Navigace: Úvod » Aplikace » Aplikace pro případ, že potkáte Zvíře v nouzi

Aplikace pro případ, že potkáte Zvíře v nouzi

Aplikace pro případ, že potkáte Zvíře v nouzi

Kráčíte si to takhle lesem a v tom najednou uvidíte na zemi ležet nemohoucího zástupce ptactva, dejme tomu ještě k tomu ohroženého rorýse obecného. Už ve škole nás učili, že poraněná zvířata je z různých důvodů lepší vůbec nebrat do rukou, ale co teď s ním? To tam máme nechat chudáka ležet a zahynout? Naštěstí jsme ve 21. století a už i pro tyhle případy máme aplikaci!

Programátora Miroslava Poživila, resp. jeho přítelkyni, napadl skvělý nápad: vytvořit aplikaci pro případy, kdy naleznete zraněné nebo opuštěné zvíře, které by mělo putovat do záchranné stanice. Aplikace Zvíře v nouzi vám poradí s návodem, co v takových případech dělat. Hlavně jde tedy o to – jak se ostatně z aplikace dozvíte a můžete si to kdykoliv připomenout – zavolat na záchrannou stanici. S tou vás aplikace přímo spojí po stisknutí velkého tlačítka hned na úvodní obrazovce. Aplikace snímá vaši aktuální polohu, díky které vás jednak záchranáři mohou najít a aplikace díky tomu ví, která stanice je nejbližší a kterou je tedy nejlepší kontaktovat.

Telefonát o pomoc (obrázek)

Telefonát o pomoc

Sdílení pozice (obrázek)

Sdílení pozice

Darování (obrázek)

Darování

Příběh aplikace: superhrdinové z Hradce a nápad, který vznikl u televize

To ale nejsou všechny funkce aplikace. Ta totiž umí i zobrazit mapu všech záchranářských stanic, můžete zobrazit kontakt na konkrétní stanici a také jim darovat určitý finanční obnos. Darování určité částky je velice snadné, protože si můžete vybrat dárcovskou sms, kterou za vás aplikace připraví, nebo zvolit dar na účet a poté si můžete sdílet číslo účtu vybrané chovatelské stanice, abyste ji pak mohli přispět skrze internetové bankovnictví, či jiným způsobem, jaký si zvolíte už vy.

Nápad na vytvoření aplikace vznikl, když přítelkyně hradeckého programátora Miroslava Poživila sledovala v televizi pořad o záchranných stanicích. Poněvadž jsou programátoři takoví supermani dnešní doby, zeptala se svého milého, zda by nemohl pro záchranné stanice něco udělat. Správný programátor se žádné výzvy nezalekne a tak tomu bylo i s Miroslavem Poživilem. Miroslav aplikaci úspěšně vytvořil, zatím ale pouze na minoritní iOS. K tomu, aby mohla aplikace vyjít i na nejpoužívanějším mobilním operačním systému Android, musel se spojit s dvěma studenty hradecké fakulty informatiky a managementu. Stejně jako tým superhrdinů Avengers, vyrazili na pomoc všem zvířatům v nouzi.

Kdokoliv může být přímo záchranářem

Ačkoliv to může znít jako klišé z reklamy, superhrdinou se můžeš stát i ty. Nebo si můžete prostě vyzkoušet roli zachránce a alespoň ždíbancem ochutnat denní chleba nejen zvířecích, ale koneckonců i lidských záchranářů. Díky mapám a okamžitým spojením se záchrannou stanicí se můžete nabídnout, že zvíře v nouzi odvezete do stanice sami. Pracovníci záchranné stanice jakožto neziskové organizace, jistě toto gesto ocení a vy můžete dokonce díky tomu zažít i něco netradičního a vzrušujícího.

Možná se to na první pohled nezdá a nenapadlo by vás to, ale Zvíře v nouzi je svým způsobem skrytě i taková dobrodružná hra, která míchá digitální svět se skutečným a především dobrodružství s pomáháním. Samozřejmě je nutné dodržovat všechny pokyny skutečných odborníků. Nesmíte zapomínat, že pořád nejste plnohodnotnými zvířecími záchranáři! I tak můžete být nápomocni ještě více než už tak cenným telefonátem nebo darem.

Pro:

  • Vše funguje
  • Je zde vše, co v těchto případech potřebujeme
  • Aplikace pomáhá a slouží k dobré věci

Proti:

  • Vůbec nic, všichni nainstalovat, nikdy nevíte, kdy budete moct nějakmu zvířeti pomoct!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru