Navigace: Úvod » Novinky » Hledá se telefon pro babičku

Hledá se telefon pro babičku

Pavel, 26 let, střední postavy, hledá telefon pro svou babičku, jenž bude poslouchat jejich vzájemné konverzace, dokáže poslat smsku a hlavně, který jí bude oddaně sloužit a nebude za to nic moc chtít. Najde? Zn. Na značce nezáleží. …ale na velikosti ano! Sto lidí, sto chutí, říká se. Nejinak je tomu i u výběru mobilního […]

Pavel, 26 let, střední postavy, hledá telefon pro svou babičku, jenž bude poslouchat jejich vzájemné konverzace, dokáže poslat smsku a hlavně, který jí bude oddaně sloužit a nebude za to nic moc chtít. Najde?
Zn. Na značce nezáleží.

…ale na velikosti ano!

Sto lidí, sto chutí, říká se. Nejinak je tomu i u výběru mobilního telefonu. Při koupi telefonu své babičce musíme zohlednit, že většinou nevyužije nejkvalitnější audiovýstup na trhu, stejně tak GPS navigaci nebo NFC platby. Senioři oplývají skromností a dá se říct, že ocení jednoduchost a přehlednost spíš než smartphone o výkonu menší jaderné elektrárny. Čest výjimkám, samozřejmě.

Věk se podepisuje především na zraku, a tak platí: „Čím větší, tím lepší“. Maličkatá klávesnice s miniaturním písmem neudělá radost ani těm největším ostrovidům, natož lidem s brýlemi o několika dioptriích. Věřte, že písmo formátu vrata do stodoly potěší mnohem víc, jak na klávesnici, tak na displeji.

Jeníčku, už to mám zase vybitý

HD obrazovka v kombinaci s permanentně zapnutými push upozorněními dokáží telefon vybít klidně i během pár hodin. Starší generace, mnohdy ještě zvyklá na pevnou linku, si v neustálém připojování přístroje k nabíječce nelibují, stejně jako vy, když jedete z práce a hypnotizujete ikonku baterie, jestli vám ještě dovolí jednou kouknout na email, než úplně umře.

I tady platí, že jednoduchost vítězí. Čím je telefon „hloupější“ a hardwarově skromnější, tím delší výdrží oplývá.

Nastavení jednou provždy

Když se na displeji iPhonu objeví hláška, že iOS je připraven k aktualizaci, kliknete v nastavení na pár ikonek, aktualizace se stáhne, nainstaluje, telefon se restartuje a funguje. Jako by se nechumelilo.

Při představě ne zcela technicky orientované babičky, jak se v první fází zděsí, co se to zase na tom telefonu objevilo, nejednoho polívá pot. Fáze druhá, kdy telefon zčerná, instaluje se nový software a nedá se s ním tak nic dělat, tu raději nedomýšlet vůbec.

Babičky nechtějí z telefonu dělat osobní hotspot, nechtějí mazat cookies a už vůbec je nezajímá, na které androidové sladkosti funguje jejich telefon. Ostatně, i mnohem mladší nepoznají rozdíl mezi želé fazolkami a ruskou zmrzlinou. Pokuste se vybrat přístroj tak, aby veškeré ovládání telefonu bylo intuitivní a jednoduché. A rozhodně se neostýchejte říct si o tištěný návod k použití, prarodiče bývají neuvěřitelně líní dohledávat příručky na internetu.

Vybrali jsme za vás

Vodafone 155

Intuitivní ovládání, tlačítka viditelná i z druhého konce Prahy, minimální cena a výdrž na baterce, kterou babiččinému telefonu budete závidět.

Komentovat

Nahoru