Navigace: Úvod » Bleskovky » Nedá se svítit, je čas na two-step autentizaci

Nedá se svítit, je čas na two-step autentizaci

Nedá se svítit, je čas na two-step autentizaci

Světem mobilních technologií právě proplouvá obrovská vlna, kterou zapříčinil hackerský útok na jednoho z redaktorů světoznámého magazínu Gizmodo. Hackerovi se totiž pomocí jednoduchého principu podařilo dostat ke všem cloudovým údajům tohoto redaktora a kompletně mu jeho obsah vymazat.

Nepotřeboval k tomu ale žádnou složitou techniku či extrémně výkonný prolamovací systém hesel. Stačilo mu několik telefonátů a hned byl na iCloudu (applovské cloudové úložiště dat). Díky internetovému obchodu totiž zjistil poslední čtyři čísla kreditní karty redaktora, ty následně použil k autentizaci (dělal, že ztratil heslo a čtyřčíslí z kreditky mu stačilo jako doklad totožnosti).

Po „prolomení“ do iCloudu se pak dostal ke všem údajům jak na jeho zařízeních (iPhone, iPad a iMac), tak v Google Cloudu. Neměl totiž po vstupu do iClaudu žádné heslo, kterým by si údaje chránil. Tento fakt tak přináší jasný důkaz o tom, jak je two-step autentizace důležitá. Kdyby ji totiž redaktor měl, nedostal by se hacker k žádným dalším údajům (rozhodně ne od Google).

Návod, jak si zařídit dvoufázovou autentizaci, najdete zde: dvoufázová autentizace Doporučujeme všem uživatelům alespoň promyslet, zda jim za to jejich informace stojí, nebo nikoliv.

Zdroj: androidcentral.com

Komentáře (1)

  • shmoula

    Nezalezi na bezpecnostnich mechanismech, ale predevsim na blbosti uzivatelu. Za par let tu muze byt ten-step autentizace a stejne se najde nekdo, kdo se tam dostane, protoze je majitel slendrian.

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru