním webu fungovala. Spoustu uživatelů si Týmuj jakožto aplikace získala tím, že prostě přešli z webové verze na aplikaci. Webová verze už nějakou dobu funguje a protože něco podobného na českém trhu chybělo a stále chybí, našla si své příznivce. S přihlášením už žádné problémy naštěstí nebyly. Ještě předtím jsem si ale prohlédl ony webové stránky, velmi důležitou část aplikace, o které se bohužel člověk musí dozvědět sám. Vytvoříte si tady svůj tým a poté vám aplikace nabídne velké množství možností. Už začíná být alespoň trochu jasné, proč je aplikace takto oblíbená. Můžete do týmové sekce přidávat také třeba články. V aplikaci se ovšem články nezobrazují, stejně jako mnoho dalších věcí z webu.

Přísní trenéři budou mít radost

Dále můžete spravovat soupisky, zobrazí se vám statistiky docházky (to je zvláště něco pro všechny ty Bohumíry Zenkly a Josefy Hnátky), můžete zadat úkoly, posílat zprávy, přidávat fotografie, upravovat nastavení, ve kterém můžete i přidat (nepochopitelně zrovna zde) anketu. Uživatelské rozhraní stránek ale už toho má hodně za sebou. Není zrovna příjemné, přehledné ani logické (viz. poslední příklad), jakožto podstatná externí část aplikace taky schytá nějaké ty minusové body.

Po vytvoření události/zápasu můžeme konečně vidět hlavní účel aplikace a to sice zjišťování účasti na trénincích týmu, zápasech týmu, srazech, poradách, schůzích a dalších příležitostech. Uživateli se zobrazí zda se zúčastní/nezúčastní/ještě neví. Hodilo by se však, kdyby na mobil přišlo upozornění, takto na to člověk snadno zapomene.

Univerzální řešení na míru pro všechny sportovní týmy

Upřímně, jediné v čem aplikace exceluje je dáno faktem, že žádná podobná aplikace ušitá na míru sportovním klubům, u nás neexistuje. Pokud někdo nechce používat tužku, papír a “staré” smsky, má dvě možnosti. Buďto bude nesnášet sám sebe a ostatní ho za tohle řešení pomocí Týmuj budou milovat. Může se obrnit trpělivostí, vzít to na sebe, vše spravovat a používat sice nepřehledné a nedokonalé webové rozhraní a jeho spoluhráči už pak budou jen mlaskat blahem, že samotná aplikace vypadá skvěle a dobře se ovládá.

Týmuj je totiž sice noční můra pro hlavního správce týmu/trenéra/kohokoli, kdo běh aplikace vezme na sebe, ale pohádka pro samotné hráče. Druhou možností je pak rozprostřít komplexní řešení mezi několik daleko lépe fungujících, příjemně se ovládajících služeb a aplikací. Pro potvrzení účastí prostě budete používat Facebook a všichni, kdo si jej doteď odmítali založit, to budou muset učinit, nebo budete používat jinou službu a k tomu ještě minimálně Excel či jiné tabulky pro evidování účasti na trénincích a zápasech. Hráči to nebudou mít jako na zlatém podnosu a budou se omlouvat, že to v někdy chaotickém systému upozornění Facebooku přehlédli a zapomněli, že je zrovna dneska zápas.

Pro:

  • Ušito přesně na míru sportovním týmům
  • Žádná podobná alternativa prakticky ani neexistuje
  • Zdarma
  • Mnoho doplňkových možností na webu (fotogalerie, články…)
  • Aplikace vypadá a pracuje se s ní dobře

Proti:

  • Nepochopitelně obtížná registrace. V samotné aplikaci, ani na Google Play o ni není ani zmínka
  • Nikde není ani zmínka o tom, že web je podstatnou částí aplikace a že je aplikace prakticky jeho doplňkovou službou
  • V samotné aplikaci se doplňkové možnosti webu nezobrazují
  • Nepřehledné a zastaralé webové rozhraní
  • Nepřijde upozornění při přidání nové události/zápasu

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru