Navigace: Úvod » Aplikace » Hlukoměr: Sound Meter – udělejte z chytrého zařízení měřič hluku zdarma

Hlukoměr: Sound Meter – udělejte z chytrého zařízení měřič hluku zdarma

Hlukoměr: Sound Meter – udělejte z chytrého zařízení měřič hluku zdarma

Mnohokrát zde píšeme o tom, kolik různých věcí naše smartphony a tablety dokážou – od volání, přes surfování a focení, až po někdy až neuvěřitelné věci, na které dříve byly potřeba zařízení za stovky až tisíce korun. Je samozřejmě jasné, že mobilní řešení nikdy nebude tak přesné, pro normálního člověka však zcela dostačující.

Jednou z těchto funkcí je bezesporu měření hluku – co nám vlastně brání? Telefon má mikrofon, chytrý systém a to je vlastně vše, co je potřeba. Chytré programátorské tak vzali vše potřebné a zdarma nám přichystali hlukoměr, které funguje až překvapivě dobře. Vzhledem k tomu, že shodou okolností jeden profesionální máme doma, mohu velice dobře soudit.

Hluk

Hluk

Měření hluku

Měření hluku

Vyhodnocení hluku

Vyhodnocení hluku

Když jsem obě zařízení porovnával, dosahoval jsem až překvapivě podobných výsledků. Ty se navzájem lišily maximálně o jednotky procent, což je naprosto neuvěřitelně, přihlédneme-li k tomu, že aplikace na mobilu je zdarma a samotný hlukoměr stál více než 1500 Kč. Příjemné překvapení.

Hodnocení:

 • Funguje stejně, jako drahé hlukoměry
 • Vše šlape tak, jak má
 • Zdarma
logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (2)

 • Majco

  Akurat skoda, ze telefony su limitovane. Napriklad moja xperia len do 92db cize meranie je velmi obmedzene.

  Odpovědět
 • MarekS

  Jako pro zábavu je to fajn, ale jinak jsou to velmi, velmi, velmi orientační hodnoty. Výsledky těchto android appek snad nemůže brát nikdo vážně.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru