Navigace: Úvod » Návody » Jak zablokovat telefonní číslo

Jak zablokovat telefonní číslo

Jak zablokovat telefonní číslo

Jak zablokovat telefonní číslo, aby vám daná osoba nepsala ani nevolala? Svému operátorovi v tomto případě volat nemusíte, blokaci konkrétního telefonního čísla totiž můžete provést přímo ve svém telefonu. Ovšem pokud tuto možnost nabízí.

Blokace čísla přímo v telefonu

Čeští operátoři běžně nenabízí blokaci na síti pro konkrétní telefonní čísla. Pokud vás tedy obtěžují telefonáty či sms z určitého telefonního čísla, můžete si jej zablokovat přímo ve svém telefonu.

Klasický mobilní telefon: Blokace přes speciální funkci

V klasickém mobilním telefonu tak můžete učinit pomocí speciální funkce. Jestli váš telefon umí blokovat hovory a sms z konkrétního telefonního čísla se dozvíte přímo v návodu. Na druhou stranu, pokud váš klasický telefon tuto funkci neobsahuje, telefonní číslo, které jste si chtěli zablokovat, vás bude moci i nadále obtěžovat. Nejjednodušším řešením je tak v tomto případě výměna telefonu za modernější model.

Pokud jsou pro vás telefonáty či smsky z neznámého telefonního čísla velmi nepříjemné, můžete svého operátora požádat o identifikaci volajícího. Tuto službu má váš operátor zpoplatněnou.

Chytré telefonu s Android či iOS systémy: Jednodušší blokace

Jste-li majitelem chytrého telefonu se systémem Android nebo iOS, máte to s blokací telefonních čísel, která vás obtěžují, mnohem jednodušší. Většina českých uživatelů vlastní chytré telefony se systémem Android. Patříte mezi ně i vy? Pokud ano, není nic jednoduššího než zavítat na Google Play a stáhnout si zde šikovnou aplikaci, která umí filtrovat hovory nebo sms.

Aplikace pro telefony s Androidem

Blokování hovorů a sms vám umožní například tyto aplikace, které jsou ke stažení na Google Play.

  • Blokování hovorůBlacklist – Tato bezplatná aplikace nabízí různé režimy blokování. Na černou listinu/blacklist si můžete přidat nechtěná telefonní čísla. Aplikace je bude automaticky blokovat.
  • Nevolejte.cz – stop otravům – Jedná se o aplikaci, kterou bezplatně poskytuje Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu. Zajímavostí je, že uživatelé této aplikace si mezi sebou sdílí komunitně budovanou černou listinu telefonních čísel.
  • Blokuje SMS, volání blokátor – Tato bezplatná aplikace dokáže blokovat nejen příchozí hovor, ale také smsky odeslané ze zablokovaných telefonních čísel.
  • Můžu to zvednout? – Tato androidová aplikace vám nabídne různé stupně blokace příchozích, ale i odchozích hovorů. Umožňuje napříkladblokovat hovory ze skrytých čísel, hovory na placené linky, hovory na zahraniční čísla, hovory z/na negativně hodnocená čísla a také dokáže blokovat čísla, která nemáte uložená v kontaktech.

Telefony s iOS systémem blokují čísla přímo

iPhon, iPad nebo iPod touch. Všechna tato zařízení fungují na operačním systému iOS. Vlastníte-li některé, zablokovat telefonní čísla a kontakt nebo filtrovat zprávy můžete několika způsoby. V těchto iOS zařízeních si můžete telefonní čísla nebo kontakt zablokovat přímo v telefonu, a to:

  • v aplikaci Telefon -> Historie -> ikonka Informace vedle telefonního čísla -> Zablokovat volajícího,
  • v aplikaci FaceTime -> ikonka Informace vedle telefonního čísla -> Zablokovat volajícího,
  • v aplikaci Zprávy -> Konverzace -> ikonka Informace vedle telefonního čísla -> Zablokovat volajícího.

Komentovat

Nahoru