Navigace: Úvod » Aplikace » Meteor – Aladin: revoluce v zobrazování předpovědi počasí

Meteor – Aladin: revoluce v zobrazování předpovědi počasí

Meteor – Aladin: revoluce v zobrazování předpovědi počasí

Pokud patříte mezi aktivní uživatele mobilních telefonů a zařízení s operačním systémem Android, jistě Vašemu oku neunikla propracovaná a dnes již velice populární aplikace na zobrazování dešťových srážek nad ČR s výstižným názvem Meteor – meteoradar ČHMÚ.

Meteor je dílem profesionálních tvůrců aplikací pro systém Android, a to vývojářským studiem s označením Androworks. Přínosná spolupráce s Českým hydrometeorologickým ústavem vedla právě ke vzniku této oficiální aplikace ČHMÚ.

Androworks však v oblasti vývoje nezahálí a přichází s další skvělou a zcela revoluční aplikací, která je opět efektivním programem pro zobrazení aktuálního a nadcházejícího počasí. Na co se tedy můžete těšit?

Aladin – data zobrazovaná prostřednictvím grafů

ČHMÚ je poskytovatelem dat, respektive předpovědi počasí z modelu Aladin, díky němuž lze získávat aktuální grafické informace nejdůležitějších veličin, jako je vítr, tlak, teplota, srážky a vlhkost. Androworks však ve své stejnojmenné aplikaci přistoupil ke zcela revolučnímu zobrazení dat, které je prezentováno prostřednictvím přehledných grafů.

Po prvotním spuštění programu Vás osloví hlavní obrazovka, která interpretuje náležitá data na jednom jediném místě. Okamžitě vidíte výše zmíněné veličiny, jež zahrnují tlak, teplotu, srážky, vlhkost, apod. Pokud nemáte zapnutý GPS modul, můžete s pomocí funkčního tlačítka zvolit vaše místo výskytu, pro které chcete získat aktuální informace o počasí, s výhledem až na 48 hodin.

Vrchní část obrazovky je uzpůsobena souhrnnému zobrazení dat pro zvolený čas a místo, v dolní části pak naleznete přehledný graf, pod nímž je časová osa, po které když přejíždíte prstem, tak vám umožňuje získávat informace o počasí v danou hodinu. Aktualizovaná data se poté promítají právě ve vrchní části displeje. I samotný graf umožňuje běžným posouváním přeskakovat mezi jednotlivými meteorologickými daty.

Vzhledem k tomu, že skupina Androworks vlastní ještě další aplikace pokrývající oblast počasí, jako je výše uvedený Meteoradar či Sněhové zpravodajství, lze se prostřednictvím aplikace Aladin mezi těmito aplikacemi přepínat a mít tak vše po ruce. Samozřejmostí je nutnost instalace obou aplikací.

Aladin versus Aladin a jiné aplikace

Vzhledem k tomu, že je zmíněné revoluční zobrazení dat opravdovou novinkou, lze do konkurenčního boje zahrnout snad pouze tři aplikace, z nichž tou první je program Aladin, od tvůrce Zdeňka Papeže. V jeho podání však dochází k prezentaci grafických dat, mezi kterými je zapotřebí neobraťte přecházet a přibližovat je. Aladin od Androwors je však zcela jiný, flexibilnější a přehlednější.

Druhým konkurentem je In-počasí, jež nabízí uživatelské prostředí v několika záložkách, mezi kterými se musíte pro-klikat, abyste viděli nejen dlouhodobou předpověď, ale také aktuální stav počasí. K dispozici je poměrně zajímavý widget, na který se však aplikace Adadin od Androworks také chystá. Ve prospěch Aladina v tomto případě hovoří opět zmiňovaná jednoduchost a data získaná oficiálně od ČHMÚ.

Nejvíce podobným konkurentem, co se týče zobrazování dat, je aplikace Meteoservis, která na jediné obrazovce zobrazuje výčet podobných hodnot, jako Aladin, avšak po několikahodinovém odstupu, což je v případě nekonečného rolování poměrně nepraktické. Navíc velice brzy ztratíte orientaci, v jakém dnu se právě nacházíte, protože jednotlivá období nejsou označena datem. Druhou část obrazovky tvoří zjednodušená podoba grafu, kterou svými hodnotami Aladin bez jakýchkoliv obtíží předčí.

Neváhejte proto získávat aktuální data od ČHMÚ zcela novým způsobem, jež bude díky spolupráci s touto institucí opět oficiální aplikací.

Dobude aplikace Aladin stejného úspěchu, jako její předchůdce Meteor – meteoradar ČHMÚ?

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (1)

  • Tom

    Pěkná aplikace, jediné co mi v údajích chybí je viditelnost (spousta zaharničních androidích předpovědí ji uvádí). Mohla by být uvedena třeba u oblačnosti. Druhá drobnost je velikost číslic pocitové teploty (která je pro pobyt venku stejně tak důležitá, jako teplota skutečná) – pro mě to je hodně malé.
    Ale jinak chválím :)

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru