Navigace: Úvod » Bleskovky » Dropbox nově nabízí dvoukrokové ověření

Dropbox nově nabízí dvoukrokové ověření

Dropbox nově nabízí dvoukrokové ověření

Nedávno světem internetu otřásl útok jednoho ze sociálních hackerů na účet redaktora světoznámého magazínu Gizmodo. I my jsme se tomuto činu věnovali v jednom z minulých článků a zmínili jsme se zde o tzv. dvoukrokové autentizaci, jež slouží k nepoměrně lepšímu zabezpečení údajů. Nyní tuto možnost nabízí i Dropbox.

Hlavním průkopníkem této funkce zabezpečení je bezesporu Google – ten nabízí dvoufázovou autentizaci již mnoho měsíců a je vidět, že lidé postupem času přicházejí na to, že podobné opatření za data v cloudu jednoduše stojí. Stejného názoru nakonec dosáhli i vývojáři v Dropboxu.

Ten se v těchto dnech dočkal aktualizace, jež nově umožnila tohoto dvoukrokového ověření využít. Stejně jako u Google budete během přihlášení z nového přístroje potřebovat 1) něco, co znáte (heslo) a 2) něco co máte (mobilní telefon). Pokud budete chtít two-step autentizace využít, musíte nejdříve nainstalovat i beta verzi desktopové aplikace na těchto stránkách: https://forums.dropbox.com/topic.php?id=66910

Zdroj: androidcentral.com

Komentovat

Nahoru