Navigace: Úvod » Aplikace » Turista v mobilu vás vytáhne na výlet

Turista v mobilu vás vytáhne na výlet

Turista v mobilu vás vytáhne na výlet

Prázdniny jsou zrovna v plném proudu a tím pádem i turistická sezona. Kdy jindy by se vám mohla hodit pořádná turistická „apka”? Na českém trhu je jich několik, zajímavým zástupcem je vůbec první česká aplikace tohoto druhu nahraná na Google Play Turista v mobilu, která si i proto získala přízeň velkého množství tuzemských uživatelů. Turista v mobilu má za úkol informovat turisty o trasách, zajímavých místech nebo o aktuálních událostech, které se dějí v okolí.

Musíte být připraveni na to, že k fungování aplikace potřebujete připojení. Pokud ho máte, můžete rovnou začít vyhledávat v databázi krajů a měst, přičemž jsou vám v případě prázdného pole nejprve nabídnuty speciální seznamy výletů podle různých témat (77 výletů s dětmi po Čechách”, Na kole po nejkrásnějších oblastech České republiky” neboČD BIKE”). Pokud vyhledáváte město, po klepnutí na konkrétní, se zobrazí popis města. Druhou stránku tvoří fotogalerie a až pak se můžete podívat na tipy tras, body zájmu poblíž vybranému městu a různé vybrané turistické cíle. Aplikace rovněž umí určit – a to velice rychle – vaši aktuální polohu.

Vyhledávání tras (foto)

Vyhledávání tras

Turistické cíle (foto)

Turistické cíle

Samotné zobrazení trasy na mapě (foto)

Samotné zobrazení trasy

Hlavní vyhledávací pole umí vyhledávat pouze kraje a města. Chybí vesnice – a to i ty, kam směřují kvůli různým zájmům tisíce turistů ročně. Menších měst je tady taky jako šafránu, takže se musíte připravit, že pokud v takovém bydlíte, budete si muset nějaký ten kilometr najet navíc. Co může některé uživatele lehce zmást je, že k vyhledávání bodů zájmů a turistických cílů potřebujete vyhledávat v druhém poli, jehož ikonka se nachází úplně vpravo nahoře v záhlaví aplikace.

Obsah aplikace: vývojáři, internetové zdroje i samotní uživatelé

Aplikace kooperuje s mapami od Mapy.cz, které využívá pro označení tras, pro databázi bodů zájmů využívají navíc i databázi Googlu. Z Wikipedie pak čerpá různé informace o obcích a k informacím o místech využívá popisky z různých lokálních webů měst či volnočasových organizací. Turista v mobilu je též přizpůsoben pro zapojení uživatelů do procesu rozšiřování aplikace, takže podstatná část obsahu aplikace závisí na nich. Na rozšíření se můžete podílet vkládáním fotografií a i třeba samotné trasy ve formátu .GPX souborů.

Trasy přidané přímo od vývojářů jsou povětšinou voleny rozumné a dávají smysl. Užitečný je výškový profil trasy, horší už je často buďto úplně chybějící nebo opět jen z internetu čerpající text, který často se samotnou trasou souvisí jen okrajově, protože pojednává vlastně o úplně jiné trase, jehož je vámi vybraná trasa třeba jen krátkou součástí. To může být zvláště pro turistu v cizím městě poměrně matoucí. Aby se turista nenechal zmást ještě více, nebo dokonce aby se neztratil, musí počítat s tím, že aplikace je skutečně plně závislá na připojení k internetu a mapu s trasou není možné si uložit pro offline prohlížení.

Aplikace pracuje velmi hladce, je velmi rychlá, na druhou stranu je poměrně nestabilní a často padá. Pokud rozevřete levý panel, některé části aplikace jako Kalendář akcí” ještě nejsou dokončené. Nejdřív se pár vteřin obsah načítá a pak se Turista v mobilu celý zastaví. Pokud vám záleží na designu, aplikace vás rozhodně nenadchne. Snad kromě nepříliš vydařeného loga, to však vyložená grafická pohroma není. Koneckonců, pokud jste pravý turista, máte předpoklady nebazírovat na nějakém dokonalém luxusu na úkor praktických věcí.

Pro:

  • Zdarma
  • Slušná databáze tras
  • Tématické trasy a kvalita tras od vývojářů
  • Hladký běh aplikace, nezabírá mnoho místa
  • Zapojení uživatelů pro rozšiřování databáze

Proti:

  • Časté padání aplikace a slepé uličky“ v menu
  • Není možné uložit informace pro offline použití
  • Databáze obcí by mohla být obsáhlejší
  • Grafický design by mohl být přece jen o něco lepší

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru