Navigace: Úvod » Bleskovky » Apple musí veřejně oznámit, že Galaxy Tab není kopie

Apple musí veřejně oznámit, že Galaxy Tab není kopie

Apple musí veřejně oznámit, že Galaxy Tab není kopie

Soudní spory jsou jakýmsi samostatným vývojovým ramenem současnosti. Alespoň u smartphonů a tabletů. Každý se zprvu snažil chránit své patenty, vše se však zvrhlo do neuvěřitelné vřavy, kdy každý bojuje s každým a na pomoc si kupuje nové firmy (vydatně zásobené patenty) a samotné patenty. Někdy však nekonečné boje dojdou do cíle.

Jedním z těchto cílů se dostavil v souboji společností Apple a Samsung, kdy první jmenovaná společnost zažalovala korejského obra proto, že podle „jablečného“ názoru Samsung Galaxy Tab je až příliš podobný iPadu. Dlouhé měsíce se tento soud táhl a za tu dobu se na světě objevilo mnoho predikcí, správná nakonec byla jen jedna.

Samsung Apple nekopíruje a jako hlavní argument pro tento rozsudek si britský soudce pomohl velice zajímavou větou – Samsung Galaxy Tab jednoduše není tak „cool“, jako tablet od Applu. Něco pravdy na tom rozhodně je, každopádně my jsme rádi, že alespoň jeden z mnoha a mnoha soudních sporů skončil. Ještě nás ale čeká opravdu dlouhá cesta.

Apple teď musí veřejně uznat a oznámit, že Galaxy Tab není kopií jejich tabletu a v podstatě se tak omluvit. Uvidíme, jakou formou to udělá, musí tak provést i na svém oficiálním webu. Tam musí zpráva zůstat minimálně na 6 měsíců.

Zdroj: androidandme.com

Komentovat

Nahoru